Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerli arkadaşlar,

Öncelikle altını çizeyim, benim polar atak beklediğim tarih 4-5-6 Şubat'tı, fakat modeller bu tarihi 9-10-11 gibi belirlemeye çabalıyorlar. Ens ve gefs topluluk verilerini dikkatli takip ediyorsanız, bu tarihe bir kümelenme çalışmasını görebilirsiz. Öncesindeki ısınma sizi aldatmasın, bu bir gereksinim, şu an yaşadığımız patern değişmese zaten hep böyle -5 devam çekerdik. Patern değisirken bir ısınma dönemi yaşayacağız, hatta ısınma abartıp neredeyse bahar tadına dönüşebilir. Ve sonra beklediğimiz görüntüleri yeniden görebiliriz.

Ben vazgeçmedim, benzer tarihlerde ve ya biraz geç bile olsa 2020 benzeri bir polar atak almamız çok yakın.

Sağlıklı günler dilerim

• Zaten öyle. Küresel ısınma diye bir şey yok. Atmosfer bir denk gelme olayıdır. Çok basit, basınç dizilimi uygun olursa sahile 1 metre de kar yağar. Daha iki sene önce İstanbul’a bir gecede yarım metre kar yağmadı mı bazı kesimlerine. 2020 şubatında doğu Karadeniz efsane yaşamadı mı? Küresel ısınma yalanını ortaya atan küresel soygun çetesi, bize afedersiniz ineğin kıçından çıkan gazdan atmosferin etkilendiğini inandırmaya çalışıyor. Bu konular üzerine uzun uzadıya düşünmek lazım. 17 Mart 2022 Samsun’da 100 rakımda 20 cm'e yakın kar vardı. Küresel ısınma neredeydi o gün. Tepkim sana değildir kardeşim. Küresel ısınma duyunca böyle oluyorum 😁

4.5 Milyar yaşında Dünya.Bazen ısınır,bazen soğur.Bu konulara çok da girmek istemiyorum.Sonra bilim dışı olmakla itham ediliyoruz.Halbuki bu tarz olgulara inanmayan onlarca bilim insanı da var.Suçlu yine biz ve inekler galiba😂Halbuki 8 milyar insanı bir araya toplasak samsuna sığdırırız:)))

• Sibiryayı sevmek için kafkas dağlarının olmaması lazım:),o zaman korkarız sibiryadan , lakin diğer türlü sibirya’nın bölgemize serinlikten öteye gram faydası yoktur ,milyonda bir ihtimal:)

Bize polar atak kutup kökenli ya da kafkas istikameti bir kaçış lazım,sibirya iğğğğk

• Fransız ihtilalinden itibaren Küresel ölçekte sıcaklıklar sürekli artış eğiliminde . Bu veriler var. Küresel ısınma yadsınamaz. Fabrika bacaları araba egzozları metan gazı vs daha çok etken var ama en büyük etken bence nüfus artış hızıdır bu küresel sıcaklığı arttıran. Benim soğuk sistem almam ile küresel ısınma nın olup olmaması ayrıştırılmalı.

• Değerli arkadaşlar,

Öncelikle altını çizeyim, benim polar atak beklediğim tarih 4-5-6 Şubat'tı, fakat modeller bu tarihi 9-10-11 gibi belirlemeye çabalıyorlar. Ens ve gefs topluluk verilerini dikkatli takip ediyorsanız, bu tarihe bir kümelenme çalışmasını görebilirsiz. Öncesindeki ısınma sizi aldatmasın, bu bir gereksinim, şu an yaşadığımız patern değişmese zaten hep böyle -5 devam çekerdik. Patern değisirken bir ısınma dönemi yaşayacağız, hatta ısınma abartıp neredeyse bahar tadına dönüşebilir. Ve sonra beklediğimiz görüntüleri yeniden görebiliriz.

Ben vazgeçmedim, benzer tarihlerde ve ya biraz geç bile olsa 2020 benzeri bir polar atak almamız çok yakın.

Sağlıklı günler dilerim

Hocam bence baba sistem olacaksa baya bi ısınma şart bana göre 2020 de ki gibi yok bu şekilde devam ederse zor alırız yani

• Samsun merkez için kar yok ama özellikle geceleri kky olması muhtemel. 200 rakım üstü örtü alabilir. Bi bakmışız gece bi anda kara çevirir o ayrı ama kky olması büyük muhtemel.

• Mısır ekmeği de kuzine de pişiyor olmalı toprak , pancar çorbanın yanında olmazsa olmaz , benim yerime de ye :(

Toprak hepsini göstermek uygun olmaz mısır ekmeği tamam tereyağı zaten var pancar çorbası hazır karışık turşu tamam geriside bende kalsın söylemeyeyim😂

• Toprak hepsini göstermek uygun olmaz mısır ekmeği tamam tereyağı zaten var pancar çorbası hazır karışık turşu tamam geriside bende kalsın söylemeyeyim😂

Toprak ayıb denen bişe var , biz bunların özlemini çekiyoruz burda ,bi dahakine söyleme sende kalsın :hfyeni (18): :hfyeni (18):