Şubat Sonu Sistemi / 27.02.2012-02.03.2012

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Admin siz kar beklyorsnuz anck dmi samsun- rize arasi arasini yagmurlu gosteriyor soguk samsuna ulasack mi yoksa daha belli dgl m?

• Ankara için yeterli soğuma olamayacağından yağmur geçişleri olacak gibi gözüküyor.

önemine binaen tekrar etmek istiyorum: yurt dışı hava siteleri ankara esenboğa hava limanının değerlerini baz alıyor. Yanıltmamak lazım insanları. Esenboğa hava limanı Ankaranın çok dışında ( kuzev çevre yolununda ilerisinde) yüksek rakımlı bir yerde konuşlanmıştır. Ankara merkezden her zaman 3 derece daha düşüktür buradaki değerler. Esenboğanın değerleri ankaranın değerlerini yansıtmaz. Uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Tekrar güncelleme yapmanızı diliyorum.

• Ama gecen sfrd hava kar vermisti dmi yagmur vermisti samsun- corum yolu 2 saatlgne kaPandi merkez kvvtli yagmur oldu snraki gun sulu kar gecisleri oldu

• SELAMUN ALEYKUM ARKADASLAR TAM TAMINA KAC GUN ONCEDEN DEDIGIM GIBI OLUSAN SISDEM TAM KUVVETINDE OLMASADA IY BIR KAR YAGISI GORCEZSINIZ BURDAN DA BANA YOK DAHA VAR BU KADAR ONCEDEN TAHMIN YAPMA DIYEN ARKADASLARA BENI TANIYINIZ
    SIZE BIR SISDEM DAHA DIYCEM KIS MART 20 YE KADAR VAR TAM TAHMINI YAKIN ZAMANDA YAPICAM SAYGILAR

• Kış bu sene bizleri bırakmıyor. Son ana kadar takip ettiğimiz sistem girişini yarın ülkemize yapacak. Yarın geceden itiabarende balkanlardan soğuk hava girişi olacaktır. Temel hatları ileri bu sistem geçen 17-20 şubat arasında yaşadığımız sistem ile aynıdır. Geçen sistem gibi yağışın kar olarak düşmesini bekliyoruz fakat istanbul için geçen sistemle aynı şartlar olabilir. ( Haif kar yağışı ve rüzgar ) .Fakat sistemin halen nerede gelişeceği belli değil bu yüzden işler tersinede dönebilir ( İstanbulda Salı yoğu kar yağışı olabilir ) . İç kesimler ise bu sistemde yoğun kar yağışı alacaktır. Özelikle Salı ve Çarşamba Ankarada yoğun kar yağışları bekliyoruz. Antlaya ve çevresi ise bu hafta sağnak yağışlar ile boğuşacak. ( sel riski mevcut ) . Ege bölgesi ise benzer şelikde yoğun sağnak yağışlı olacak.

Yarın istanbul kuvvetli sağnak yağışlı . Rüzgarda etkili olacak. Salı soğuk giriyor. Hava sıcaklığı hafta içi gündüz 2-3 derecelerde gece ise eksi değerlerde

Herkese iyi haftalar dilerim

Saygılar

• SELAMUN ALEYKUM ARKADASLAR TAM TAMINA KAC GUN ONCEDEN DEDIGIM GIBI OLUSAN SISDEM TAM KUVVETINDE OLMASADA IY BIR KAR YAGISI GORCEZSINIZ BURDAN DA BANA YOK DAHA VAR BU KADAR ONCEDEN TAHMIN YAPMA DIYEN ARKADASLARA BENI TANIYINIZ
    SIZE BIR SISDEM DAHA DIYCEM KIS MART 20 YE KADAR VAR TAM TAHMINI YAKIN ZAMANDA YAPICAM SAYGILAR

şimdiden tebrik ediyorum seni iyi tutturdun :D

• Hayırlısı Allah' dan artık bekleyip görücez, inşallah bir kez daha örtü oluşturur ve doya doya kartopu oynar ve kayarız.. Güney Marmara hakkında bi yorum yapabilir misiniz mesajımı gören ve okuyan arkadaşlar.. ( Bandırma ) :biggrin:

• Hayırlısı Allah' dan artık bekleyip görücez, inşallah bir kez daha örtü oluşturur ve doya doya kartopu oynar ve kayarız.. Güney Marmara hakkında bi yorum yapabilir misiniz mesajımı gören ve okuyan arkadaşlar.. ( Bandırma ) :biggrin:

bandırma'da yoğun kar alacak 1 günlük inşallah diyoruz değişim olmazsa :D