Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eger yağış kuvvetlenirse bi önceki sistemden daha iyi kar olur demi (cm) [hr]
    off yılbaşına çok var ondan önce hiç yağış yokmu[hr]
    sence yağış o zamana kadar iyileşirmi süre uzun

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Valla Yusuf arkadaşım bu aralar seni sevindirecek haberleri bol keseden dağıtıyorum ya hadi neyse.

Yılbaşından önce yarın küçük bir sistem var bu sistem bölgenin bazı yerlerinde yerel yağışlar halinde etkili olacak.
    Sıcaklıları bazı yerlerde hissedilir derecede düşürecek(2 ila 4)derece.Bu sıcaklık düşüşü eğer yağışla birleşebilirse Karacadağ kar,Diyarbakır kky alacaktır.

Bu sistemden sonra Güneydoğu'da yaklaşık bir hafta yağış gözükmüyor hava sıcaklığı bazı yerlerde 15 dereyi görecek.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Daha çok var kaç defa bunun gibi sistemler gördükte hepsi eridi.modeller yine değişir göreceksiniz.en azından bu görüntü değişiir.çünkü 5 gü aralıkla güneydoğunun hiç bir yerine kar yağdığını görmedim.yağsa yağsa 1 gün hoş yağar sonrada hava 20 gün açardı.bundan dolayı bu durum kesinlikle değişecek.ama kar yağmaaz demiyorum salıya kadar beklemekte fayda var

• Daha çok var kaç defa bunun gibi sistemler gördükte hepsi eridi.modeller yine değişir göreceksiniz.en azından bu görüntü değişiir.çünkü 5 gü aralıkla güneydoğunun hiç bir yerine kar yağdığını görmedim.yağsa yağsa 1 gün hoş yağar sonrada hava 20 gün açardı.bundan dolayı bu durum kesinlikle değişecek.ama kar yağmaaz demiyorum salıya kadar beklemekte fayda var

Evet haklısın fakat Yılbaşı için beklediğimiz sistem yaklaşık 4-5 gündür kendisini sistemlere yansıtıyor.
    Ayın 25'i benim için bugün sürpriz oldu.

• Şu anda g.doğunun en soğuk şehri diyarbakır 1 derece hava sürpriz yapabilir oraya :D :D [hr]
    dmi günlük tahminlerinde siirte akşam kar vermiş

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Şu anda g.doğunun en soğuk şehri diyarbakır 1 derece hava sürpriz yapabilir oraya :D :D [hr]
    dmi günlük tahminlerinde siirte akşam kar vermiş

Arkadaşım zaten bölgenin bazı yerlerinde ve Diyarbakır'ın kky alabileceği ihtimalini bir kaç gün önce vermiştim.
    Yani bu benim için sürpriz değil.

• Belki öyle ama abartacak yağışlar almıyor ay sonundada aynı şeyler olacak

Aslında o kadar kurak değil.Sıcaklılar geçen yıllara göre baya düşük.Yağışlarda ortalamalar civarında.
    Ay sonu itibariyle her şey daha iyi olacak.

Bu Millet Kar yağışı Bekliyor

• Yılbaşı sistemi iyi alemde :) çarşamba güne en net şeyi söyleyebileceğiz.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]