Sistemlerde ki son durumlar, kar tahminleri...!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün yeniden sistemlere baktım fakat sistem gitgide kötüye gidiyor ne olacağı belli değil ama büyük ihtimalle yin epas geçebilir yada çok etkili olmayabilir açıkcası ümidim hiç mi hiç kalmadı bugün ki güncelleştirmelerden sonra..doğu zaten beklediği yağışları alcak ama batı için söylenecek pek bişey kalmamış olabilir..

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Gümmmmmmmmmmmmmmmmmmm

efsane olacak demiyorum, ama karlı bir sistem azda olsa gözüküyor 25-26 şubata sıcaklıklar eğer 1-2 derece daha düşerse çok iyi kar yağışı alabilir istanbul, eğer düşmezse kar yağışları bölgesel olacak yani şehirleşmenin daha az olduğu ısı adacıklarının oluşmadığı birazda rakım olarak yüksek yerler kky ve kar görebillir gibi.

180 saat sonrasının grafiği, istanbul üzeri yağmurlu gösterilmiş ancak bu yağmurun kar'a dönme ihtmali var bu saate kadar. Eğer sistem haritadaki gibi yağış bırakıp yine istanbul üzeri hariç heryere kar bırakıp istanbula kar bırakmasa, artık çok üzülecem

[hr]
    Birde belirtmeyi unutuğum bir şey var; 20-24 arası havada bir ısınma söz konusu, şimdilik bu ısınmanın ne kadar olacağını belirtmek pek de kolay değil, 4-5 kaynak inceledim hepsi farklı sıcaklık değerleri vermiş (GFS sabah güncelemesine göre sıcaklık artışı 2-3 derece olacak) Yani demek istediğim eğer bu tarihlerde hava beklenilenden az ısınırsa 25-26 gibi gelecek sistem kar değerlerini bulabilir.

Einmal editiert, zuletzt von Mrbluesky ()

• Bugün sistemlere baktığım zaman az da olsa bi hareketlilik görüyırum ama bu bizim beklediğimiz bir sistem değil. 20-24 arası bir sıcak dalga olsada 24 geceden itibaren tekrar bi soğuma var ama bu soğum a ne kdr olsada sıcaklıklar yükselmiş olduğundan direk kar seviyelerine indiremicek.Ve kar beklediğimizden de geç geliyo hem de 4-5 gün fazlasıyla.geçen hafta ondan önceki hafta baktığımız sistemler çok kuvetliydi 21inde soğuma bekliyoduk ama şimdi 21inde ısınma var ve bu sistem haftaya gelene kadar etksiini yitirebilir.Haa kar bırakır ama 1-2 gün.2.güne zaten zayıflar bu kar.Kar beklerken yağmur vurdu bizi tam olarak..

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]