Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Diyarbakıra hemen hemen 22 cm kar yağar demiş. antebede 15 cm vermiş. dediği gibi olursa iyi olur. ertesi günde 4 cm vermiş tutar inş.[hr]

Bir Çok İl İçin Tahminler Buna Yakın. :detective:
    ANTEP İçin Tahminleri Kısmen Doğru Çünkü Zamanla Yağışın Şeklinin Değişme İhtimalinin Yüksek Olduğunu Düşünüyorum. :yes:

ilk defa düşüncenin doğru çıkmamasını istiyorum :)

[size=large][/size]Sadece KAR :)

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• Bu sis nedir arkadaş anlamadım gitti camdan baktığımda görebildiğim mesafe 30 mt falan bu siste kar yağma olasılığı çok düşük derecem şu anda 2.1 i gösteriyor hadi hayırlısı..

• Gaziantep'li arkadaşlar merak etmeyin yağış Allahın izniyle Salı günü, gün içinde tekrar kara dönecektir. Daha sonra çarşamba günü olan yağışlar da yine kar olarak düşecektir.

• Antepte de kar 7 de başladı.lapa lapa yağıyor ama heryer ıslak.ama böyle yağarsa ıslak yerler bile tutar.şanlıurfanın karıda hayırlı olsun.galiba bu sistemde bizden çok kar alacaklar

• Antepte de kar 7 de başladı.lapa lapa yağıyor ama heryer ıslak.ama böyle yağarsa ıslak yerler bile tutar.şanlıurfanın karıda hayırlı olsun.galiba bu sistemde bizden çok kar alacaklar

Birazdan öyle bir kar başlayacak ki Allahın izniyle gözlerin fal taşı gibi açılacak :biggrin: :biggrin: :biggrin: Ayrıca öğle saatlerinde de kuvvetli yağacak. Şanlıurfa'lı kardeşlere de hayırlı olsun. Gaziantep'e yağmış kadar mutlu oldum. Ama çok sabırsız davranıyorlar. O kadar söylüyordum kış bitmedi, yağacak diye. :biggrin: :biggrin: :biggrin: Hemen bu sene bitti, seneye görüşürüz diyorlardı... :biggrin: :biggrin: Bu sistemden sonra ayın 9-10 gibi (günler farklılık gösterebilir ) yenir bir sistem daha gelecek Allahın izniyle o zaman da güzel kar yağışları alacağız. Urfalı kardeşler boş durmayın, foto, video isteriz... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• Bence bu kar şiddetini arttırmaz. dünde esas yağışlar öğleden sonra dediniz bişey yağmadı. bence gene dünki gibi hüsran olacak :no: :bawling: :bawling:

• RABBİM neyi dilemişse o olur. Lakin bugün akşam 7 ye kadar verilere kuvvetli yağış yansımış eğer soğuma artarsa güzel kar alabiliriz inş. Ayrıca ŞUBAT 7 ve 8 den sonra çok güzel kırımda kopan kar yağışları üzremize akıyorr modellERde... Süper :) olur kırımdan kopan kar soğukları asıl kar getiren SİSTEMLERDİR GüneydoğuYA.

• RABBİM neyi dilemişse o olur. Lakin bugün akşam 7 ye kadar verilere kuvvetli yağış yansımış eğer soğuma artarsa güzel kar alabiliriz inş. Ayrıca ŞUBAT 7 ve 8 den sonra çok güzel kırımda kopan kar yağışları üzremize akıyorr modellERde... Süper :) olur kırımdan kopan kar soğukları asıl kar getiren SİSTEMLERDİR GüneydoğuYA.

kardeş bence bugün yeterli soğuma sağlanamayacak ve şakır şakır yağmur yağacak. inşallah dediğiniz gibi olur ve soğuma yeterli kalır. artık şubata kadar bekleriz ne diyelim :)

[hr]
    bu arada urfalı kardeşlerim burada yağmış kadar sevindim. inşallah daha çok yağarda hasretiniz biter :)

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• şanlıurfa merkezde havanın bir kereden soğumasıyla sabah kar başlamıştı taneleri yumurta kadardı :)) 0 derece idi 3 saat mükemmel yağdı her tarav bembeyaz oldu 6 cm kar birikti sabah.ama şuan yağmur var karlarda eriyor.

• şanlıurfa merkezde havanın bir kereden soğumasıyla sabah kar başlamıştı taneleri yumurta kadardı :)) 0 derece idi 3 saat mükemmel yağdı her tarav bembeyaz oldu 6 cm kar birikti sabah.ama şuan yağmur var karlarda eriyor.

ne güzel yağmış orda. burada sis var şimdi 2 derece. tutuldu yağmıyo kar bi türlü :realmad: :no: :no: