Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistem geliyor ancak tepki abnin kıbrısın üzerinde oluşacağı neredeyse kesin buda meşhur ankara boşluğumuzun tekrar doğması anlamına geliyor sistemde ilk yağışlardan biraz kar alacağımızı gösteriyor.daha sonrası kuru soğuk gibi duruyor . Umarım düzelir ve şeytanın bacağını kırarız ama benim çok umudum yok.

• @antakyalı Beni biraz olsun umutlandıran modellerin hiçbirinde tutarlılık ve istikrar olmayışı.Buda bu sistemin herşeye gebe olduğunu gösteriyor.Benim için Pazar akşam güncellemesi daha önemli bakacaz tatmin mi edecek sinirmi ;)

• emre o haritalara takılma ben hiç dikkate bile almıyorum şu kar haritalarını bizim sistemde örtü olacak ama ne kadar olur onu radar takibi yapacağız kısmette 3-5 cm mi olur artık 10-15 cm mi olur bilemeyiz. ;)

• Ankara'ya salı günü kar yağmıyacak bence mgm salı günü kar yağışlı 6 derece gösgermiş. 6 derecede mi kar yağcak. Bu sistem Ankara'yı herzaman ki gibi yine çok etkilemiyecek gibime geliyor. Merkez çok zor.

• Ankara'ya salı günü kar yağmıyacak bence mgm salı günü kar yağışlı 6 derece gösgermiş. 6 derecede mi kar yağcak. Bu sistem Ankara'yı herzaman ki gibi yine çok etkilemiyecek gibime geliyor. Merkez çok zor.

emre sen mgm bakma onlar hangi tahminleri tutmuş ki şimdiye kadar. yağmur derler hava güneşli olur. güneşli derler bakmışsınki 3-5 cm kar yağmış Allah'ın izniyle az çok bir örtü göreceğiz inşallah

• emre sen mgm bakma onlar hangi tahminleri tutmuş ki şimdiye kadar. yağmur derler hava güneşli olur. güneşli derler bakmışsınki 3-5 cm kar yağmış Allah'ın izniyle az çok bir örtü göreceğiz inşallah

Arkadaşlar mgm doğru söylüyor çünkü gece vaktinden itibaren sıcaklık düşmeye başlıyacak ecmye göre (mgm onu dikkate alıyor) en yüksek sıcaklık o geceki sıcaklıktır tahminen 30 kasımda öyle olmuştu..

• Değerlendirme : Öncelikle dünden beri vurguladıgım 20-30 mm bekledigim yağışı 30-40 mm cıkarıyorum birçok siteye baktım ukrayna olsun yunanistan olsun vb. çogu site 17-18 aralık gibi akdenizde siklonların aşırı yağış birakmasını bekliyorlar.Bundan dolayıda kar üstüne kar alıcaz yani bu nedemek diyosanız söyle ilk sistemde 13 aralıkta 5-8 cmlik bir kar bekliyorum ondan sonraki 16-17 aralıkta 3 günluk yağış bekliyorum 40cm civari 21 aralıktada 20 cm lik bir sistem daha bekliyorum.yani toplayın kac eder bilmiyorum ;) Ayrıca bir cogumuz mgm 6 derece gosteriyo neden kar ikonlari var diyosanız o ogünün en yuksek sicaklıgı yani oglen ondan sonra ani bir soguma olcak ve kar birakicak merkezde kky baslayabilir sonra 1 saat icinde kara donusecektir.+1100 kar olarak bekliyorum.Ayrıca daha 4 gün var yağış artabilirde azalabirde .Kar olucak ama ne kadar olur ancak pazar gunu acıklanabilir.Değerlendirmemi beğnediyseniz ne mutlu bana :hfyeni (29): :thumbup: :thumbup: :thumbup: uzays3271653126 sorularınız varsa yazabilirsiniz.

• Tam beklediğim gidişat .Yağışlar artmaya devam edicektir.Değerlendirme yapmamı isteyenler mesajdan yazabilirler.

aslında ben her güncelleme başına bir tahmin istiyorum :D sadece sizden değil bu konuyu takip eden herkesden çünkü bana göre herkesin bir beklentisi olmalı az veya çok ve bütün üstadlarımı da atışma olmadan saygı çerçevesi içinde takipteyim :D