Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın hatta sabah erken saatlerde bile sürprizler olabilir. Özellikle bölgenin kuzeyi. Son 4 güncelleme ise istikrarlı bir şekilde soğuğu doğu Anadoluda yarın öğle saatlerinden parçalayıp bir parçasını güneydoğunun doğusuna kaydırıyor. Diyarbakır-Batman-Siirt hattı. Bu da yine dar alanlı ve geçici. Uzun dönem boyunca soğuk sınırları bölge sınırlarıyla çakışıyor. Soğuğu bölge sınırlarıyla ısrarla kesmesi hayra alamet değil.

• Yarın hatta sabah erken saatlerde bile sürprizler olabilir. Özellikle bölgenin kuzeyi. Son 4 güncelleme ise istikrarlı bir şekilde soğuğu doğu Anadoluda yarın öğle saatlerinden parçalayıp bir parçasını güneydoğunun doğusuna kaydırıyor. Diyarbakır-Batman-Siirt hattı. Bu da yine dar alanlı ve geçici. Uzun dönem boyunca soğuk sınırları bölge sınırlarıyla çakışıyor. Soğuğu bölge sınırlarıyla ısrarla kesmesi hayra alamet değil.

Bahsettiğin soğuk hava Şırnak Cizre de hissediliyor şu an sanki kütle çöktü bulutlanma inanılmaz yağışı yakalar mı bilmem

• Ayın 5-6sı gibi başlangıçta kafkaslara inen soğuk sistem azcık batılamış ama güneye inememiş. Jet akımlar bölgemize daha doğrusu güneye inmesine pek müsade etmiyor. Böyle devam ederse marmara sistemi ardından karadeniz olup kafkaslara yol alacak gibi ama inşaallah yanılırım da direkt doğu karadenizden girip bize sağlam bir soğuk indirir.

• Beyler kardeşim saydığım değerli bir insan tümör denen illetle boğuşuyordu ama daha fazla dayanamadı vefat haberini aldım rica etsem bir fatiha okur musunuz (konuyla alakası yok ama sizinle paylaşmak istedim)

• Beyler kardeşim saydığım değerli bir insan tümör denen illetle boğuşuyordu ama daha fazla dayanamadı vefat haberini aldım rica etsem bir fatiha okur musunuz (konuyla alakası yok ama sizinle paylaşmak istedim)

Allah rahmet eylesin kardeşim mekanı cennet olsun Allah sevdiklerine sabır versin Fatiha süresini de okudum

Bir fatiha okuduk ,rabbiim kabul eyler inşallah kardeşim Allah rahmet eylesin .tanımasak da bilmesek de ,acına yoldaş olduk şu an, Mekanı cennet olsun .Amin.!!!

• Ayın 10 u türkiye adına Milat gibi duruyor sanki Gfs esample (Gem ) haritası iyi gibi , ayrıntılar bir kaç gün sonra vereceğim. Ayın 10 -11indan sonra ay sonu hatta martın 5-10 aralığınına kadar sürebilecek ara ara kar yağışları ;ki bunlardan ay sonu 20 si gibi muhtemel bir sistem var bu kışın son darbesi de olabilir hem batı hem doğu adına ama daha çok erken tabiki de ;sinyaller olumlu yönde ,daha kış bitmedi arkadaşlar sabır ,sadece sabır ile beklemek lazım sanırm bir müddet...Hayırlı geceler şimdilik ....