Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mustafa CFS'nin sunduğu verilerdeki gibi en az bir güçlü sistem gelir mi sence? Modellerden ve yazılanlardan kararsız kalıyorum hep.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Eskidn CFS'nin verdiği sistemleri paylaşınca etmediğiniz laf kalmıyordu, şimdi başkası paylaşınca birden CFS'ci oldunuz ayıp ediyosunuz :D Bana kastınız mı var :hfyeni (18): Şimdi moral bozup CFS'yi yerme sırası bende :D CFS sadece iklimden yola çıkarak tahmin yapar, diğer modellerle karşılaştırıldığında ilk 60 saati bile tutmaz. Uzun vadede çok başarısız olsa da arada başarıları vardır, umarım bir başarıya daha imza atar :)
    CrossBench dostum, benim beklentim kuvvetli bir sistem, umarım gelecek inşaallah :)

• Eğer burada çoğu kişi kuvvetli bir sistem bekliyorsa ve CFS bunu diyagramlar ve GFS ile birlikte aradada olsa destekliyorsa tutma payı yüksektir bence :) Yani beklentim bu yönde.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• GFS'nin dün gece 22 şubat için verdiği senaryo :

Bu öğlen 22 şubat için verdiği senaryo :

Kısacası güncelleme soğuk da gösterse sıcak da gösterse temkinli olmamız gerekiyor.

• Bu kadar fark imkansız diyebilirim illa ki bir değişim olacaktır.

• Evet bugunkü güncellemelerden sonra artık tam olarak emin olmakla birlikte şubat ayını karsız bir şekilde kapatmış bulunmaktayız.
    Efsane sistem 2014 diye bir başlık açsak iyi olacak:)

• Evet bugunkü güncellemelerden sonra artık tam olarak emin olmakla birlikte şubat ayını karsız bir şekilde kapatmış bulunmaktayız.

Efsane sistem 2014'e gerek yok siz diyordunuz daha dün Mart ayında sistem var diye ;) Birde sizden ricam o verdiğiniz tarih 2 Mart heh onun modelini alabilir miyim fark etmez model hangi model olursa olsun , ( 850hpa Temp. mümkünse :) )

İnşallah senin dediğin gibi olurda mutlu olursun bız zaten alıstık ılık havalara 2014 ü bekleriz sıkıntı yok :hfyeni (18):

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Ne olacağını tek allah bilir ama bitti bence kış ümit yok doğru düzgün kar almadan bir kışı geçirdik.Evet efsane oldu ılık kış efsanesi.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]