Beiträge von hommate01

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Maalesef ahir zamandayız lakin bu yaklaştıkça bozulmalar, haarp sisteminin iyice araştırılması gerektiğini düşünüyorum.

İnanmayın böyle şeylere atmosfer bizim tahmin edemegimizden daha güclü kaotik ve ne yaptiğını bilendir.Haarp sadece dar alanda olabilecek kısıtlı bir sistem olabilir ama atmosfere müdahele edecekse kel ilaç bulsa başına sürerdi diyen amerika bunu kendine uygulardı ziraa en çok şiddetli hava olayları orada oluyor

Yaprağı düşüren fizik kanunları değil bizzat Allah tır aradaki bütün bilimsel dallar araçtır.Ben kendi konumumdan bir kaç defa mgm de açık hava olmasına rağmen yağmurun yağdığina yada uyari vermesine rağmen hic birsey olmadığına sahit oldum sizde olmuşsunuzdur atmosferin kimsenin tekelinde olmaması muhteşem bir detay.

Teşekkürler hocam , kaçar mı , link paylaşmışsın , eline sağlık

Bugün yarısına yakın bölümü okudum

İnşaallah bu akşam yada yarın tamamlarım

Ben yıllarca kuranı Kerim’de meteoroloji ilmi için ipucu ve bulgu aramış birisiyim , dolayısıyla en sevdiğim keyif aldığım makaleler sizinki gibi ve bu türden olanlar

Uygun zamanda yorumlarımı da yaparım inşaallah

yani Kurandan meteoroloji ilmi çıkarmı bilemiyorum çikarsada benim için supriz olmaz imaninim yukselmesine sebep olur bazı ayetlerde bulutların ağir olduğundan bash eder bir çok kavmin sel deprem yıldırım kuvvetli kasırga gibi afetlerde helak olduğunu biliyoruz.Ayrıca Kuranda yağmurun ne zaman yağacağını Allah tan baskası bilmez ayeti var fakat bu ayet ne zaman nereye hangi dakka olarak tefsir edildi.Atmosfer kaotik sözü bunu kanitladı

fussilet 16 ad kavmi ile ilgili orada soğuk rüzgardan bash ediyor burada teşbih müteşabih yok gibi oncesinde günlerce süren kasirga sonrasında şiddetli soğukta olabilir.Ad kavminin yemen ve ümman arası bir yerde ubarda yaşadığı düşünülüyor orası çöl topografik yapisinda bakinca binlerce yıldır kupkuru bir yağışsız bir alan görüyoruz.

Ad kavmi mekke civarında yasadiysa mantıken kasırga akla gelen ilk olay ama zemheriyi araştırıyorum.Kuranda bir yerde okumuştum hatta not etmistim yine bakacağim

Bazı kavimlerin soğuk zemheri ile helak edildiğini biliyorum.Kuranda bir yerde bashi geçiyordu.