Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar malesef bu sistem TÜRKİYEYİ teğet geçti. Her ne kadar içanadoluya yayılmışsada asıl sibirya sisteminin savrulan kısmı olduğu için baskılı bi şekilde aşagıya inemiyor ve MALESEF SURİYE DEKİ çöller olması gerekenden daha sı-cak ve bizi etkiliyerek dün suriyeye kadar sarkma eğilimi gösteren soğuk havayı tekrar püskürtmüş görünüyorr malesef yoksa bu sis kolay kolay kar havasında Antebe çökmezzz. Yinede soğuk hava dibimizde geceye kadar hatta salı sabahına kadar ANTEPTE YOĞUN KAR BEKLİYORUM LAKİN SICAKLIKLAR SINIRDA SABAHTA SÖLEDİĞİM GİBİ şuanda sis çökmüş durumda ORGANİZEDE siste kar kolay kolay barınamazzzz LAKİN YİNEDE SOĞUK KÜTLE ŞUAN ÜSTÜMÜZDE DMİ YARIN YARIN HAFİF ÇEKİLİYOR DİYE YAĞMUR VERMİŞ böyle bi ihtimal çok düşük... ama yinede yağmazsa sağlık olsun... :D

• NEYSE ARKADAŞLAR BENDEN BU KADAR ARA ARA GİRİRİM YORUMLARI OKURUM SİZLERİ ÖZLEYECEM GELECEK YILA KADAR KENDİNİZE İYİ BAKIN HADİ GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALIN...

• Ya ben anlamadım bu işi bir anda nasıl değişebilir bu kadar. bi sistem geliyo ilk gün herşey güzel gidiyo sonra dmi bi güncelleme yapıyo hoop yağmur yağıyo. :realmad: :realmad: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• NEYSE ARKADAŞLAR BENDEN BU KADAR ARA ARA GİRİRİM YORUMLARI OKURUM SİZLERİ ÖZLEYECEM GELECEK YILA KADAR KENDİNİZE İYİ BAKIN HADİ GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALIN...

Acele etme bu kış bitmedi şanlıurfa için. Ben de bunu söylüyorum. Demiştin dersin sonra... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• BEYLER Demin dmi ANtebi aradım kendileri günlük tahminin bu gece 12 kadar geçerli olduğunu ve bu süreçtete sadece yükseklerin kar alacağını söyledi.Salı yağmurlu dedi...hayırlısı...NEYSE akşam görüşmek üzere mesaim başlıyalı yarım saat oldu hoşcakalın...

• Ne saçma bir sistemdir bu da ya !!!

1 günde nasıl bu kadar değişiklik olabiliyor ki !!

Bundan sonra hiçbişeye inanmayalım yaşayıp görmek en iyisi !

• Ne saçma bir sistemdir bu da ya !!!

1 günde nasıl bu kadar değişiklik olabiliyor ki !!

Bundan sonra hiçbişeye inanmayalım yaşayıp görmek en iyisi !

katılıyorum. [hr]
    artık doğru düzgün karda yağmaz. yarın yağmur yağar bütün karlar erir bidahada bişey yağmaz :no: :no:

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• Aynen öyle modellere falan da bakmayın çok saçmalıyolar !!!

Herşeyi akışına bırakmak en iyisi bence !!!

Efsaneymiş İstanbul a kar yağıyo diye sistem efsane olmaz öyle bi mantık yok arkadaşlar ;)

• BEYLER Demin dmi ANtebi aradım kendileri günlük tahminin bu gece 12 kadar geçerli olduğunu ve bu süreçtete sadece yükseklerin kar alacağını söyledi.Salı yağmurlu dedi...hayırlısı...NEYSE akşam görüşmek üzere mesaim başlıyalı yarım saat oldu hoşcakalın...

DMİ'yi boşver...

• Kral şimdi sen diyorsun ki bugün yağmur ihtimali var ama yarın ve çarşamba kar yağacak. bumu senin tahminin ?[hr]
    şuan antepte kky başladı

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• Kral şimdi sen diyorsun ki bugün yağmur ihtimali var ama yarın ve çarşamba kar yağacak. bumu senin tahminin ?[hr]
    şuan antepte kky başladı

Bu gece yağmur ihtimali çok düşük. Büyük ihtimalle gece saatlerinden itibaren kar tekrar başlayacaktır. Yarın öğlene kadar kuvvetli yağacak tekrar. Daha sonra yağışlar tekrar ara verecek ve salı gece geç saatlerden itibaren tekrar başlayacak ve çarşamba günü de yağdıktan sonra sistem sona erecek. Daha sonra ara verecek olan yağışlar ayın 7'sinden sonra tekrar başlayacak. İlk 1-2 gün yağmur olarak yağabilir ama şu anki görünüme göre ayın 10'undan itibaren kar yağışları görülebilecektir. (Değişime açıktır, günler yaklaştıkça daha net veriler verebiliriz. ) [hr]

Kral şimdi sen diyorsun ki bugün yağmur ihtimali var ama yarın ve çarşamba kar yağacak. bumu senin tahminin ?[hr]
    şuan antepte kky başladı

Kky değil kardeş dikkatli bak kar atıştırıyor.

• dediğin gibi olursa mutlu olmakla birlikte seni kutlarım :D tamam yanlış görmüşüm kar atıştırıyor

• Dün akşamdan beri yağan kar Gaziantep’te saat 11 gibi durdu. Dün ve bugün yağan karın kalınlığı 7 cm civarında. Eskiden bulunan örtü ile birlikte yaklaşık 15 cm civarında. Birkaç güncel resim çektim.Linkleri aşağıda… (Kar yağışı bu geceden itibaren yarın öğlen saatlerine kadar kuvvetli olarak devam edecek Gaziantep’te)