GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu sıra sansürlüyüm buralar boş kaldı yazabildiğimi yazıyorum.

Ecmwf 168.saatte daire içine aldığım noktada Ab oluşma ihtimali yok gibi.

Ecmwf 168.saat:

Ecmwf 192.saat:

Ecmwf Basınç Diyagramı. Gördüğünüz gibi en Abartısını vermiş o tarihlerde o bölgede Yüksek Basınç olacak.

Ecmwf 192 saat daire içine aldığım nokta basınç Diyagramı. Yine en abartısını vermiş, o tarihlerde o bölgede Yüksek Basınç hakim olacak.

Gfs de aynı şekilde.

Gfs 150.saat:

Gfs 150.saat daire içine aldığım nokta Basınç Diyagramı gördüğünüz gibi en uç nokta:

Gfs 174.saat:

Gfs 174.saat daire içine aldığım nokta basınç Diyagramı. Bu da en uç nokta.

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Biri artık iç anadolu için bi açıklama yoasin günlerdir rica ediyorum kar alması gereken en önemli bölge burası ,İstanbul dan nefret eder oldum ama bunun mimarı İstanbul dışında başka yeri düşünmeyen insanlar

• [w]Yerinden sorun bakın o zaman siliniyor mu?[/w]

Model yorumlama yeri ama ben dahil bir çok kişi model dışında yorumlama yapıyor.Biraz esnek olunmalı sonuçta sistem hakkında konuşuyoruz ve sürekli farklı konuya yazmak zor oluyor.Tabii il sormak vs bunlar sınırı zorluyor...

• Model yorumlama yeri ama ben dahil bir çok kişi model dışında yorumlama yapıyor.Biraz esnek olunmalı sonuçta sistem hakkında konuşuyoruz ve sürekli farklı konuya yazmak zor oluyor.Tabii il sormak vs bunlar sınırı zorluyor...

İnanın bu konuda biraz olsun esneme olsun bu konu allaha emanet olur:)Diğer konularında biraz yük alması lazım.Bu konu üzerindeki yük çok fazla.

• Samet beye takılıyorum arkadaşlar konun adı GFS ve ECMWF Yorumlama , Zaten HavaForum'da Bölgesel Tahminler bölgelerinde Bütün Bölgeler mevcut oraya sorularınızı yazın zaten cevabınız gelecektir.

• ne sistemi. soğukla yağış çakışmıyor arkadaşım.22 sinden sonra olursa orasına birşey diyemem tabi istanbul için bu.

Kardes adam istanbula gore konusuyor sen tokata gore herhalde cevap veriyorsun bu sistmenin merkezi trakya vr marmara yapilan yorumlarinda cogu marmara uzerinden

• Kardes adam istanbula gore konusuyor sen tokata gore herhalde cevap veriyorsun bu sistmenin merkezi trakya vr marmara yapilan yorumlarinda cogu marmara uzerinden

bende istanbul için söylüorum. soğukla yağış çakışmıyor. insanlar kendini kaptırıyor sonra üzülüyor.22 sinden sonra belki.

• Model yorumlama yeri ama ben dahil bir çok kişi model dışında yorumlama yapıyor.Biraz esnek olunmalı sonuçta sistem hakkında konuşuyoruz ve sürekli farklı konuya yazmak zor oluyor.Tabii il sormak vs bunlar sınırı zorluyor...

tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır dedikleri bu olsa gerek,

• bende istanbul için söylüorum. soğukla yağış çakışmıyor. insanlar kendini kaptırıyor sonra üzülüyor.22 sinden sonra belki.

Pazartesi gorecegiz cakisiyormu cakismiyormu. Trollemeyin. Yada veri gosterip deyin, o zaman kimse birsey demez.

• bende istanbul için söylüorum. soğukla yağış çakışmıyor. insanlar kendini kaptırıyor sonra üzülüyor.22 sinden sonra belki.

soguk nereden indigine bakın hayal kırıklıgı olacak durum yok muhtemelen istanbul ve marmara pazartesi kar alacaktır.