Yeni bir efsane mi geliyor?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O sıcaklık dalgalanmaları var ya o dalgalanmalar... Bundan sonra kar yağmaz, kış bitmiştir diyenlerin tepesinde "demokles'in kılıcı" gibi sallanacak :D

• Genel konuştum Meriç :D rahat ol sen :D bizim yanımızdan uçup gidecek çokça alçak basınç oluşumu var daha, birisi üstümüzden geçerse görürüm ben seni de :D

• Genel konuştum Meriç :D rahat ol sen :D bizim yanımızdan uçup gidecek çokça alçak basınç oluşumu var daha, birisi üstümüzden geçerse görürüm ben seni de :D

Abi yanlış anladın beni , ben kar olmaz demedim ama ciddi olmaz yani 20 Aralık ve 8 Ocak imkansız gibi diyorum . Olsa olsa hadi geç 17'sini kıyılar dahi kar alır ama örtü olmaz en ciddisi bu olabilir bence :D .

• Yahu ben de diyorum ki eğer o alçak basınçlardan biri şu mart sonunda tepemizden geçerse 20 aralık olur. Gerçi yer seviyesi sıcaklıkları 10 derecelere ulaşmış durumda ama olsun, yoğun kar yağışı görebiliriz ciddi örtü olmasa da :)

• Yahu ben de diyorum ki eğer o alçak basınçlardan biri şu mart sonunda tepemizden geçerse 20 aralık olur. Gerçi yer seviyesi sıcaklıkları 10 derecelere ulaşmış durumda ama olsun, yoğun kar yağışı görebiliriz ciddi örtü olmasa da :)

Örtüsüz 20 Aralık mı olur :D . Peki o ab geldi diyelim soğuk yok e o zaman nolacak :D

• Eğer o ab ay sonunda Giritten yükselip Anadolu'yu kat edip, Karadenizin batı kesimlerinden çıkarsa -10'lar girer ne soğuk kalmaması :D şuan bile kuzeyimizde -16'lar var yahu, eğer o ab bir de 990mb felan olursa vakum gibi çeker vallaha soğuğu :D Konuyu açarken ki beklenti de o sisteme Baltık Denizindeki yüksek basıncın destek olmasıydı, hala da öyle sadece zaman ötelendi diyebiliriz :) Bekleyelim görelim, şimdilik modellere göre alçak basınç İtalya'da oluştuktan sonra bize sürüklenecek ve soğukları da bize sürükleyerek getirecek. Bu durumda Trakya için efsane olasılığı var, modellerdeki görüntünün değişmesini bekliyorum. Mesela şuan Azor İngiltere üzerinde 1040'larla bulunsaydı efsane yaşıyor olabilirdik. Ne olacağı hiç belli olmaz mart ayında :)

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Eğer o ab ay sonunda Giritten yükselip Anadolu'yu kat edip, Karadenizin batı kesimlerinden çıkarsa -10'lar girer ne soğuk kalmaması :D şuan bile kuzeyimizde -16'lar var yahu, eğer o ab bir de 990mb felan olursa vakum gibi çeker vallaha soğuğu :D Konuyu açarken ki beklenti de o sisteme Baltık Denizindeki yüksek basıncın destek olmasıydı, hala da öyle sadece zaman ötelendi diyebiliriz :) Bekleyelim görelim, şimdilik modellere göre alçak basınç İtalya'da oluştuktan sonra bize sürüklenecek ve soğukları da bize sürükleyerek getirecek. Bu durumda Trakya için efsane olasılığı var, modellerdeki görüntünün değişmesini bekliyorum. Mesela şuan Azor İngiltere üzerinde 1040'larla bulunsaydı efsane yaşıyor olabilirdik. Ne olacağı hiç belli olmaz mart ayında :)

Abi peki sen bu sistemden kıyılarda kar bekliyomusun ? Kartal sahilde .

• 22 sisteminde kıyılarda örtü felan olmaz, kar bile şüpheli. 27mart-1nisan arası gelmesi muhtemel olan sistem için ise biraz daha beklemek lazım. Ama şunu söylemeliyim ki İstanbul'un belki de en şanssız yerlerinden birindesin genel olarak :D

• Dün böyle demişti...

Kesin veya garanti verenlere kızdığımda beni neredeyse linç ediyordunuz! İşte tamda demek istediğim buydu, atmosfer adına kimse garanti veremez. Garanti Allaha mahsustur. Umut vaadedebilirsiniz ama garanti asla, zira insanlar sizin adınıza söz verip rezil oluyorlar.

Ama üstteki yazısından önce de şöyle demiş.

Istanbulda kar garanti , hatta yüzde yüzünde üzerinde garanti, rahat olun ve bekleyin:) Ben garanti verdimmi yağar.:)

Bugün de böyle diyor...

27 denen bir sistem maalesef ortadan kalkmıştır, herkese geçmiş olsun, kar 1 nisanda yağacak:)

Dostum, neyin peşindesin? "Kalkmıştır" tarzı söylem kesinlik vermek değil de nedir? Diğerini söylemiyorum bile.

• Arkadaş inanılmaz fikir değiştiriyor , sanırsın Mehmet Topuz .. ( Fenere geldiği zamanı hatırlayın bi:D )

• 22 sisteminde kıyılarda örtü felan olmaz, kar bile şüpheli. 27mart-1nisan arası gelmesi muhtemel olan sistem için ise biraz daha beklemek lazım. Ama şunu söylemeliyim ki İstanbul'un belki de en şanssız yerlerinden birindesin genel olarak :D

İstanbul Kartalın çileden çıkartan özellikleri ;
    1 - ) Genelde en sıcak ilçe .
    2 - ) En zor ve en son soğuyan ilçe . <
    İstanbul Kartalın en iyi özellikleri ;
    1 - ) En çok yağış alan ilçelerden .
    2 - ) İlçe olarak güzel bir yer :D .

• Yazarlar sizden 22 sistemi için yarın en geç öğlene kadar açıklama bekliyorum.Özellikle benim gibi kıyılarda(Göztepe)oturanlar için çok kritik geçen hafta gibi hüsran yaşamayalım(tek bir kar tanesi düşmedi!).

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Akşam güncellemesini beğenmedim. Yarın akşam güncellemelerine bakıp açıklamamı yapabilirim yalnızca. Saat 5'e kadar lisedeyim malumunuz. Öğlen güncellemeri de ara çalıştırma olduğundan özellikle karayelle gelecek sistemleri tam çözemiyor. Biraz geç olabilir ama ben açıkmamamı yarın akşam yapacağım, başka zamanım yok maalesef.

• Arkadaşlar şuan ki modellere göre;

İstanbul'a soğumanın tam anlamıyla girmesi yarın akşamdan önce olmayacağından ve soğumanın girerken en azından İstanbul için azda olsa güç kaybetmesini beklediğimden İstanbul'un yüksekleri dışında kar ihtimali merkez için yok.(Bu Tahminim Bugün Akşam Modelleri Üzerinden Yapılmıştır...)

Ancak bu akşamki modeller biraz kararsız gibi göründüğünden ve özellikle İstanbul için ilerleyen günlerde dahil olmak üzere yarında beklenen kuvvetli kuzeyli rüzgarların modellere beklenildiği gibi yansımamasından dolayı yarın sabah veya en geç akşam modellerine göre konuşmak daha sağlıklı olacaktır.

Umut Can OĞUZ.