Güneydoğu ve Tüm Türkiye için Son 5 Yılın En Güçlü Sistemi Geliyor... !!!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• inşallah düşerde şu sıcaklıklar iyi bi kar yağar :shifty: [hr]
    ama haftasonu yağan kardada dmi aynı sıcaklıları vermişti şimdide hemen hemen aynı niye sulu kar oldu ki anlamadım :wacko: gece -2 -3 lerde geziyo gece kara çevirebilir o zaman ?

Beyler sıcaklıklar zaten düşük ayrıca salı akşamından itibaren müthiş bi karayel var buda zaten - lerdeki değerleri dahada aşağıya çekeçek görünüyorr. Bence çarşamba Şanlıurafada dahil tüm Güneydoğu ALLAH nasib ederse yoğun kar yağışlı geçeçek.. HATTA SALI AKŞAMI GECEYE DOĞRU BAŞLAYABİLİR ...YARINKİ VERİLER ÖNEMLİİİ

[hr]
    Ayrıcada haftaya cuma akşama doğruda daha soğuk bi kütle kuzeyden üzerimize salınma durumu varr. O zaman perşembeden daha da soğuk olabilir ve yağışda görülüyorrr lakin analiz etmek için bile daha erken. En iisi biz salı akşamı gelebilecek yoğun kara odaklanalım. ALLAHIN dediği olurr... Hakkımızda hayırlısıyla iyisi güzeli bereketlesi olsunn inş.

• Beyler sıcaklıklar zaten düşük ayrıca salı akşamından itibaren müthiş bi karayel var buda zaten - lerdeki değerleri dahada aşağıya çekeçek görünüyorr. Bence çarşamba Şanlıurafada dahil tüm Güneydoğu ALLAH nasib ederse yoğun kar yağışlı geçeçek.. HATTA SALI AKŞAMI GECEYE DOĞRU BAŞLAYABİLİR ...YARINKİ VERİLER ÖNEMLİİİ

[hr]
    Ayrıcada haftaya cuma akşama doğruda daha soğuk bi kütle kuzeyden üzerimize salınma durumu varr. O zaman perşembeden daha da soğuk olabilir ve yağışda görülüyorrr lakin analiz etmek için bile daha erken. En iisi biz salı akşamı gelebilecek yoğun kara odaklanalım. ALLAHIN dediği olurr... Hakkımızda hayırlısıyla iyisi güzeli bereketlesi olsunn inş.

karcanavarı o zaman yarın ki verilere göre son durumu yazarsan çok makbule geçer rica ediyorum
    yaz unutma :D

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• karcanavarı o zaman yarın ki verilere göre son durumu yazarsan çok makbule geçer rica ediyorum
    yaz unutma :D

İNŞ. ... Untmayın arkadaşlar benim gördüğüm salı akşamı çarbamba mükemmel kar olabilir. Ayrıcada cuma akşamı ve cumartesi hepsinden daha hareketli ve karlı görülüyorr .Lakin değişme ihtimali yüksek ziraa zamn uzun salı akşamı belli eder daha çok ALLAHA Emanet olun ii akşamlarrr...

• Onemli olan kuzeydeki sogugun akdenizdeki ilik havayi asagiya baskilayip baskilayamacaagi yerdeki sogukla ne alakasi var gecen bartinda 50cm kar yagdi bize kar getiren busistem lik havayi oaraya tasiyinca yagis yagmura dondu bir ikincisi ecmwf vegfs sibirya yukseginin hareketi konusunda su an mutabik degil gercekten sibirya beklenen genlesmeyi yaparsa yagislar kar seklinde olur dmi blpile bu konuda kararsiz yagis modelleride yarin aksam belli olur

• Hadi hayırlısı . arkadaşlar lütfen unutmayın ve yazın bura modeller güncellendikten ve kesin bi sonuç elde edildikten sonra :yes:

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• GÜZEL kardeşim ben yerdeki soğuktan bahsetmedim. Mevcut havadan bahsettim şu an kuzey den soğuk rüzgarları üzerimize çekiyoruzzz. Hava bu yüzden soğuk salı akşamı çarşamba ise kuzeydeki oluşumlar çok güçlü ve hareketli görünüyorr VE ÜZERİMİZE SALINIM VAR herkes bi şekilde modelleri okuyorr benim çıkardığım sonuç bu .Takiki yağışlı kütleyle çakışması lazım bunu burda bilmeyen yokk...
    [hr]
    baskı meselesine gelince kuzeyden salınım var dediğime göre demekki kuzeyli akımlarrın baskılması söz konusu...

• Kral kardesim bu sistemi çok oncesinden bildigin icin seni kutluyorum.ama sunu kimse tahmin edemedi herkes 5-10 cm beklerken bugün ortalama 25 cm. Buradan herkese selam.diğer tahminci arkadaslarada basarılarının devamı dileğiyle.

• Kral kardesim bu sistemi çok oncesinden bildigin icin seni kutluyorum.ama sunu kimse tahmin edemedi herkes 5-10 cm beklerken bugün ortalama 25 cm. Buradan herkese selam.diğer tahminci arkadaslarada basarılarının devamı dileğiyle.

Sağolasın kardeş. Gördüğümüzü söyledik. Diğer tahminci arkadaşlarda söylemişlerdi zaten. Yağış konusunda ise hava çok soğuk olduğundan dolayı havadaki nem tutunamadı ve beklenenden fazla yağış oldu. Hava olaylarında bilinen bir durumdur ki hava ne kadar soğursa tutabileceği nem miktarı o kadar azalır ve bu nem yağış olarak yeryüzüne düşer. Yağışın beklenenden fazla olmasının sebebi budur. [hr]

Gaziantep, dün akşam...

• Moderatör bey konuyu kilitle

Neden kilitlesin ki ? Çarşamba'dan itibaren geçen haftaki soğukların etkisiyle oluşan kky, sulu kar yağışları tüm Güneydoğu'da görülmeye devam edecek. Kilitlenmesine ya da silinmesine gerek yok. Sonuçta bütün şehirler bu sistemden az ya da çok etkilendi. Bütün şehirlerde kar örtüsü oluştu. Salı'dan itibaren görülecek yağışlar da bu sistemin devamıdır.