Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İşte tam da zurnanın zırt dediği nokta tam olarak orası , ben iyimserim , soğuğun geliş şekli , çekirdeğin gücü , GPH derinliği ve ilk sistemden zeminin hazırlığı ve peşinden 18 saatlik dinlenme , DP’ düşerken eş zamanlı oluşan sublimasyon ve tetikleyici nemlilik ortamında güzel DEK koşulları oluşacağını düşünüyorum OLASILIK

Ull itiş gücü isobarların sıklığını belirleyecek elbet ama güney enlemlerdeki direnç ve zorlama da buna yön tayin edecek , ben bindirmeli sistem olduğu İçin kontrollü iyimserliğimi koruyorum

GEM gibi olursa tüm İstanbulun DEK'ten ihya olacağını düşünüyorum. İzobarlar ve sistemin gelişi çok iyi.

• Evet ideal sistem benim için budur

ECM ise bana göre Gfs Ukmo arası birşey gelir

Sistem takibi yarın daha da heyecanlı olur

Ancak bu sistem net yaşa gör sistemi şartları nedeniyle

Sayfaya olumlu katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür

Ne demiştik güncellemeden önce ; ECM Gfs’den iyi Ukmodan kötü gelir ve sistemin maks gücü -12 ve Dekli Blizzard dedik günlerce ve 120-144 vadede bunu sağladık

Artık burdan sonra bunu korumamız lazım

Daha iyisi risktir ve sinopitiği bozar söyleyim

• Ben de diyorum forum niye çöktü :hfyeni (29):

Cold.EFso

Ecmwf babo İnşaAllah istikrar sağlar (bunu yazarken 120h de bile kökten değişimler olması beni şaşırtıyor geçen senelerde bu kadar değildi yani)

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Yaklaşan Kış Koşulları⛄️ ve Büyük Sistem İhtimali için Fikir Alışverişi“ zu „Sezonun İlk Ciddi Sistemi ⛄️ Uzun Vade Sert Sistem İhtimali Fikir Alışverişi“ geändert.
  • Hamdolsun ECM düşüncelerimi senaryolara yansıtmaya başlamış, çok kritik gelişmeler var

Sibirya’da yükselme ve Azorda dirilme belirtileri var , her an ani sistem belirebilir +240 h için , ülkemiz soğuk sektöre girdiği için artık sistem gelmesi, hele de Sibirya destekli ve yer seviyesi çok daha soğuk sistem gelmesi çok zor olmayacaktır

• Hamdolsun ECM düşüncelerimi senaryolara yansıtmaya başlamış, çok kritik gelişmeler var

Sibirya’da yükselme ve Azorda dirilme belirtileri var , her an ani sistem belirebilir +240 h için , ülkemiz soğuk sektöre girdiği için artık sistem gelmesi, hele de Sibirya destekli ve yer seviyesi çok daha soğuk sistem gelmesi çok zor olmayacaktır

Mjo 5 faz emaresi bu 😊

• Cold.EFso hocam her yıl teknoloji daha çok gelişirken. Modellerin yakin vadede bile tutarsızlık oranin daha da artmasının sebebi hakkında yorumunu merak ettim doğrusu.

Kanka bu konu hakkında sayfada ve önceki sayfada çok konuştuk

Hatta sayfanın varlık sebebi bu

Modelleri sorgulamak

Ben tamamen ilahi sebeplere bağlıyorum

Küresel ısınma desen o da yeterli cevap değil

Bak küresel ısınmaya rağmen -20 alacağız nerdeyse

Ben Allah’ın insanoğlunu terbiye etmesi dışında bir cevap bulamadım

Çünkü teknoloji harbiden çok gelişti

İnsanoğlu da çok şımardı her şeyi bilirim sandı

Buna rağmen modellerin kısa vadede şu şaşkoloz halini başka kavramla izah edemiyorum

Atmosfer adeta oyun oynuyor bizlerle

• Kesinlikle hocam. Daha önce bir makale okumuştum net hatırlamıyorum ama küresel ısınmanın bir uydurma olduğunu geçmiş yıllar ile bugün ki yıllarda ki meteorolojik verileri karşılaştırarak anlatmıştı çokta mantıklı gelmişti bana. Aslında Kuran'ı Kerim Türkçe mealini okudumuz zaman çoğu şeyi net anlatıyor.

• Değil , faz 3’ün ikinci tur bindirmesi ve faz 4’e geçiş süreci hazırlığı

Mjo 3 Orta ve Batı Avrupa'da yüksek oluyor Mjo 4 bize doğru Genişliyor bazen pide bazen dikey şeklinde faz 3 de güzel sistem almışız umarım balina 🐳 ❄🏂 gelir 2017 den beri bekliyoruz

• Mjo 3 Orta ve Batı Avrupa'da yüksek oluyor Mjo 4 bize doğru Genişliyor bazen pide bazen dikey şeklinde faz 3 de güzel sistem almışız umarım balina 🐳 ❄🏂 gelir 2017 den beri bekliyoruz

Elindeki 4 kompozitleri paylaşır mısın nasıl pide oluyor 4 🙃

Ocakta 4 ile ne baba sistemler almışız biraz analogia lütfen

• Cold.EFso Hocam bu sabah çıktıları nedir ya? Bir gün bile geçmeden bu kadar radikal değişim saçma değil mi? Direkt alakasız çıktı verdiler düne kıyasla

Bu ihtimallerin hepsini konuştuk

-9/-12 potansiyelli sistem ve hedefimiz -12’li Blizzard dedik

Daha fazlası sistemi Bozar , ya Doğulatır yada batılar dedik

1 cm de 25 cm de masada kalır daha 48 saat dedik

Bu gelişmeleri normal görüyorum

Ama sistem bir yere gitmedi halen

Taşlar yerine oturuyor sadece

Skandi bölgesinin sisteme etkisi modelleri afallattı, yani modellerin acziyetini görüyoruz

Şükredelim de son 72’de değiliz hala vade 120

ECM gibi gelir ama AB de oluşur

-11/-12 İstanbul 12 saatlik Blizzard alıp sistem doğular , İstanbulu es geçmiş bir sistem beklemiyorum ( o ihtimal de masada ama bana göre % 10’dan düşük ihtimal)