Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bu ayın 23den ıtıbaren bekledıgınız ve marmara ıcın belkide gorulmemıs bır harıketlenme var

Eğer benim gibi verilere dayanarak söylediysen seninde görmen beni mutlu etti.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Buda Amerikanın özellikle Boston gibi şehirlerine oturmuş olan daha demin bahsettiğim diğer adıyla birlikte JetStream rüzgarlarıyla meydana gelip Sibirya enleminde ki ülkere soğuk hava dalgası yayması. Ve işte ortada yine Amerika donuyor diye haberler izleyeceğiz. Zıt soğuk hava dalgaları ve farkındaysanız bölgenin ortasında hiç bir yağış ve soğuk söz konusu değil.

• Şu anda istasyon ağı üç parça sanırım. Eskiden de çoğu zaman veri gelmeyen 2. ağdan (çoğu doğudaki istasyonlar), halen çoğu zaman veri gelmiyor.

Neyin yanlış olduğunu neyinse mikroklima olduğunu tespit etmemiz lazım. İncelersiniz, görüşleriniz önemli. Arkadaşlar bu verileri alabiliyor musunuz ?

http://web.itu.edu.tr/~climate/hava/

• Tesekkur ederım verdıgın bılgı ıcın bılen ıncelesın ogrensın sımdı dıyceklerkı o kıtayla ne alaka:)

İlla ki bilmeyen vardır yeter ki saygı duysunlar gerisi pekte önemli değil. Ama şuanlık tek bir şey söyleyeyim bulunduğu enlemlerde her sene etkili oluyor.

• Ben zaten elde olanlardan bahsedıyorum ama bu ocakdan sonra bu ayın 15 kadar bır sey olmuycanın usdune basa basa dedım ılık cı oldum

Senim ağzından bi kere bile şubat 15 lafı duymadım :D sen kışı bitirmiştin sistem felan beklediğin yoktu ki :hfyeni (18):

• E sızler varken bana laf dusmuyordu sımdı benım goruslerım arkadaslar dedım hemde yagmaz dedım kıs bıtdı dedım sızde sıcagı gorunce durdunuz ama sımdı var hemde cok muazam bır durum

• E sızler varken bana laf dusmuyordu sımdı benım goruslerım arkadaslar dedım hemde yagmaz dedım kıs bıtdı dedım sızde sıcagı gorunce durdunuz ama sımdı var hemde cok muazam bır durum

valla ben durmadım şahsen ;) hatta kimse durmadı, sistemi gözümüze kıstırdık bekliyoruz ;)

• Kafam karışmaya başladı ve durum hiç iyi değil. Dünya döngüsü nasıl değişti anlam veremiyorum. Yukarımızda -30 derecelik Çekirdekler Aşağımızda Basra'nın çok hızlı bir şekilde ısınması. Şimdi bu durumda bazı sorular akıla geliyor ve bende sizinle paylaşıp soruyorum.

1:) Güneyimizden esen her Lodos adlı rüzgar bizi ısıtacak ve bunlar deniz suyu sıcaklığı,toprak sıcaklığını yükseltecek bu durumda gelen sistemin ne kadar kuvvetli olması beklenebilir.
    2:) Karayel yönlü rüzgarlar ile 18 derecelerden 0 derecelere düşürecek bir sistem alabilecek miyiz ?
    3:) Şuan ki İzlanda ve Azorun durumu ne olacak basınç durumu onları etkileyecek mi ?
    4: Bize inen soğuk hava dalgalarını tekrar güneyimizde ki ab noktaları engelleyebilecek mi ?

ÇOK KARIŞIK DOSTLAR İŞİN İÇİNDEN ZOR ÇIKIYORUZ

• nasıl lodos 18 çıkarmışsa izlanda bu mevsimde o kadar yükselmişse kuzey neden kuzeyliğini yapmasınki 18 çıkmışsa 0 inmeside doğaldır

• Buda Amerikanın özellikle Boston gibi şehirlerine oturmuş olan daha demin bahsettiğim diğer adıyla birlikte JetStream rüzgarlarıyla meydana gelip Sibirya enleminde ki ülkere soğuk hava dalgası yayması. Ve işte ortada yine Amerika donuyor diye haberler izleyeceğiz. Zıt soğuk hava dalgaları ve farkındaysanız bölgenin ortasında hiç bir yağış ve soğuk söz konusu değil.

bu gibi adamlar insanı deli eder kardeşim daha dün dedim 1060'lık yb kutuplara yerleştiği çok uzak olduğu için Yb güney enlemlere inme fırsatı bulamadı ve dolaysıyla abd yi boş bulan ve oraya daldı ızlandanın aktifliğin nedeni bu yb tır kardeşim sibirya ise bir yb olduğu için üst enlemler soğuk olduğu için osoğuk hava çöker ve çevreye yayar. Tamamı kardeşim!

• Neyı beklıyorsunuz pekı tahmın yokmu ben yapıcam bırazdan admın yetkılı tabık et ben tahmını yapıcam sende admın olarak usdune dusenı yaparsın ıns

ben admin değilim :D tahmin de var eski sayfalarda her saniye tahmin mi yazalım buraya yaw :D