Güneydoğu'da Ocak Sonu-Şubat Sistemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İNŞAALLAH ÇOK DUA ETTİM EDECEM HADİ İTANBULU ANLADIM ANKARAYLA URFA UAYNI YERE KOYULUYOR İNNSANI ÇİLEDEN ÇIKARIYOLAR

Kardeşim inş. hayırlısıyla Çarbamba urfa 10 cm kar alır bekliyorumm...güney çarşamba bol yağışla sağlam soğuklara gebee ...bak gör o zamn inş... AYRICA KİMSE BANA Ankara sulukar alırken Urfa kar alamz demesin... akdeniz deki ılk hava içanadolunun soğunu öteliyo modellerde bizde ise tam tersi kuzeyli akımlar baskın ... RABBİM NE DİLEMİŞSE görüceğiz işte...

• Meteorolojiyi bilmeyen insanlarmi diyeyimne diyeyim anlamadim neymis ankarada kar yokmus urfada nasil olsun nasil bi mantik bu millet olayi nasil algiliyor bilmiyorum yanlis yorum bunlar ankarada kar oluncami urfada kar olacak biraz akli selim olalim gerci bunu soyleyen arkadasim iyi niyetli moral vermek maksatli soylemistir neyse su an sistem daha dogrusu kuzeyden inmesini bekledigimiz soguk kararli bir hal almis durumda sogugun biraz daha artacagini yagis miktarinin biraz dusecegini tahmin ediyorum yarinki veriler cok onemli

• Tahminlerime göre soğuk ve yağışlı havanın 3 4 5 şubatta etkili olmasını bekliyorum.. yağış az olabilir ancak antakyada bile gece sıcaklıkları -4,-5 görebilir.

• kral modellerde -25 ler bile zor giriyor kuvvetli bir sistem olması için -30 dan az girmemesi lazım 850 hpa dada -5 bile girmiyor.geçen sistemde nerdeyse -10 girecekti

• kral modellerde -25 ler bile zor giriyor kuvvetli bir sistem olması için -30 dan az girmemesi lazım 850 hpa dada -5 bile girmiyor.geçen sistemde nerdeyse -10 girecekti

Kardeş bekle ve gör. Ayın 29'undan sonra şov başlıyor....Ondan sonra Şubat'ın ilk haftası hatta ayın 10'nuna kadar sıcaklıklar kar değerlerinde olabilir.

• salı günü bölgemizde yeni bir yağışlı hava etkili olacak kent merkezlerinde yağmur gaziantep ve diyarbakır çevrelerinde arada bir kky ve kar yağışı olma durumu var ama tatmin edici olmayacaktır.sıcaklıklar gündüz gaziantep ve diyarbakırda 5 şanlıurfada 8 dereceye kadar çıkacaktır.

çarşambadan cumaya kadar ise hafif yağmur olacaktır.sıcaklıklarda yağışın az olmasından dolayı kar değerlerinin 5 derece yukarısına kadar çıkabilecektir gündüzleri.

ama hemen sonrasında 11 şubat gecesi 20 ocak sistemi kadar soğuk bir sistem kapımızda bu pazartesi tam net halini alır diye düşünüyorum.şu 3 gündür karşımıza net bir şekilde çıkan tabloya göre 12 şubat ve 18 arası kar değerlerinde olacaktır güneydoğu.ama yağış sıkıntılı gibi.yağış konusundanda fazla anlamam onu siz karara bağlayın.öncelikle umutcan

• Son Verilere Göre Beklenen Sistemde;

Yağış:Salı Günü Sabah Saatlerinden İtibaren Gaziantep'ten Başlayarak Öğle Saatlerinden İtibaren Bölge Genelinde Etkili Olacak.
    Yağışlar Aralıklarla ve Geçişler Halinde Ayın 10'una Kadar Bölge Genelinde Etkili Olması Bekleniyor.
    Yalnız Bu Yağışlar Aralıklarla Geçişler Halinde de Etkili Olsa Zamanla Kuvvetli Olarak Yağacak.

Sıcaklık:Özellikle Salı Günü Öğle Saatleri İtibariyle Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor.
    Bu Sıcaklık Azalışının Ayın 8-9 ve 10'unda Dalgalanmalar Halinde Etkili Olması ve Bu Nedenle de Gün İçinde Sıcaklıkların Belirsizlik İçinde Olması Bekleniyor

Yağışın Şekli: İl İl Sorulacak Sorulara Bağlı Olarak Cevap Verilecek.

Umarım Sizlere Yeterince Temiz ve Anlaşılır Veriler Sunmuşumdur.
    İyi Akşamlar
    Umut Can Oğuz.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• yağış şekli gaziantep te sürekli kar şeklinde mi olacak ?

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Ben onu demedim orasını demiyorum havalar kar değerlerine indiğinde soğuk sistemin gelmesi yüksek bir ihtimal ayın 12 sinden 16 sına kadar yağış oluşma ihtimali varmı?
    [hr]

salı günü bölgemizde yeni bir yağışlı hava etkili olacak kent merkezlerinde yağmur gaziantep ve diyarbakır çevrelerinde arada bir kky ve kar yağışı olma durumu var ama tatmin edici olmayacaktır.sıcaklıklar gündüz gaziantep ve diyarbakırda 5 şanlıurfada 8 dereceye kadar çıkacaktır.

çarşambadan cumaya kadar ise hafif yağmur olacaktır.sıcaklıklarda yağışın az olmasından dolayı kar değerlerinin 5 derece yukarısına kadar çıkabilecektir gündüzleri.

ama hemen sonrasında 11 şubat gecesi 20 ocak sistemi kadar soğuk bir sistem kapımızda bu pazartesi tam net halini alır diye düşünüyorum.şu 3 gündür karşımıza net bir şekilde çıkan tabloya göre 12 şubat ve 18 arası kar değerlerinde olacaktır güneydoğu.ama yağış sıkıntılı gibi.yağış konusundanda fazla anlamam onu siz karara bağlayın.öncelikle umutcan

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• Uzun Vadede Öngörü; Ayın 11'i İtibariyle Bölgemize Çok Soğuk Bir Hava Giriş Yapacak.Bu Soğuk Hava Ayın 16'sına Kadar Etkili Olacak Yalnız Önemli Bir Yağış Şuan İçin Beklenmiyor.
    Not:Bu Bir Öngörü Olduğundan Sıcaklık Değişime % 20 Yağış Değişime %80 Açıktır.

• Kar delisi 11 inden itibaren öyle olacak.[hr]
    umutcan vala dört bir yanımızı o tarihlerde yüksek basınç sarmış durumda unutmayalımki şubatın en soğuk sistemi bu olacak sonra ise şubat böyle bitecek

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• Gaziantep:İl Genelinde Yağışların Salı Sabah Saatlerinde Başlaması ve Ayın 10'una Kadar Devam Etmesi Bekleniyor.
    Yağışların İlk Başladığı Saatlerde %15-%20 KKY veya Yağmur Olarak Başlama İhtimali Var.
    Ancak Ardından Yağış Kara Çevirecek.
    Kar Yağışın Salı Tüm Gün Aralıklarla Devam Etmesi Ancak Ardından Ayın 8-9-10'unda Sıcaklık Dalgalanmalarına Bağlı Olarak Yağmur-KKY ve Kar Şeklinde Olması Bekleniyor.Yani Ayın 8-9-10'u Yağışın Şeklinde Değişim Görülecek.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()