Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar öğlen modellerine göre konuşuyorum ama eğer değişmezse ki büyük ihtimal değişmeyecek gece kar geliyor yarın 3 yazılım var saat 7 de kontrol ederim modeli geliyorsa yatarım gece 2 de kalkar camı açar kar yağışını izleyerek ders çalışırım(sabaha kadar) :D

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Dikmen de kar 10 cm ' i geçiyor. aşırı bir tipi var. kar yağışının aralıklarla devam etmesi bekleniyor. :biggrin:

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Hadi ya o kadar çok mu o_O Burda 1 cm bile olmayan ama beyaz örtüye seviniyordum ben :D

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Keçiören belediyesinin orda bişey yok byler

:helpsmilie: [size=xx-large]Ayazınla tehdit etme beni ANKARA hayallerimi yakarım ağustosunu yaşarsın [/size]:helpsmilie:

• Bir de merkezin ordan çıkmasaydı yağış :(

• çok iyi olcaktı bencede olmadı hayırlısı

:helpsmilie: [size=xx-large]Ayazınla tehdit etme beni ANKARA hayallerimi yakarım ağustosunu yaşarsın [/size]:helpsmilie:

• Şuan için var gözüküyor 6 buçukdaki güncellemeye bağlı,sizin fikirleriniz nedir ?

• █ ANK'DA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAŞANACAKLAR: P.TESİ KAR VE TİPİ BİR MİKTAR TUTABİLİR (ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRA YAĞAR!), SALI YER ŞEHİR GENELİNDE GERÇEK ANLAMDA İLK TUTAN KAR (ZAMAN ZAMAN TİPİ ŞEKLİNDE )YAĞABİLİR!... (KAR KALINLIĞI 5-10 CM, YÜKSEKLERDEYSE 15-20 CM'E ULAŞABİLİR!) ÇARŞ VE PERŞ ANK. BUZDAN KENTE DÖNECEK, HER YER BUZ TUTACAK!... ÇARŞ KAR ÇOK HAFİFLEYEREK, DONA ÇEKECEK!█ ÇARŞ VE PERŞ'YE (KUVVETLİ BUZLANMA) AYRI YETEN DİKKAT! PERŞ SABAHA KARŞI MERKEZ BİLE -8 -9 A DÜŞBLR!... (SON 10.5-11 AYIN EN SOĞUK GÜNÜ OLACAK İÇ AND'DA 10 OCAK 2013 PERŞ!...) https://www.facebook.com/murathekimogl--"ANKARA BEKÇİSİ" YORUMLADI!...[hr]
    h.sonu ısnma var ama pek çok yer o kdr soğuyor ki perş, C.tesi gene kar alıyor o yüzden, ama bazı yerler kky ye dönüyor, 15 indne sonra da bgnkü kdr etkili sistemler gelecek,kar en az bgnlrdki kdr etkil olblr, daha sert yazlar yapablr... ayrıca iç and bgnlrde iyi kar lamaıyor, son umut:yarın (doğusu iyi kar alıyor sadece) 15 indne sonra iç and da etkili kar alblr... (ankara yarın da beyaza boyanabilir, ama 15 indne sonra asıl örtü yapablr...)

valla adamın dediğine göre yarın kar varmış

Einmal editiert, zuletzt von By AnKaRaLı ()

• Aynen modeller güncellenmiş gece hafif vermiş ama sabah coşacak gibi :)

• Oğulcan kardeş nerden bakıyonuz ya bu modellere [hr]
    gece başlasa keşke yarın 3 tane sınav varr :(

Einmal editiert, zuletzt von By AnKaRaLı ()

• Oğulcan kardeş nerden bakıyonuz ya bu modellere [hr]
    gece başlasa keşke yarın 3 tane sınav varr :(

Aynen benimde 3 sınavım var :( ama tatil olması imkansız şuan için eğer Emrah'ın dediği kadar kar varsa dikmen'de dikmen tatil olabilir :)
    Burdan bakıyoruz.. http://hava-tahmin.tr.gg/MODELLER-_-WETTER3-.-DE.htm