Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Slm arkadaslar dmi batmana da yogun kar yagisi vermis bu ne kadar dogru.Lutfen tahmonlerinizi alabilirmiyim tes ederim

Yağış Miktarı Fazla Ama Sıcaklıkta ki Dalgalanma Nedeniyle Yağışın Şeklinin Değişiklik Göstereceğini Düşünüyorum.

• Slm arkadaslar dmi batmana da yogun kar yagisi vermis bu ne kadar dogru.Lutfen tahmonlerinizi alabilirmiyim tes ederim

batmana kky vermiş dmi , yoğun kar vermemiş ki .[hr]
    aslında batmana günlük tahminde kky vermiş 24 saatlik te kuvvetli kar vermiş. antebede aynı şekilde yapmış ne yapmaya çalışıyolar anlamadım :biggrin: :biggrin:

[size=large][/size]Sadece KAR :)

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• DMİ Güneydoğu Anadolu'da birçok şehirde haritada kar vermiş ama günlük tahminde kky ve yağmur vermiş. Bence haritada hata var. Yarın Gaziantep'te kar olmaz bence. Yanılmayı isterdim ama bence kar ihtimali yarın için yok gibi. Bence haritalarda ikon hatası var. Açıkcası kky ihtimali bile çok az. Yağışın çoğu yağmur olarak düşecektir. Etkili yağış bölgede sabah saatlerinde başlayacaktır.

• inşallah yanılırsın hocam :biggrin:

• İnşallah :biggrin: :biggrin: :biggrin: Yanılmayı hiç bu kadar istememiştim. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

:biggrin: :biggrin: :biggrin: neyse bu sistem bitti artık. Finali güzel bir sistemle yaparsak yeter bu bize :biggrin:

• DMİ'nin neden Gaziantep'e kar verdiğini akşam ECMWF model güncellemesi bittikten sonra anladım. ECMWF'ye göre yarın Gaziantep'e sabahtan itibaren kar yağacak. GFS ise yağmur olacağını söylüyor. Bakalım hangisi kazanacak. Böyle durumlarda genelde GFS'nin dediği doğru çıkıyor. Bakalım hangisi haklı çıkacak. Bence GFS haklı çıkar ve yağmur olur. Yarına belli olur. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• DMİ'nin neden Gaziantep'e kar verdiğini akşam ECMWF model güncellemesi bittikten sonra anladım. ECMWF'ye göre yarın Gaziantep'e sabahtan beri kar yağacak. GFS ise yağmur olacağını söylüyor. Bakalım hangisi kazanacak. Böyle durumlarda genelde GFS'nin dediği doğru çıkıyor. Bakalım hangisi haklı çıkacak. Bence GFS haklı çıkar ve yağmur olur. Yarına belli olur. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

ecmwf haklı çıkacak hocam ! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• KRAL KARDEŞ BU DMİ DEN BİŞEY ANLAMADIM GİTTİ BU ISRAR NEYE ANLAMADIM GEÇEN HAFTADA 4-5 GÜN BOYUNCA KUVETLİ KAR VERMİŞTİ BATMANA 1 TANE BİLE YAĞMADI BUGÜNDE AYNI ŞEKİLDE KAR VERMİŞ.ŞU AN DERECE 5 İ GÖSTERİYOR..

• KRAL KARDEŞ BU DMİ DEN BİŞEY ANLAMADIM GİTTİ BU ISRAR NEYE ANLAMADIM GEÇEN HAFTADA 4-5 GÜN BOYUNCA KUVETLİ KAR VERMİŞTİ BATMANA 1 TANE BİLE YAĞMADI BUGÜNDE AYNI ŞEKİLDE KAR VERMİŞ.ŞU AN DERECE 5 İ GÖSTERİYOR..

Güneydoğu ile ilgili tahminlerinde problem var. Sürekli hatalı tahmin yapıyorlar...

• DMİ'nin neden Gaziantep'e kar verdiğini akşam ECMWF model güncellemesi bittikten sonra anladım. ECMWF'ye göre yarın Gaziantep'e sabahtan itibaren kar yağacak. GFS ise yağmur olacağını söylüyor. Bakalım hangisi kazanacak. Böyle durumlarda genelde GFS'nin dediği doğru çıkıyor. Bakalım hangisi haklı çıkacak. Bence GFS haklı çıkar ve yağmur olur. Yarına belli olur. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Çok haklısın KRAL beni de yanılttı, her zaman GFS ye güvenmek gerekiyor sanırım.Şu an derecem 3 e kadar düştü ama soğuma yeterli olmayacak 2 dereceye düşer minumum. Bu yüzden Sabah saatlerinde bir nebze de olsa sulu kar olabilir ama çok düşük ihtimal sonrasında ise maalesef yağmur var dediğin gibi.Cuma sabahı da tablo değişmiyor kar yok şimdilik... :no:

• Çok haklısın KRAL beni de yanılttı, her zaman GFS ye güvenmek gerekiyor sanırım.Şu an derecem 3 e kadar düştü ama soğuma yeterli olmayacak 2 dereceye düşer minumum. Bu yüzden Sabah saatlerinde bir nebze de olsa sulu kar olabilir ama çok düşük ihtimal sonrasında ise maalesef yağmur var dediğin gibi.Cuma sabahı da tablo değişmiyor kar yok şimdilik... :no:

Düşük bir ihtimal olur da ECMWF haklı çıkarsa o zaman kar olur yarın. Çünkü ECMWF'ye göre soğuk yarın sabah erken saatlerde giriş yapıyor....

• Düşük bir ihtimal olur da ECMWF haklı çıkarsa o zaman kar olur yarın. Çünkü ECMWF'ye göre soğuk yarın sabah erken saatlerde giriş yapıyor....

ecmwf haklı çıkacak o kadarrr !! :D :D

• Düşük bir ihtimal olur da ECMWF haklı çıkarsa o zaman kar olur yarın. Çünkü ECMWF'ye göre soğuk yarın sabah erken saatlerde giriş yapıyor....

Olmaz hocam bence ,ne zaman haklı çıktı ki şimdi çıksın sürekli yanlış tahminler.Bekleyip göreceğiz. :confused: