Aralık/Ocak Sistemleri - Aşırı Soğuk ve Kar Geliyor - Genel Konu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• :D Ah şu basınç ah! :P Onu bir elime geçirirsem var ya. :D

Bende kardeşim bende :) [hr]

Bekle bekle ağaç olduk gelsin artık :) sistem bekleye bekleye yaşlanıp gitcez

Az kaldı, fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• Herkes şuan sistemler üzerinde umudunu yitirmiş durumda sanırım. Site içindede belli oluyor bu durum. Ama ben hala sisteme güveniyorum. Modeller bize yan çizmiş olabilir ama bence hala gayet iyi durumda. Aralığın ilk günlerinde yağışı alacağız büyük ihtimal. Sert bir soğuk daha gelebilir aralıkta. Bakalım.

[size=small]
    [/size]

• Size bir şey söyleyeyim, her şeye çok az kaldı! Bizi Aralıkta nasıl sürprizler bekliyor bir bilseniz ;)

Katılıyorum :) Ama bunun tersini söyleyen arkadaşlarımızın sistemden sonra yorumlarını bekliyorum (aralık ayındaki) :)

[size=small]
    [/size]

• En başından beri söylediğim gibi aralığın ilk haftasını bekliyorum. Şuan ki modellere bakıyorsunuz ki ee yağış yok, hava bir ısınıyor bir soğuyor. Bu değişecek. Akşamki güncelleştirmeleri beğendim. Daha da iyi olacak bu modeller aralığa kadar. Soğuk yerleşecek, yb inecek ve kış :) (Aralığın 8inden sonra görülen sisteme o kadar yoğunlaşmamak lazım. O sistemin bize gelmesi 12-13ünü bulur aralığın. ya da kaybolur gibi. Ona daha var bakalım neler olacak.)

[size=small]
    [/size]

• Arkadaşlar sistem Kasım sonunda değil, Aralığın 10'unda gelsin. Neden mi? çünkü o zamana kadar deniz ve toprak daha soğuyacak ve daha uygun şartlar olacaktır.

• Arkadaşlar sistem Kasım sonunda değil, Aralığın 10'unda gelsin. Neden mi? çünkü o zamana kadar deniz ve toprak daha soğuyacak ve daha uygun şartlar olacaktır.

Gayet mantıklı. Eğer bir sistem geldiğinde yağışla birlikte, yağış 1 gün içinde kara döner ve hep kar olarak yere düşer.

[size=small]
    [/size]

• şu anki veriler kasım sonundaki soğuğun çok güçlü olmayacağını belirtiyor ama aralık 3 gibi soğuk ve üstüne yağış gelebilir

Aralık sistemi dağa güçlü olacaktır ama Kasım sonu sistemi deniz ve toprak sıcaklığını da 1-2 derece düşürecektir. Sistem öncesi bir ön soğuma hepimiz için çok iyi olur :)

• Kasım 26sı gecesi ve aralık için ciddi soğuk geliyor. Bomba gibi. Ben diyorum gfs ile yanılmayalım diye. Soğuklar olsa bile yağış yok fazla yani sistemin bir anlamıda yok gibi kasım sonu sisteminin.(ayrıca bu her zaman gfsye uymamamız gerektiğini göstermez. gfs de bize sistemleri gösterir fakat değişkenlik gösterdiği için yanıltıyor. ben gfsdende yararlanıyorum ama %50 uyuyorum ona.)

[size=small]
    [/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• yüksek basıncın kalkmasıyla aşırı soğuk ve kar yağışını alacağız!.

[size=small]
    [/size]