Marmara Bölgesi Radar Tahmini (Açıklama)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Marmara Bölgesi Radar Haritası ve gelecekte kurulması planlanan radarlar

doğu marmara için çok hayırlı olucak özellikle kocaeli sakarya bilecik ve bolu için ani yağışlar öncesi gerçekten faydalı olacağına inanıyorum.

• Katılıyorum böylece daha hassas tahminler yapabileceğiz...
    http://www.beylikduzuhaber.gen…orunu-Yok-Yesili-Cok.html
    radar kurulacağını yukarıdaki linkte orman ve su işleri bakanı veysel eroğlu açıkladı 2012 ocak ayında
    konuşmasında şunları söyledi
    ``İstanbul çok kritik bir coğrafya üzerinde. Ani yağışlar ve kar yağışları olabiliyor. Çatalca'da meteorolojik radar tesis ettik, ayrıca İstanbul'un doğusunda da Kartepe'de ikinci bir radar tesis ediyoruz. İki radarla çok daha hassas tahminlerde bulunacağız.``

• Hiç gerek yoktu bence ,doğuya veya güneydoğuya bir yere yapılsa daha iyi olurdu bazıları güneydoğuya Adana radarının yettiğini düşünebilir fakat oda 1 senedir bozuk ama genede hayırlısı olsun benim işime gelir bende yararlanırım kartepe radarından :) Birde Şimdiden söyliyim Kartepe radarı eğer kurulursa kardan dolayı haftada 1 bozulur :)

• Inşallah bozulmaz kartepe bizim denizin karşı tarafında kalıyor böylece karlı sistemler yağmur sistemleri daha sağlıklı olarak izleyebileceğim onlarda bi zahmet kar yağdığında radarı temizlesinler... :D
    bu resimde doppler radarlarının kurulabileceği alanlar var...

• Kartepe ve Çatalca radarı bu sene çok işime yarayacak :)

Benimde çok yaracayacak işime hemde çok çünkü hemen yanıbaşımızda kartepe :rolleyes: