2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam konunun ismi değişmiş hayırlara vesile olACAK inşallah

Evet bir geldim , bir de ne göreyim konunun ismi değişmiş :))

Şaka bir yana , Adım Adım Sertleşen Sistemler döngüsü Tezimiz gereği ( her zaman devreye girmez , bu yılın özelliğiydi bu ) sistem güzelleşmeli ve GGS yapmalıydı

Şimdi sistem üzerinden tepinen , şov yapmaya çalışan Fart bombing Üfürükçüye burdan meydan okuyorum

Eyyyy Üfürükçü; bu sistemi 9 Ocaktan bu yana Türkiye’de YALNIZCA HAVA FORUM’da biz ilan ettik;

Eğer adamsan 5 Şubat , 7 Şubat vs tarih verdiğin ( en az 2-3 hafta vade olacak ) tek bir twit , mesaj , mail , video , kayıt paylaşırsın !!

Kasımdan beri hergün kar yağacak diyorsun , garip gurebayı , bu işle mesai harcamayan insanları kandırdığını sanıyorsun, üstüne hala HF’a saldırıyorsun , ama tek bir amatör meteoroloji sevdalısı bile seni ciddiye almıyor , çünkü seni tanıyor

Merhum Hakan abimize , vefat etmiş bir insana çatmayacaktın , bana durduk yere çok çattın, ben yurt dışındayken bile durmamışsın, hasetinden çatlıyor musun yoksa ( bu sistemi de biz bildik sen yine nanay) , ama sen bu alemde hep Üfürükçü olarak anılacak ve masken iyice düşüp piyasadan silinip gideceksin

Biz meteo proflara hocalara kurumlara ve GERÇEK uzmanlara ancak saygı duyarız

Sözde uzmanlara , sahtelere ise hak ettikleri dilden yanıt veririz

• Ecm gıdım gıdım soğukları nasıl güçlendirmiş bakalım ( sadece son 3 güncelleme )

Hesaplarıma göre yaklaşık 80 ( seksen Km ) doğulama var ( peki siklon için böyle bir pozisyon değişimi yada derinlik değişimi var mi ? ELBETTE YOK )

Cold.EFso ne demişti ?

Bu işin içinde bir iş var

Siklon ile açıklanamayacak bir durum

-4/-5 falan çok saçma , modeller hatalı

UKMO doğruya en yakını , 500-700-850 katmanlarını okumadaki belirsizlikler yüzünden çözemiyorlar ve soğuk son anda güçlenecek demiştim ve hem 2-3 derece soğuma ve 80 km doğulama oluştu ve bu trend sistem anına kadar sürer demiştik ve hamdolsun yine haklı çıkıyoruz

6 Şubat saat 22 civarı beklediğim şu civardır

Ve bu sistemin hakkı -9/-10 en azından demiştim

• Hocam merhaba, Çorum için kısa da olsa bir görüşünüzü alabilir miyim ?

10-12 cm civarı bir örtü bekliyorum sizin oraya kardeşim , Merzifon yönüne doğru yağışın etkisi artar ve yer yer 30-40 cm olabilir

Belki o hinterland merkeze doğru genişlemeye meylederse on beşi aşabilirsiniz

• 10-12 cm civarı bir örtü bekliyorum sizin oraya kardeşim , Merzifon yönüne doğru yağışın etkisi artar ve yer yer 30-40 cm olabilir

Belki o hinterland merkeze doğru genişlemeye meylederse on beşi aşabilirsiniz

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler hocam.

• Hocam 3 kere sordum ya 🤣🤣

Hocam Zonguldak için gayet makul cevap verdim ama , Rakım arttıkça örtü artar

Sıfır 50 arası bölgeler uzun süre yağmur sulu kar alır dedim hatta , sistemin ikinci yarısı 10 cm civarı örtü bekliyorum da dedim yanılmıyorsam

• Hocam çarşamba gününe bir tane daha siklon oluşuyor bir kaç güncellemedir bunu da görüyoruz. Pazartesi salı kar değerlerine gelen soğukluğu yine törpüler mi yoksa bu sefer vurduğu yere saf kar mı getirir sizce. Karadenizde de alışkanlık oldu her gelen soğuğa hemen patlatıyor bi siklon :) karayipler de yaşıyoruz sanki.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Yunanlı bazı Şizofrenler Sisteme Bir Türk efsanevi yiğidin adını verdiğimizi görüp bizi taklit edip “barbara sistemi” adı vermişler

Ulan Yunan , hem soğumuzu çalıyorsun , hem adalarımızı çalıyorsun , hem de forumumuzu takip edip İsim verme modamızı çalıyorsun😀

Destur olun Laaa

Alper Tunga Sistemi diyeceksiniz🚀⛄️🥶