Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkes tahminci olmuş tarih verip açıklama yapacağım demekte. Semih Bey'den başkası yalan kardeşler ben bunu bilir ve inanırım.Sistemci de haksız çıkacak efsane değil 2004 yarısı da değil belki ama örtü yapacak kar olacak İstanbul'da.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ecmwf uzun vadede gfs den daha iyi.Ecmwf tam istediğim gibi.Sabırla takibe devam.Yarın akşam noktayı koyarız gibi.

Haydi Semih Bey zaman daralıyor nokta atışınızı yapın ve detayları sunun bize.Sonrası hep beraber bekleyip takip edelim.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• SON veriler soğumann yine batı avrupaya kayabileceğini söylüyor.. Artık bu kışın son günleri ne olucaksa olacak işte...ALLAHIM nasip ederse gelecek kışı beklemeye koyuldum bile...Bence önümüzde ki baharın yazın tadını çıkarın...Gelecek kış içinde dua edin hayırlısını dileyin ve de sağlıcakla kalın...

• SON veriler soğumann yine batı avrupaya kayabileceğini söylüyor.. Artık bu kışın son günleri ne olucaksa olacak işte...ALLAHIM nasip ederse gelecek kışı beklemeye koyuldum bile...Bence önümüzde ki baharın yazın tadını çıkarın...Gelecek kış içinde dua edin hayırlısını dileyin ve de sağlıcakla kalın...

Batıya kayması son ihtimal...

• Bünyamin Sürmeli bugün şunu söyledi: Açık konuşmak gerekirse Marmara için ay sonu bir soğuk dalga ihtimali var ama kar seviyesinde görünmüyor. Mart'ın 4-5-6'sına kadarda kar yağışlı bir sistem Marmara için görünmüyor.

ÖZETLE:

demek yine bana hüsran,

bana yine hasret var..

yine bana esmer günler düstü

eyvah!

yine bana hüsran,

bana yine hasret var..

yine bana sensiz günler düstü...

• Bünyamin Sürmel'nin bizi etkileyen 2 sistem olan 20 aralık ve 7 ocak sistemi ile ilgili düşüncelerini tahminini hatırlayatımmı? :D Gökhan Abur'dan başkası yalan bence;)

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Kışı bitirenler son Ecmwf'yi görünce birden geri adım attılar nedense.Ecmwf'nin en kötü hali bu.Ve en kötüsünde bile karayel ile -5 girmiş.Bu sistemde İstanbul -10'u rahat kapar.-15 girme ihtimalide mevcut.Takibe devam. :D

• Bu akşam veyahut da yarın akşam ben kendim için önümüzdeki süreç için son noktayı koyacağım. Şuan kuvvetli sistem umudum devam etse de mantığım biraz zor diyor. Yayınlayacağım yazımda ise mantığıma göre konuşacağım. Diyagramlarda kuvvetli sistem emareleri artarsa umudumuz da artar ve olaylar lehimize gelişir diyebiliriz. Şuan için sistem doğumuzda kalıyor gibi, değişime açık ki umarım şuanki görünüm değişir. Diyagramlara göre her yeni modelde bir sürpriz yaşama ihtimalimiz devam ediyor.

• Mustafa sen Ecmwf diyagramlarını gönder bakalım.:D

Hocam telefondan giriyorum o yüzden resim atamıyorum ama durumu hemen anlatayım :D 216. Saatte ortalama çizgisi -4'lere gerilemiş durumda. 240. Saatte ise ortalama çizgisi -3 ila -2 arası. Sinyaller var fakat biraz daha kuvvetlense, şöyle ortalama çizgisi düşey bir şekilde -5'lere inip devam ettirse o düşüşü işte o zaman mutlu olacağım :D NOGAPS diyagramlarında 240. Saatte ortalama çizgisi -6'lara gerilemişken, GEM diyagramlarında -2 dolaylarında :) GFS zaten belli -2 ila -3 arası. -15'lik senaryolar devam ediyor fakat gerçekleşir mi belli değil :) şöyle bi -12'ler görsek öğle modelinde diyagramlarda da görürüz çılgın şeyler belki de :D

• Bünyamin Sürmel'nin bizi etkileyen 2 sistem olna 20 aralık ve 7 ocak sistemi ile ilgili düşüncelerini tahminini hatırlayatımmı? :D Gökhan Abur'dan başkası yalan bence;)

Efendin, Gökhan Abur'un Şubat sonu ve Mart başı ile ilgili yorumunu da siz bulup koyun o halde. Bu sayede Gökhan Abur hocamızın da değerli görüşlerini öğrenmiş oluruz değil mi? Hadi bakalım sizden bunu bekliyorum!

Madem ki ''Gökhan Abur'dan başkası yalan'' dediniz. Böylece değerli hocalarımızın görüşlerini paylaşarak bizleri bilgiye boğarsınız.

Einmal editiert, zuletzt von cengiz13 ()