İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • vay hocam hoşgeldiniz nerelerdeydiniz

vakit oldukca ugruyorum hocam bu sıralar pek vakitim olmuyor yaz sonundan beri sistemden doğru dürüst haberim bile yoktu dedim dereceyi ölcüyim bi ölçtüm 3.2ye inmiş aha dedim bu bir sinyal :D

• 2019'a kadar Kavacık'da çok iyi kışlar yaşadım 26 sene aile evinde. Evlenince Bostancı'ya taşındım. Kar dışında her açıdan daha gelişmiş ve iyi bir muhit ama rakım olmadığı ve güney ilçe olduğu için sınır sistemlerde gram heyecan yaratmıyor.🤣 Senede 5 gün kar yağacak diyede taşınmak olmaz. Böyle sınır sistemlerde heyecan yapmaya da gerek olmuyor. Yağmıyor. 😂

İsterseniz bir de Tuzla sahile gelin derim,biz burada kış mevsimini hiç yaşamıyoruz :)

• bakındım az birşey en azından benim burası için fena sayılmayan bir sistem gibi duruyor santigrad falan kurtarır benim burada -4.8 850hpada 3.2yi görmüş burası karayel var 29u gecesine kadar muhtemelen epey çakılır sıcaklık 1 derece falan kar alır burası epey yağışta güzel ama hayırlısı bakalım genel istanbul için çok zayıf özellikle sizin orası kar görebilir inşallah selim43

• bakındım az birşey en azından benim burası için fena sayılmayan bir sistem gibi duruyor santigrad falan kurtarır benim burada -4.8 850hpada 3.2yi görmüş burası karayel var 29u gecesine kadar muhtemelen epey çakılır sıcaklık 1 derece falan kar alır burası epey yağışta güzel ama hayırlısı bakalım genel istanbul için çok zayıf özellikle sizin orası kar görebilir inşallah selim43

inşallah hocam sizin konum epey şanslı sistemlerde bende ablamın yanına geçecem velibabada pendikte oturuyorlar rakımı yüksek oranında aydosa yakın epey

• Pazar akşamı ve pazartesi öğleden sonra İstanbulda nerelere gitmemi tavsiye edersiniz iki gün için de ayrı ayrı olacak şekilde sıkı bir kar görmek için?

• Pazar akşamı ve pazartesi öğleden sonra İstanbulda nerelere gitmemi tavsiye edersiniz iki gün için de ayrı ayrı olacak şekilde sıkı bir kar görmek için?

Pazar Akşamı Aydos veya Çekmeköy yüksekleri, Pazartesi Binkılıçtan Çatalcaya kadar olan hattaki 200 metre rakımdaki köyler.

• Modele GFS - Carte prévisions

İşte burada bize lazım olan dikey hareketlilik. Yağış anında, 850 ile 2m arasında ki mesafeyi daraltacak en önemli etken bu. Eğer bu yeterli seviyede olursa yerde cıvık da olsa sahillerde dahi örtü olabilir. Fakat çok yatay poyraz olmaması şart.

• İşte burada bize lazım olan dikey hareketlilik. Yağış anında, 850 ile 2m arasında ki mesafeyi daraltacak en önemli etken bu. Eğer bu yeterli seviyede olursa yerde cıvık da olsa sahillerde dahi örtü olabilir. Fakat çok yatay poyraz olmaması şart.

-38 ile bunun bir nebze gerçekleşeceğini düşünüyorum tabi ne ölçüde bilemeyiz.

bende konumumda örtü bekliyorum hayırlısı bakalım 😊😊

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.