Güneydoğu İçin Yılbaşı Tahminleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar Sizinde Bildiğiniz Gibi Şu An Etkisi Altında Bulunduğumuz Sistem Salı Gününe Kadar Etkisini Tamamen Yitirerek Bölgemizden Ayrılacak.

Bu Sistemin Ardından Bölgemize Yılbaşına Doğru Bir Sistemin Gelmesini Bekliyoruz.

Hem Bu Sebeple Hemde Bölgemizle İlgili Tahminlerde Bulunan Bir Çok Kişinin HF Üye Olmaması Sebebiyle Bu Yılbaşı Gelmesi Beklenen Sistemin Bölgemizle İlgili Etkilerini ve Beklediğiniz Hava Koşullarını Bu Konu İçinden Mesaj Atarak Bizlerle Paylaşmanız Önemle Rica Olur.

İyi Akşamlar
    Moderator
    Umut Can Oğuz

• İNŞALLAH YILBAŞINA KARLA GİRECEGİZ[hr]
    FREMETEO G.DOĞUYU YILBAŞINDA KARLI GÖSTERMİŞ (FREMETEO son 10 gündür takip ediyorum iyi bir site)

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• İNŞALLAH YILBAŞINA KARLA GİRECEGİZ[hr]
    FREMETEO G.DOĞUYU YILBAŞINDA KARLI GÖSTERMİŞ (FREMETEO son 10 gündür takip ediyorum iyi bir site)

Doğru söylüyorsun.
    Bu sistemde baya tutarlı bir tahmin yaptı.

Yalnız geçen sistemde Diyarbakır ile ilgili tahminleri çok tutarsız olmuştu.

• Evet Ben öncedende takip ediyordum tutarsız dı braktım fakat kendine çeki düzen vermiş. Önceden dmi ye göre hareket ettigi için kendiside yanıyordu (hele bu sistem 7 gün boyunda çok ısrarcı davrandı ve kazanan onlar oldu)

• BEN FREMETEO YU 1 YILDIR TAKİP EDİYORUM GEÇEN YIL O KADAR İYİ DEGİLDİ FAKAT DMİDEN DAHA İYİ ONU SÖYLİYİM BU YIL GEÇEN YILA GÖRE ÇOK DAHA İYİLER

• daha önce perşembe akşamı yeni bir konu açıp sistemle ilgili tahmin yapacağım demiştim ama siz açmışsınız neyse :)

• Yağıs orta akdeniz üzerinde gelecek gibi 31 aralık öğleden sonra yağısı görecek gibi g.anadolu ama yağısın sekli belli değil

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Yılbaşı Sisteminin Son Durumu

26.12.2011
    Beklediğimiz sistem etkisini arttırarak geliyor.
    Son değerlendirmelerime göre sistem;
    30 Aralık 2011 Cuma Günü akşam saatlerinden itibaren Gaziantep'ten başlayarak yağışlı havanın etkisine gireceğiz.
    Yağışlar Cumartesi Bölge Geneline Yayılacak.
    Aynı gün soğuk havanında etkisi altına girmemizden dolayı yağışların bir çok yerde kky şeklinde olması bekleniyor.
    Ay başından itibaren soğuk havanın etkisini arttırması ve yağışların sürmesi beklendiğinden yağışların neredeyse bölgenin tamamında kky ve kar şeklinde olması bekleniyor.

• Umut can samanyolunda dmi ye bağlanmıştı spiker arkada dmi 10 günlük tahmininde 1 ve 2 ocak tüm g.doğuya karlı vermişti ne diyosun (yarın dmi 1 ocak için tüm g.doğu kar verebilir)[hr]
    Dünkü tahminimden dolayı herkesten özür diliyorum fakat 31 aralık 2 ocak arası kar olacak allahın izniyle (5 10 cm) ayrıca dmi yağmur vermiş yarın kky yapar cts
    [hr]
    Yaa memo arkadaşım yağış yetersiz demişsin yağış son ana kadar degişkenlik gösterir soğumada biraz daha artsa yeter

Einmal editiert, zuletzt von ş.urfa63 ()

• Memo ve umut can bundan bi kaç gün öncesine kadar g.doğu kara gömülecek diyodunuz yılbaşı uğur getirecek yok yılbaşı süper şimdi 5 cm kar bile olmaz diyosunuz bumu kara gömülmek :s :s
    [hr]

[hr]

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Size bişey diyeyim ister inanın ister inanmayın Yarın DMİ cumartesi için ş.urfayı 5 derece kky pazar için 3 derece kar yağışlı pazartesi 2 derece kar yağışlı verecek benimki bu kadar ( 5 10 cm de rahat alırız) yağış konusunda sıkıntı olmayacak yılbaşı gecesi yağış_soğuk çakışacak ve sabaha kadar örtü olacak

• Size bişey diyeyim ister inanın ister inanmayın Yarın DMİ cumartesi için ş.urfayı 5 derece kky pazar için 3 derece kar yağışlı pazartesi 2 derece kar yağışlı verecek benimki bu kadar ( 5 10 cm de rahat alırız) yağış konusunda sıkıntı olmayacak yılbaşı gecesi yağış_soğuk çakışacak ve sabaha kadar örtü olacak

kardeş kar yağacak dedin yağmaz dedim.şimdide bu tahminini onaylamıyorum en fazla kky verir urfayı karlı falan vermez ben 2 ocakta şanlıurfada kar yağacağını düşünüyorum

• Ben havada gördügüm kara kar demem en azından yerde örtü yapsın (AYRICA SEN TAHMİNLERİNİ ARİF DEN ALIYON DÜN AKŞAM 2 OCAK KAR GELİR DEDİ SENDE ŞİMDİ BUNU DİYON BİRAZ İNSAF)AYRICA ÖVE ÖVE BİTİREMEDİGİNİZ SİSTEM 5 CM BİLE KAR YAPAMIYORSA VAY Ş.URFANIN BAŞINA AYRICA YILAŞI GECE KAR OLUR

birincisi önceki tahminlerimede bakabilirsin ben modellerde sistem kaybolmuşken bile dedim yeniden çıkar.2.cisi herkez büyüklerinden biraz bilgi alır ama onun tahminlerinin aynısını söylemem.birde 31 ocak gecesi kar yağacak diyosun merkezde yağarsa ben bir daha yorum yapmayacağım tahmincilik yapmayacağım burada.yağmazsa sen yapma tamammı