Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Orta doğu karadeniz sahil şeridi gömüldü gece güncelinde en az 30-40cm ve üstü,sebebi cephe siklonik yağış ve soğuğun çakışıp ordan kar alması devamı dek mekanizması birikimi,moral olsun diye söyledim kar haritası denizi boyayacak,tabi bu güncele göre

• Şu günlerde güncellemeler bize umut veriyor. Tek temennimiz bie tık daha güneylemesi sadece biizm bölge için değil de diğer bölgelerde nasiplensin. Akdenizde ab olursa ülkemiz hem yağışa boğar hemde blokaj bile olabilir .

• Israrla 10-12 civarı bu vadeden güzel çıktılar sunuyor ama tam netleştiremedi sanıyorum 2020 şubat sistemini anımsattı o da böyle idi uzun vadeden sinyal vermişti sağlı sollu indirdi sonra karadenizden soktu sistemi,bu da potansiyeli çok güçlü bir şeye benziyor bu kadar olur ancak inşallah daha geniş kapsamlı ve iki üç günlük eğlense üstümüzde yeter de artar…

• Son güncelleme eğer 12 saat vadede olsaydı bölgemiz geneline +50cm tahmin koyardım. Bize böyleleri lazım. Neden +50cm dediğimi sistem böyle gelirse görürsünüz :)

• Son güncelleme eğer 12 saat vadede olsaydı bölgemiz geneline +50cm tahmin koyardım. Bize böyleleri lazım. Neden +50cm dediğimi sistem böyle gelirse görürsünüz :)

Hocam dediğiniz gibi uzak vade.Daha bunun patlatacağı tepki siklonları var tipisi var rüzgarı var.

İnşallah bozmadan gelir de gözümüz kar görür.

• Hocam dediğiniz gibi uzak vade.Daha bunun patlatacağı tepki siklonları var tipisi var rüzgarı var.

İnşallah bozmadan gelir de gözümüz kar görür.

Aynen öyle hocam. İnşallah güzel bir başlangıç yaparız.

İkinci yarıdan daha çok ümitliyim. Bunu daha öncesinde de belirtmiştim. Kimilerine gereksiz gelen atmosferik momentum olayları aslında ne kadar önemli...

• Olası ilk sistemin neden Balkan ve Avrupa riskinin çok az olduğunu ve doğulamasının sebebini 2-3 kez söyledik.Şimdi bakalım karadeniz bölgesini ne kadar etkiyecek. GFS deki gibi kısa ama etkili bir sistem çıkarabiliriz.ECMWF de etkisi biraz daha az.Ama herhalukarda etkileneceğiz gibi gözüküyor.Tabiki yine de vade uzun.Modellerin bu seneki performansıda belli.O yüzden Beklenti minumumdan devam.Hayırlı sabahlar:)