Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • HERKESE BOL KARLI BİR KIŞ DİLEYEREK BAZI ŞEYLER AKTARMAK İSTİYORUM.GEÇENLERDE NATİONAL GEOGRAPHİC'TE BİR PROGRAMDA BİLİM ADAMLARI EKVATOR HAVASININ GİDEREK GENİŞLEDİĞİNİ VE KUTUP HAVASININ İSE GİDEREK DARALDIĞINI TESPİT ETMİŞLER.DOĞRULUĞU NE DERECEDİR ONU BİLEMEM AMA SON 3 YILDIR GEÇİRDİĞİMİZ ILIK KIŞLARI BUNA BAĞLAYABİLİRMİYİZ.GÖRÜŞ VE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

• Ben katılmıyorum o görüşe
    son 3 yıldır geçirdiğimiz ılık kış sert kışın habercisi olarak yorumluyorum ben Ocak ve şubat aylarında avrupa gibi olacaz

• HERKESE BOL KARLI BİR KIŞ DİLEYEREK BAZI ŞEYLER AKTARMAK İSTİYORUM.GEÇENLERDE NATİONAL GEOGRAPHİC'TE BİR PROGRAMDA BİLİM ADAMLARI EKVATOR HAVASININ GİDEREK GENİŞLEDİĞİNİ VE KUTUP HAVASININ İSE GİDEREK DARALDIĞINI TESPİT ETMİŞLER.DOĞRULUĞU NE DERECEDİR ONU BİLEMEM AMA SON 3 YILDIR GEÇİRDİĞİMİZ ILIK KIŞLARI BUNA BAĞLAYABİLİRMİYİZ.GÖRÜŞ VE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Valla bende katılmıyorum.daralan bir şey varsa bizim sabrımız ve iç dünyamız.O zaman 2 yıldır abd ve avrupadaki şiddetli kar yağışlarını nasıl açıklayacağız.Misal olarak Pazar günü abd nin doğusunu etkileten kar fırtınası,geçen seneki 100 yılın kar fırtınasından sonra görülen ikinci büyük fırtınaymış.bir günde 50-60 cm kar,saatte 120 km esen rüzgar..A.. Maşşşalllahh! :)

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Evet abd ve avrupa kıtası son yıllarda çok sert kışlar biz ise daha ılıman bir kış yaşıyoruz.Bu sene ve bundan sonraki seneler bu durum İnşallah değişir.

• bence bir yerde bazı konularda haklılar yaşadığımız ilik kışların sayısı o kadar arttı ki bu görüşü destekler oldu tabiri caize ama bu koşular fazla devam etmeyecek ocak ayı ile birlikte o karlı günler gelecek