Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ahh eskiler eskiler eskiden kışlar daha bi güzeldi 1980 lerden bir kare köyümüze giderken yolda kalmıştık bizim gazateci harun"un çektiği foto albümden buldum eski resimleri karıştırırken 😊😊

Yok abi yok artık ilerleyen zamanlarda ülkemize - 5 izotermi bile belki girmeyecek kış dediğimiz mevsimi belki de +5 izotermi ortalama ile kapatacağımız seneler olacak. Kışların tadı kalmadı desek yeri havalar Ekim tadında gidiyor. Ara ara kışı anımsatan ataklar dışında kayda değer bir gelişme yok artık yılbaşına odaklanmak lazım

• Yok abi yok artık ilerleyen zamanlarda ülkemize - 5 izotermi bile belki girmeyecek kış dediğimiz mevsimi belki de +5 izotermi ortalama ile kapatacağımız seneler olacak. Kışların tadı kalmadı desek yeri havalar Ekim tadında gidiyor. Ara ara kışı anımsatan ataklar dışında kayda değer bir gelişme yok artık yılbaşına odaklanmak lazım

Demek yılbaşında kar topu oynamak istiyorsun 🤣 bana tanıdık geldi bir yerden yılbaşında kar

• Ahh eskiler eskiler eskiden kışlar daha bi güzeldi 1980 lerden bir kare köyümüze giderken yolda kalmıştık bizim gazateci harun"un çektiği foto albümden buldum eski resimleri karıştırırken 😊😊

Fotoğraf kalitesi günümüzü andırıyor acaba kardan dolayı mı

• Yok abi yok artık ilerleyen zamanlarda ülkemize - 5 izotermi bile belki girmeyecek kış dediğimiz mevsimi belki de +5 izotermi ortalama ile kapatacağımız seneler olacak. Kışların tadı kalmadı desek yeri havalar Ekim tadında gidiyor. Ara ara kışı anımsatan ataklar dışında kayda değer bir gelişme yok artık yılbaşına odaklanmak lazım

Aynen öyle osman hocam benim ençokta üzüldüğüm hadi biz yaşımız itibarıyla güzel kışlar gördük yaşadık boyuma kadar kar gördüğüm yıllar oldu lakin bizden sonraki nesillerin böyle bir şansının olmasının giderek zorlaşmaya başlaması.insanlar artık 5 cm kara bile sevinir olmuş bizim mahalledeki gençlere eski kış fotolarını gösterdiğimde ağızları açık kalıyor çocukların tabi nasıl kalmasın araba boyu kar gelde şaşma😄 bu arada osman hocam baba olmuşsun tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün bahtı açık ömrü uzun olsun kardeşim senin adına bende çok sevindim 😊😊

• Demek yılbaşında kar topu oynamak istiyorsun 🤣 bana tanıdık geldi bir yerden yılbaşında kar

Yıl başı diye diye ensonunda getirecen yılbaşında Abdullah hocam 😄 mjo da faz 7 ye geçiş başlamış aysonu sert bir atakta gelebilir demiş yani dur bakalım neler olacak.

• Cevap verdiğim veremediğim bütün arkadaşlarıma dostlarıma bölgedaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Burası bir aile platformu ve siz aileme güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Hepimizin vatanımızın milletimizin gözü aydın inşallah. Allahım baba olmayı ve bayan üyelerimize de anne olmayı nasip eylesin.

Tebrik ederim abi. Allah'm uzun omurlu anali babali cok cok basarili jir omur versin inşallah.

• Cevap verdiğim veremediğim bütün arkadaşlarıma dostlarıma bölgedaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Burası bir aile platformu ve siz aileme güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Hepimizin vatanımızın milletimizin gözü aydın inşallah. Allahım baba olmayı ve bayan üyelerimize de anne olmayı nasip eylesin.

ALLAH analı babalı buyutsun vatana millete hayırlı bir birey olarak yetiştirmeyi nasip etsin inşallah

• hatırlarsanız öncki yazılarımda asya tarafına japonyaya vs devasa soğuklar inecek demiştim nitekim verilerde bizi destekler nitelikte.bu ilk dalga bunnun birde ikinci dalgası olacak bakalım bizde bu dalgadan faydalana biecekmiyiz.bu dalgada ocak ayına tekabul ediyor vurduğu bölgeleri kara gömer.