Beiträge von karton adam

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

orta avrupaya gelecek olan 22 ocak soğukları bence henüz yerleşimini yapamadı.

bir kaç gündür inceliyorum. sürekli doğulayan bir yapısı var. sanki bu ne kadar doğularsa

ay sonu sistemde okadar üstümüze gelir.

22 ocak sistemine dikkat edelim azor orada biraz daha baskı yapıp sistemi yunanistana kadar getirecek bencesabah söylediğim gibi bu 22 sistemi bence hızlı doğulayıp trakyayı esir alabilir. istanbul sınırda kalmaz inşallah. Ne kadar doğuladığını biri takip etsede yazssa arkadaşlar

orta avrupaya gelecek olan 22 ocak soğukları bence henüz yerleşimini yapamadı.

bir kaç gündür inceliyorum. sürekli doğulayan bir yapısı var. sanki bu ne kadar doğularsa

ay sonu sistemde okadar üstümüze gelir.

22 ocak sistemine dikkat edelim azor orada biraz daha baskı yapıp sistemi yunanistana kadar getirecek bence

1987 kışında baltalimanında bir çıkmaz sokaktaydım. kar okadar yağmıştıki ekmekçi 1 kilometre aşşağıdan elinde sepete yükleyim getiriyordu ama her attığı adım gömülüyordu.yağdıkça damdaki karı temizledik. hatta yarı belimize gelen karla çekilmiş resmimiz vardı. Sirkeciye gittiğimde postanenin önüne yığılmış kar yaklıaşık 10 metreydi. ilk defa öle bişi gördüm. meğerse belediye postanenin önünü açıp oraya toplamış. mahallede toplanan karda bizim barakanın önüne toplanmıştı ve orasıda ertesi gün yıkıldı. o kar birdaha gelmez.

istanbulda yağışlar bu gece 00.00 gibi başlayacak. sabah saatlerinde boğaz ağırlıklı sert bir yağış olacak. saat 10 gibi sıcaklık 3 derece ve karla karışık, yoğun yağış olacak. saat 10 gibi önce yüksekler, karayelle birlikte saat 14 gibide sahilde kar görülecek. bu saatten sonra beklentimizin yüksek olduğu döneme gireceğiz. saat 21 e kadar güzel kar alacağız.yine 00.00 gibi iş bitmiş olacak. anadolu yakası çok şanslı. boğaz bölgesi de bence örtüyü yakalayacak.

saat 19 dan sonra pazar sabah 03 e kadar avrupa yakası kar yağışı görür. Tavanlar ve araba üstleri beyazlar . 15 sisteminde ise kar yağışı gece şiddetli yağış olur ve sabah saatlerinde kara çevirir. 1 tam gün sürer