Beiträge von Albert

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Ben kendimi kucuk gormem ben neysem o durum ekonomik teknolojik askeriye olarak bu arada savaslar askeri ekonomik ve teknolojik ustunlukler ile kazanilir benim gorusum uzatmak istemiyorum kabul etmek zorunda degil kimse saygilar

Evet bir zamanlar kuresel güçtük ve topraklari savaşıp aldik sonrada kaybettik ve suanda kuresel guç değiliz bölgesel gücüz yani Afrini temizledikten sonra buralar bizim diyemeyiz (zaten siyasilerde böyle diyor) buralar Suriyenin topragi artik bizim değil ileride kuresel guç olursun ingiltere gibi fet etmeden bi vali atarsin yönetirsin 19. Yüzyıldan beri işler böyle yüruyor

Suriye de hangi rejimle anlaşacağız. Rusya Esed'e bugün desin ki ülkeyi Türklere terk et kendin de kaybol ortadan bir gece de Suriye'yi Türklere bırakıp gider. Arkadaşlar bazı şeyleri idrak edelim lütfen.

Bizim olan toprakları almak için Suriye de ki soytarı ile anlaşmamız gerek değil. Anadolu da daha Türklerin esamesi okunmuyorken Suriye Selçukluları vardı. Afrin de ki köylerin isimlerine bakın anlarsınız ne demek istediğimi. Biz kimsenin toprağını işgal etmiyoruz zaten bizim olanı almaya gidiyoruz. Sabredin büyük bir devin doğum sancılarıdır bunlar.

Allah askina hoca o toplara girersen adam da sana derki git ilk geldigin topraklara orta asyaya gitder. Bizim olan diye birsey yok Herseyin bi antlasmasi vardir biz Alparslanla girdik Anadoluya o zaman alparslan dan önce burada olanlar bize buradan cikin derse ana topraklariniza girinderse ne olacak sizin mantiginiz biraz boyle

Esat ile antlaşma sağlanirsa Esat da Afrine operasyon baslatirsa kimse bir sey diyemez çünku hakli nedeni var kendi ulke sinirlarinda silahli örgut şehirlerinde kontrolu zorla ele almiş Esatla anlasma yapmak Rusya ve Irani yanina almakti. Esat-iran-Turkiye-Rusyakoalisyon olarak operasyon baslatsa ABD hic birsey yapamaz 4 ulkeyi karşisina alamaz Ben zaten durumun oraya dogru gittiğini dusunuyorum operasyondan once rejime bilgi verilmeside gostergesi Hukumet yetkilileri kapali olarak konusuyorlardir
    Buda benim dusuncem kimseyi baglamaz

Suriyenin batı bölgelerinde hava sahasını Suriye rejimi değil Rusya kontrol ediyor. Dolayısıyla hava harekatı yapmak istiyorsan Suriye ile değil hamisi Rusya ile anlaşmak zorundasın. Suriye ile anlaşmanın hiçbir mantığı yok şu durumda.

Rejimle antlasirsan Suriyenin toprak butunlugunu korursun rejime destek verirsin rejim girer afrine ya da pyd kontrolundeki yerlere bu sayade Rusya baskisinida azaltirsin kendinde yazmissinzaten Zorunlulul simdide Esat la antlasmak zorunluluk sence esatin ordusu mu guclu Yoksa muhaliflerin ordusu mu guclu hangisi daha cok işe yarar

Esat'a katil deyip antlaşma yapılmıyor ama Rusya ile antlaşma yapılıyor Rusya'da sivilleri bombalıyor ülkenin bekası için Esatla masaya oturulmalıdır ülkeler duygu ile değil mantık ile yönetilmeli (Şahsi görüşüm)

Ben yanlış anladım kusura bakmayın. Osmanlı'nın son dönemlerinde çok toprak kaybı yaşandı ama Abdülhamid Han zamanında toprak kaybı yaşanmadı. Anlatmak istediğim buydu.

Abdülhamid zamanında toprak kaybı yaşandı yanlış bilgi vermeyelim lakin bu demek olmuyor ki Abdülhamid kötü yönetiyordu ondan toprak kaybı oldu Abdülhamidin yapacağı birşey yoktu belki başkası olsa daha çok toprak kaybı olurdu .

Murat Bardakçı, Abdülhamid’in 33 yıllık saltanat döneminde Osmanlı’nın, Tunus, Mısır, Kıbrıs, Sırbıstan, Karadağ ve Romanya olmak üzere 1 milyon 592 bin 806 kilometre kare toprak kaybettiğini söyledi. Bardakçı, Sultan Abdülhamid’in döneminde kaybedilen toprakların, bugünkü Türkiye’nin iki katı olduğunu da ifade etti.
    Saygılar

Ben delilleri atınca da hala uzatırsa sözlü münakaşa olur ben cevap vermem o da uzatırsa ceza alır gider olur diye düşünüyorum tabi özelden yazmak daha mantıklı ama konunun üzerine yazayım dedim

Mesela ecmwf-gfs güncellemesin de bir kural koydunuz sürekli konu dışına çıkan arkadaşlar bu bölümde uzaklaştırılacak diye. Divane diye bir üyeniz var sürekli konu dışını çıkıyor sürekli yazısı siliniyor orada ama hala yaza biliyor geçmişe bakıp görebilirsiniz