İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar GFS Eskişehir diyagramı yarın için neden çok yüksek acaba bildiğim kadarıyla bir kar beklentisi yok

• Arkadaşlar GFS Eskişehir diyagramı yarın için neden çok yüksek acaba bildiğim kadarıyla bir kar beklentisi yok

Diyagramdaki olasılıklara çok takılmamak lazım. %100 lük bir oran görünce illa 5-10 cm kar birikecek diye bir şey yok

zaten diyagrama bakınca doğru düzgün yağış bile yok

ama diyagramdan anlaşılan , yarın batı karadeniz ve doğu marmarada beklenen yağışlardan çok ama çok küçük bir kısmı eskişehire kadar sarkacak ve kısa bir süre kar yağışı olacak.

oranın %100 olmasının sebebi hem 850 hpa kar için ideal, hem de o çok ama çok az yağışı tüm senaryolar öngörmüş.

ama oran % 100 diye illa yarın kısa süreli kar yağacak da diyemeyiz. sonuçta bu bir tahmin. sadece tüm senaryolar böyle tahmin ettiği için oran % 100

BORN IN WINTER

• Soğuklar , kuzey amerika , rusya ve kutup bölgesinde sıkışmış vaziyette , polar vortex sağlam bir darbe almalı , yada bir bölünme gerçekleşmeli . Bu süreç elbet böyle gitmez ...

• Fotoğraf açıklaması yok.

9 sene önce Facebook hatırlattı. 13 Ocak sabah Afyon.

Ben umudumu kestim hocam Afyondan bari siz görürsünüz inşallah adam akıllı da deklere esir olursunuz ^^

Bu arada yeni girebildim hocam geçmiş doğum gününüz kutlu olsun mutlu güzel senelere inşallah

• Çok bi şey istemiyoruz Ecm nin 300-400 km batılısı gelsin yeter Nevşehirin doğusunu kara gömmüş

Benim umudum artık çok azaldı bu kış için gfs vermediği müddet Gem miş Ecm miş Ukmoymuş takmamaya başladım çaycı bizim bölge için çok tutarlı son senelerde

• Ben umudumu kestim hocam Afyondan bari siz görürsünüz inşallah adam akıllı da deklere esir olursunuz ^^

Bu arada yeni girebildim hocam geçmiş doğum gününüz kutlu olsun mutlu güzel senelere inşallah

Teşekkür ederim kardeşim sağol. Dün 15-16 cm. aldık Allah bereket versin. Bu arada 20-22'si arası bir sistem beklentim var sistemin daha batılı geleceğini düşünüyorum salı-çrş. gibi anafikir ortaya çıkar prş. günü ince detaylar şekillenmeye başlar. Temennimiz ülke sistemi olması batıdan doğuya tarayıp bol bol kar bırakması.

• Teşekkür ederim kardeşim sağol. Dün 15-16 cm. aldık Allah bereket versin. Bu arada 20-22'si arası bir sistem beklentim var sistemin daha batılı geleceğini düşünüyorum salı-çrş. gibi anafikir ortaya çıkar prş. günü ince detaylar şekillenmeye başlar. Temennimiz ülke sistemi olması batıdan doğuya tarayıp bol bol kar bırakması.

MGM 20 akşamından itibaren özellikle 21'nde bölgemiz ve İç Anadolu adına kar ikonu koymuş dediğiniz sistemden dolayı sanırım 3 4 gün sonra daha da netleşir gibi