Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistem veya sistemlerin yönü hakkında fikir edinmek isterseniz senaryolara ve ortalamalara bakabilirsiniz.İyi fikirler verebilir.Vade daha çok uzun.İlk önce salınımı garantilemek lazım.Sonrasına sonra bakılır:)

• İstifa kısmını latife olarak kabul ediyorum.

Yıllardır çok kaçırdığım , boşa beklediğim tarih oldu, biz hala buradayız :gun_bandana:

Yok ben sözümü yemem istifa ederim hatta istifa etmem için kendine baskı bile yaparım parayla adam tutup istifa diye bağırtırım🤣🤣

• Ayın 15 inde bölgemizde kar sınırını 400-500 m ye kadar indirecek sistem beklentimi daha önce vurgulamıştım ecmwf gerek ana senaryoda gerekse diyagramda bunu denemeye başladı. Tarih sapması +3 gün bazında olabilir.

Bu arada yılbaşı sistemi gelirse Orasa abimize hediye gelmezse de DoquKaradeniz28 Tayfun kardeşime yazılır ama sonuçta kazanan dostluk olur😂😂

• Ayın 15 inde bölgemizde kar sınırını 400-500 m ye kadar indirecek sistem beklentimi daha önce vurgulamıştım ecmwf gerek ana senaryoda gerekse diyagramda bunu denemeye başladı. Tarih sapması +3 gün bazında olabilir.

Bu arada yılbaşı sistemi gelirse Orasa abimize hediye gelmezse de DoquKaradeniz28 Tayfun kardeşime yazılır ama sonuçta kazanan dostluk olur😂😂

Abi senin düşüncen nedir yılbaşı için ? Yılbaşı sistemi gelir gelmez bazında kapışma yapalım madem tayfun abiyle abdullah abi kıvılcımı yaktı devam etsin :D2

• Abi senin düşüncen nedir yılbaşı için ? Yılbaşı sistemi gelir gelmez bazında kapışma yapalım madem tayfun abiyle abdullah abi kıvılcımı yaktı devam etsin :D2

Detaylı inceleme yapamadım kanka ama buna net cevabı ayın 10'undan sonra daha net verebilirim verileri incelemem lazım

3 gün önceye göre umudumuz biraz kırılsada ilk günkü heyecanla devam ediyoruz olmadı 3 ocaktan sonra sessizce oturup olanı biteni izleriz 🤣

ayrıca daha önce dediğim gibi kışın ikinci yarısı için ilk yarısına göre çok daha umutluyum bu sene birşeyler olacak

• 3 gün önceye göre umudumuz biraz kırılsada ilk günkü heyecanla devam ediyoruz olmadı 3 ocaktan sonra sessizce oturup olanı biteni izleriz 🤣

ayrıca daha önce dediğim gibi kışın ikinci yarısı için ilk yarısına göre çok daha umutluyum bu sene birşeyler olacak

İlk yarı Batı ikinci yarı Doğu ağırlıklı sistemler olabilir bölgemiz özellikle Şubatı sever😎

• 19 aralık sistemi daha dün kafkaslardaydı 1 günde nasıl rotasını bu kadar değiştirebiliyor gerçekten anlamıyorum bir tane kırım sistemi gelsin istiyoruz çok bir şey değil

Oda olacak hani geçen sene ve evvelki birkaç kış bizi şabalı tarafta gösterdiler ne oldu sınırda sistemler 3-5cm kar ama mevsim normallerinin altında kapadık ama sahil kenarında doğru dürüst kar olmadı ancak bu kış okkalı doyurucu sistem ya da sistemler olacak

• 19 aralık sistemi daha dün kafkaslardaydı 1 günde nasıl rotasını bu kadar değiştirebiliyor gerçekten anlamıyorum bir tane kırım sistemi gelsin istiyoruz çok bir şey değil

8 ocak 2020 sistemide böyleydi marmara, avrupa demişti sonra bize gelmişti 2-3 gün kal doğu karadenizin olmuştu bu şanssızlık umarım sona erer artık 2020 den beri hep cılız sistemler