Karlı Yılbaşı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Modellerde ilk defa bursa için güzel şeyler görünmeye başladı gece 00 dan sonra yarın 18 e kadar iyi yağış olacağa benziyor eğer gerçekleşirse zaten sıcaklık sıfırın bir hayli altında çok güzel örtü yapabilir

• Arkadaşım gerek gfs modeli,gerekse sınırlı alan modellerine baktığımızda gece 00 dan sonra yarın 18 e kadar olan bölümde bursa için iyi yağış veriyor insaallah beklenildiği gibi olursa zaten şu an bile sıcaklık -3 e düşmüş durumda çok iyi örtü yapar diye düşünüyorum eğer beklediğim gibi olmazsa bursa için tam bir hüsran olur zira 1cm bile kar yok burda

• 12 Ocak'tan itibaren Azor kendine geliyor.
    14 Ocak civarlarında Balkanlar üzerinden gelen yeni bir sistem yolda gibi duruyor.
    Eğer herhangi bir sıkıntı olmaz ise bu gördüğümüz sistemden daha etkili kar yağışları olacaktır.
    Bu sefer sadece Karadeniz'e kıyısı olan yerler değil, Trakya'dan itibaren bütün yurt etkilenecektir.

GÜNCELLEMELER:
    1)Şuan ki verilerle sıcaklıkların aşırı biçimde düşüş yaşayacağını gösteriyor.
    2)Nem durumunda bir sıkıntı çıkmaz ise İzmir yüksek ihtimalle kar alacaktır.
    3)Hatta öyle ki bir gün süreyle Antalya'da bile kar ihtimali doğmuştur. (Son olarak kar görülme tarihi:1993)

NOT: 14 Ocak 2016'dan itibaren El-Nino sıcak kış etkisini tersine çevirecek, birden fazla soğuk hava sistemi ülkemizi etkileyecektir.

alıntı

• alıntı yerini söyleyebilir misin merak ettim link verebilirsen sevinirim.

• Daha Yeni Başlıyor Kış Diyoruz Sen Ne Diyorsun :) ;)

bu kışın en yogun kar yagışını aldık bundan sonra kimse bu kadar kar beklemesin gecmiş yıllara bak istanbula en son ne zaman aynı kış icinde 2 veya 3kez bu yogunukla kar almış bana sakın 1987 deme ozamanlar durumlar daha farklıydı son 10 yıl icinde

• bu kışın en yogun kar yagışını aldık bundan sonra kimse bu kadar kar beklemesin gecmiş yıllara bak istanbula en son ne zaman aynı kış icinde 2 veya 3kez bu yogunukla kar almış bana sakın 1987 deme ozamanlar durumlar daha farklıydı son 10 yıl icinde

Senin yoğun dediğin kar yağışını yüksekler her sene alıyor

• bu kışın en yogun kar yagışını aldık bundan sonra kimse bu kadar kar beklemesin gecmiş yıllara bak istanbula en son ne zaman aynı kış icinde 2 veya 3kez bu yogunukla kar almış bana sakın 1987 deme ozamanlar durumlar daha farklıydı son 10 yıl icinde

Görücez ;)

• Senin yoğun dediğin kar yağışını yüksekler her sene alıyor

hicte öyle degil sen ufacık kar yagışlara yogun olarak düşünüyorun eminönü gibi alcak yerlerde ben zamanında 50 cm kar gördüm benim şahsı düşüncem aylım yapmadan istanbul geneline yagan kar 50 cmlik yagışlara yogun derim aramızdaki fark bu