İstanbul' da Karla Karışık Yağmur Ve Kar Ne Kadar Sürecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buraya dısardan arkadaslarmz , dostlarmzda gelip hava durumu bilgisi alıyorlar boyle asılsz tahminlerde bulunark umutlanan arkadaslar oluyor sonucta hüsaran biraz daha dikkatli olmakta yarar var .

• Buraya dısardan arkadaslarmz , dostlarmzda gelip hava durumu bilgisi alıyorlar boyle asılsz tahminlerde bulunark umutlanan arkadaslar oluyor sonucta hüsaran biraz daha dikkatli olmakta yarar var .

o konuda haklısın ama gfs modellerini incelediysen her 2 3 güncellemede bu sistemi veriyor ayrıca indexlere bakılınca da şubat 2 den sonra etkili bi sistemin geleceğini öngörüyor fazla canını da sıkma bu konuda söylediğimin altı boş deil takip eden arkadaşlar da rahat olsunlar...azor da coşuo izlanda hakimiyeti nerdeyse yok oluyor...daha ne yazayım istersende foto atarım ama sitede yeniyim nasıl yapacağımı bilmiyorum saygılar herkeze :)

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• Dediginz tahmin dogru cıkabilir etkili kar yagıslarıda alabilirz ama uzun bi süreç var önüzde degişimlere açıktır takip etmek lazm sevgilerle .

• Sizin dediginiz söyle olmalı , yok kuzeye yuksek basınc oturcak bayagı bır sure orda coreklencek
    hukum surcek sonra tabıkı bızım bulundugumuz enlem ve boylam uzerenı kuvvetlı yagıslar gelıcek hattda yagıslar gelmeden once marmara ve ıstanbul ıcın goruslerım yogun sıs tabaksı oluscak o yuksek katmalarda gunduzleri cıplak gözle görecemiz ( Sirrüs ) bu bulutları gorucez sonra tamam dıycez o dedıgınız olucak işde ozaman efsanenız olur sayın sıte ailemiz bıraz bana dıkkat versenız olucakda sız bana kulak asmıyorsunuz .saygılarımla

• Gece modeli ara çalıştırmadır.Yani son-güncel bilgiler girilmeden yapılır.Aynı şekilde öğlen modelide öyle.O yüzden gece güncellemelerini boşuna beklemeyin.Aman aman bir değişim çoğunlukla olmaz.(Hiç olmayacağı anlamına gelmez)Sabah ve akşam modeli esastır.Ecmwf o yüzden sadece sabah ve akşam güncellenir ;)

• Siteye ilk geldiğim de göremediim şey gerçekleşmeye başladı bu çok ö nemli işte Sinerjiiiiii. :D

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• 850 hpa da -5 ler giriyor yarin gun boyu kar olasiligi var :) Etkili olmasada

Kardeş aynı şeyler öğle güncellemesinde de bu akşam ve gece içinde geçerliydi, ancak o -5'ler hiçbir şeye yaramadı, daha doğrusu İstanbul'un yanına bile yaklaşmadı.Ancak inşallah bu seferki güncellemedeki -5'ler İstanbul'u esir alır.

• Gece modeli ara çalıştırmadır.Yani son-güncel bilgiler girilmeden yapılır.Aynı şekilde öğlen modelide öyle.O yüzden gece güncellemelerini boşuna beklemeyin.Aman aman bir değişim çoğunlukla olmaz.(Hiç olmayacağı anlamına gelmez)Sabah ve akşam modeli esastır.Ecmwf o yüzden sadece sabah ve akşam güncellenir ;)

benim gibi fukaranın bir umudu vardı onuda yıktılar beaw :hfyeni (39):

• Kardeş aynı şeyler öğle güncellemesinde de bu akşam ve gece içinde geçerliydi, ancak o -5'ler hiçbir şeye yaramadı, daha doğrusu İstanbul'un yanına bile yaklaşmadı.Ancak inşallah bu seferki güncellemedeki -5'ler İstanbul'u esir alır.
    İnsallah soyledigimiz olur. Kar sabah ilk saatlerde 5 gibi İstanbulda Yogun kar olabilir. not alin ;)

• not almak bir yana sabaha kadar 20 sefer yataktan kalkıp camdan dışarı bakarım bu gece ..gene hanımdan fırça yicem anlaşılan :hfyeni (18):

• haydi bakalım ben size burdan bir yorum yapıyorum bence 10 şubat günü efsane olmaya aday şu an hayırlısı bu sistemden pek bişey beklemiyorum bu gelecekteki sistemlerin ara sıcağı asıl yemeği 5 şubatta tatlıyıda 10 şubatta yiğcezz inşşşş