21 Ekim'de Kuvvetli yağış var !!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaşlar benim kuvvetli yağış beklediğim yerleri işaretledim (40-50 kg ) Ben buralarda kuvvetli yağış bekliyorum unuttuğum yerler tabi ki vardır sizlerde ekleme yapabilirsiniz.Bir şey eklemekte istiyorum İç anadolu'nun tümü yazmıştım fakat Ben İç Anadolunun doğu taraflarında kuvvetli bir yağış beklemiyorum çisenti şeklinde olabilir.Bu arada ben belirtmediğim yerlerde yağmur yağmayacak demiyorum fakat kuvvetli bir yağış bekliyorum belirttiğim yerlerde...

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra İstanbul ve Kırklareli’nin Karadeniz kıyı kesiminde başlayacak yağışların gece saatlerinden sonra etkisini arttırarak yarın (Pazar) Kırklareli’nin Demirköy ve Vize ilçelerinde aşırı (100mm üzeri), Antalya, İstanbul’un Çatalca ilçesi, Çanakkale’nin Biga, Lapseki ve Gelibolu ilçeleri, Tekirdağ’ın Şarköy ve Saray ilçeleri, Balıkesir’in Erdek, Bandırma ve Gönen ilçelerinde şiddetli (76-100 mm) , İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksama, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

21.10.2012 00:00-23:59 TSİ

• Uzun süre sonra yağış haberi duymak çok sevindirici :)

• Guneydogu uzun sure sonra bekledıgı yagısı uzunca bır sure alacak.
    Yagıslar zaman zaman bolge genelınde sıddetını arttıracak sonunda.
    Ahmet abı Erzurum nasıl olur.

• Guneydogu uzun sure sonra bekledıgı yagısı uzunca bır sure alacak.
    Yagıslar zaman zaman bolge genelınde sıddetını arttıracak sonunda.
    Ahmet abı Erzurum nasıl olur.

Umut Can Erzurum'da aralıklarla kuvvetli yağışlar alacak ama bu marmaradaki yağışlara göre biraz hafif yağışlar olabilir :)