İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Denizli’nin dağlarına kar yağınca dağlar daha da bir heybetli görünüyor

bazen eve sinpaş tarafından gidiyorum

sinpaştan bereketlere dümdüz çıkan üçler bulvarında neredeyse yol boyunca bu dağları seyrederek gidiyorum, izlemeye doyulmuyor

evimin balkonundan da biraz görünüyor ama o ihtişam fotoğrafa hakkıyla sığmıyor

inşallah nasip olursa bu dağları tam gören bir eve taşınacağım önümüzdeki yıllarda, sırf bu manzara için ev taşıma meşakkatine katlanılır

• Bazen sırf o manzarayı görebilmek için o yola geliyorum.

• Bazen sırf o manzarayı görebilmek için o yola geliyorum.

Ben de Hocam, hava açıkken genelde oradan gitmeye çalışıyorum

yolumu uzatıyor ama değiyor

bi ara fırsatını bulursam videoya çekeyim, belki niye böyle bir şey yaptığımız daha iyi anlaşılır :)

BORN IN WINTER

• 9 sene önce olsaydı 1 hafta sonra Afyon'da bu manzaralara şahit olacaktık. Ne oldu bu iklimlere değişiyor da bu kadar hızlı değişmesi çok şaşırtıcı bizim gibi karseveler açısından ise kar yağışlarının çok azalması bir o kadar üzücü maalesef. İnşaAllah eski özlediğimiz kışlara önümüzdeki kıştan itibaren kavuşuruz.

Bizim evin orası 11 Şubat sabah 8 civarı Ankara yolu vızır vızır arabaların geçtiği yol kardan kapanmış hiç araba geçmiyordu.

• Hiç bitmeyen güzel bir rüya gibiydi 3 gün 4 gece sürdü.

Çok şanslısınız hocam gerçekten

Bi daha böyle bi sistem olması için Fenerbahçe şampiyonluğu lazım ^^ geçen sene de konuşmuştuk sanırım bu korelasyonu bu senenin hali ortada bakalım gelecek seneye hayırlısı

• Çok şanslısınız hocam gerçekten

Bi daha böyle bi sistem olması için Fenerbahçe şampiyonluğu lazım ^^ geçen sene de konuşmuştuk sanırım bu korelasyonu bu senenin hali ortada bakalım gelecek seneye hayırlısı

Kesinlikle Fenerbahçe şampiyon olmadıkça kışlar giderek kötüleşti. :D Acil 5 sene üst üste şampiyonluk lazım. :/8103*

• Denizliye şu an yağmur Muğla tarafından geliyor

Muğla merkez istasyon 50 mm’ye yaklaştı

Bizim evin oradaki Merkezefendi istasyonunda da şu ana kadar 13 mm yağış kaydedildi

15 rahat olur da bakalım 20’yi bulabilecek miyiz?

az bir yağış bekliyordum ama bu kadarı gerçekten sürpriz oldu, çok şükür

Edit: 01:12 itibariyle 17 mm olduk. Hala yağıyor maşallah

02:00 itibariyle 18.67 mm oldu, ama yağışın sonlarına yaklaştık gibi

BORN IN WINTER

2 Mal editiert, zuletzt von GOJIRA ()

• Donan yağmur, üstüne kar.

Çok güzel yağdı, köylerde ve çevreye bağlayan geçitlerde 7-8 cm kardan bahsediyor gelenler ,geçtiğimiz geceyi tahmin edemeyen modellerden 10 gün sonrasını beklemek, bilemiyorum.