Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde Yoğun Kar yağışı


  • Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, dün başlayan kar yağışı, 120 köy ve bu köylere bağlı mezraların yollarını ulaşıma kapattı. Öğrencileri servisi ise 1 saatlik çalışmayla kurtarıldı.
    Siverek'te dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçede günlük yaşamın aksamasına neden oldu. Halen devam eden kar yağışı nedeniyle 120 köy ve bağlı mezralara ulaşım sağlanamazken, İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarının açılması için çalışmalara başladı. Yukarı Kayalar Köyü'nde yaşayan ve taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezindeki okullarına gitmek isteyen 15 öğrenciyi taşıyan servis minibüsü de yolda mahsur kaldı. Sürücü ve öğrenciler, uğraşmalarına rağmen minibüsü hareket ettiremeyince Kaymakamlıktan yardım istedi.    KARA SAPLANAN ÖĞRENCİ SERVİSİNİ İŞ MAKİNESİ ÇEKTİ


    İhbar üzerine Yukarı Kayalar Köyü'ne giden kurtarma ekipleri, iş makineleriyle karla kapalı yolları açtı. Ekipler daha sonra uğraşlara rağmen hareket ettirilemeyen minibüsü, halatla iş makinesine bağlayarak çekti. Servis minibüsü daha sonra öğrencileri tekrar köylerine götürdü.


    Öte yandan kar yağışı ilçede ulaşımı da durma noktasına getirdi. Köy yollarında mahsur kalan onlarca araç kurtarma ekiplerinin iş makineleriyle yolları açmasının ardından evlerine gidebildi.  • Siverekli kar severlere hayırlı olsun.Ben gerekli önlemler alındığında ulaşımda aksamalar ve kazaların gerçekleşebileceğine pek ihtimal vermiyorum.Bazı haber başlıkları ''Beyaz Kabus'',''Kar esareti'' gibi başlıklar atıyorlar bence her şeyi insanlar yapıyorlar sen arabın bakımlarını yaptırırsan,zincirini takıp önlemini alırsan bunlar gerçekleşmez diye düşünüyorum,tabi bazı şeylerde kaderimizde yazılı onlar hariç. :)