Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Aynen, Pesten Cıktım Arkadasla Bi Baktım Kar yagıyo Hafif Şiddetde, Havanın Soguk olmasıyla % 60'lık Bi Örtü Olabilir Sincanda Catılar arabaların üstü vs. . :) Asıl Yagış gece gelecek

Gece Geldi Ve Tipi basladı Ankarada :))

Hükümet Düşer; Enflasyon Düşer; ANKARAGÜCÜ ....... Düşer !!

• Malesef Lanetlenmiş İlçe Sincan, Aynı Sabri Gibi Her Türlü Yagmur Fırtına olur, Kar Yagacagı Zaman Yagış Durur Heryer Koparken Sadece Şehir Merkezinden Gelen Soguk ile Rüzgarın Savurdugu 3-4 tanecik Kar serpintisiyle Yetinen Yer Malesef Üflenmiş Lanetlenmiş Bi Yer, Buraya Yerleşim Yapan İlk Kabileyi Artık :)) Ankaranın Çevre kirliliği Sincan ! Oturdugum İlçeden Nefret Ediyorum Varmı Böyle Bişey

Sakin ol dostum ilçemizin rakımını yükseltme çalışmalarına başlayacağız. Sincan artık her sistemde kar alabilecek. :) :)

• Yılbasında artık ankara tum ilçelerinde yoğun kar alacak hava bugunlerden daha soğuk olabilir ocak çok hareketli olacak okulları tatil ettirebilir

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Yılbasında artık ankara tum ilçelerinde yoğun kar alacak hava bugunlerden daha soğuk olabilir ocak çok hareketli olacak okulları tatil ettirebilir

Bencede.
    Sıkı bir Ocak ayı bizi bekliyor.
    :sleepy:

• Ankara bana göre de bu yıl sıkıntı çekmeyecek. Soğuk hava devam ettiği sürece (ki devam edecek) yağışlar genellikle kar şeklinde düşecektir. Pazar günüde zaman zaman ankara da yoğun kar görülecektir.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ocak polar kökenli sistemleri bize getirebilir ankara da bundan çok etkilenecek gibi gözüküyor

dediğin gibi bu yılbası sistemi çok önemliydi ve artık geliyor en gec gece saatlerinde kar baslıcaktır su anda yaısı coğu kisi kısada dese oyle olmaya biliir bu sistem sayesinde polar koridor acılacak ing civarına yb oturacak ve iskandinavya türkiye üzerinde coşturacak sibirya daha çok şubat gibi etkili olacak [hr]

Ankara bana göre de bu yıl sıkıntı çekmeyecek. Soğuk hava devam ettiği sürece (ki devam edecek) yağışlar genellikle kar şeklinde düşecektir. Pazar günüde zaman zaman ankara da yoğun kar görülecektir.

bu yıl dikkatimi çeken olay şu ana kadar 24 hariç ankarada hafifde olsa 3-4 kez kar gördük ve her seferinde kar yağısı etkisini arttırıyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Gece modelleri şaka yaptı bize. Gene en sıcak senaryo gfs'ye ait. Gün içindeki güncellemelerde değişmesi ümidiyle :)

-
    Sabah modelleride iç açıcı gözükmüyor yılbaşı için
    :-/

• Yılbaşı için her şey tamamda siz yağışa bakın onu bunu boş verin.

[size=small]
    [/size]

• Gece modelleri şaka yaptı bize. Gene en sıcak senaryo gfs'ye ait. Gün içindeki güncellemelerde değişmesi ümidiyle :)

-
    Sabah modelleride iç açıcı gözükmüyor yılbaşı için
    :-/

Modeller İç açıcı gözükmüyo olabilir, dışımız her zaman 60 katlı plaza hakan rahat ol sen, sistem bomba gibi geliyo ama bana göre yılbası sabahına dogru baslıycak yine kar yagsı 1 gün içerisine sıgacak sekilde geceye kadar aralıklarla devam edecek gibi ilerleyen günlerde daha iyi olacaktır modeller bana göre soguk hava yurdumuzda kalacak ocak 3 gibi tekrar bi yagıslı havanın etkisine girecez gibi gözüküyor ...

Hükümet Düşer; Enflasyon Düşer; ANKARAGÜCÜ ....... Düşer !!

• Kaç gündür yılbaşı diyoruz kar diyoruz Ankara için ve geliyor. Hemde sıkı bir kar. Bünyamin Sürmeli dün hava durumunda kar kelimesini kullanamadı Ankara için , Karadeniz için. Bugün de gelmiş Ankara için Karadeniz için kar koymuş.
    Bence Bünyamin'e gerek yok. Hava forum her zaman en doğrusunu buluyor. :shy: :)

[size=small]
    [/size]

• Bence de. Bünyamin sanki yanlış tahmin yapmaktan kaçınıyor. Bunu da otoritesini(!) sarsmamak için yapıyor sanırım... Ama "HF" her zaman cesaretle sistemleri önceden tutturuyor... :)

:) Bünyamin böyle yaptığı zaman asıl otoritesi sarsılır.

Ayrıca cumartesi günü özellikle yüksekler de kar bekliyorum. Sıcaklık zaten gündüz bile 2-3 dereceyi geçemiyor. O yüzden yağış aldığımız zaman kar şeklinde olacağını düşünüyorum.

[size=small]
    [/size]

• heyt be :) dmi Ankara'yı bu sistem de kara gömmeye hazır. Tabi bizde :) dmi yola geldi :)

[size=small]
    [/size]

• Hava sıcak gibi ama sorun olmaz sanırım?

olmaz. Çünkü Ankara da gün içindeki sıcaklık 2 dereceyi geçmiyor ki. Dmi 5-6 derece verse bile farketmez o yüzden. Ankara mesela şuan -1 derece.

[size=small]
    [/size]