Güneydoğuda Kar Bakımından Hangi İlde Yaşamak İsterdiniz

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güneydoğu da Kar Bakımından Hangi İlde Yaşamak İsterdiniz ? 18

1. Gaziantep (8) 44%
    2. Adıyaman (4) 22%
    3. Şanlıurfa (0) 0%
    4. Mardin (1) 6%
    5. Kilis (0) 0%
    6. Batman (0) 0%
    7. Siirt (1) 6%
    8. Diyarbakır (4) 22%

Güneydoğu İllerinin rakımlarına burdan ulaşabilirsiniz

http://www.havaforum.com/konu-…3124?highlight=rak%C4%B1m

Üstteki ankete katılmanızı bekliyorum

• Kar bakımından çelikhanda yaşamak isterdim..en ılıman kışta bile en az 1 metre kar alır orası..geçen sene kimi yerleri yaklaşık 4 metreyi bulmuştu...

• Son birkaç yılın performansına bakınca gaziantep önde gidiyor..adıyaman bölgenin en çok yağış alan illerinden biri belki de en çok alanı..son birkaç yıla kadar iyi kar alıyoduk ama bikaç yıldır bi şanssızlık var..bu sene kırarız inşallah bunu Rabbimin izniyle..

• Arkadaşlar güneydoğuda en fazla kar alan il siirttir iki,ncisi mardin üçüncüsü ise adıyamadır.... siirt 95 cm mardin 90 cm adıyaman 60 cm ayrıca adıyaman..... diyarbakır ve antepden daha çok kar alır adıyaman gece sıcaklıkları belki antep ve diyarbakırdan yüksektir ama sistemle birlikte sıcaklıklar eşitlenir jet akımlarından dolayı......... adıyaman toroslar eşiğinde ve yağış açısından diğer illere fark atar...en yüksek karlara bakabilirsiniz....karadeniz üzerinden gelen sistemler adıyamanı resmen boğar..örnek 2008 karasenizdwn inen bir sistem vardı tüm iller yağmur ve kky iken adıyaman 2 derce ve yoğun kar vardı maraşla birlikte kar kalınlığı 25 cm diğer illerde örtü bile oluşturmadı...bunu söylememdeki maksat birşeyleri açıklığa kavuşturmaktı saygılar

• Hemşerim 2000 kışını hatırlıyor musun?? efsaneydi resmen..

evet üstad 19 ocakta ilki 23 ocaktada ikincisi gelmişti müthiş bişeydi şimdilerde öyle sistemlert yok karadeniz kökenli sistemler 2005 ten buyana nerdeyse kışları yaşamıyoruz geçen sene biraz kıpırdanma oldu bu senede iyi bir kış bekliyorum sibirya uykudan yavaş yavaş uyanıyor :smile: