GFS-ECMWF-UKMO YORUMLAMALARI (OCAK 2023)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Onuda patlatiriz Samet kardeşim 😂

-50 gelirse neden olmasın 😂😂

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Görünen o ki 8 şubata kadar batı kesimler özellikle kıyılar için kar yağışı maalesef hayal oldu. 9 şubatta gelecek polar atak için umut hala var fakat sinoptik açısından kendi yorumum yine pek iç açıcı değil. Soğuk girene kadar yağışlar kesiliyor soğuk girdikten sonra azor üstümüze pide olup yagısı bıcak gibi kesiyor.

gfs benim kötü konuşmamı bekliyormuş.. yanıldığıma çok sevindim 2 güncellemede sistem baya güzelleşmiş ortalama olarak falan da. çok şükür

• Hocam böyle ölmeyiz füze at ^^ Bu arada elinize sağlık akşam güncellemesi için teşekkürler uğurlu geldiniz.. :hfyeni (25):

çok teşekkürler sevgiler ,😊😊

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• -50 gelirse neden olmasın 😂😂

Aman gelmesin

Şu garip yılda her şey olur

Mottomuz neydi ?

Her şey çok brrrr olacak demiştik 🥶

Ama 850’de -18/-20’den fazlası afat olur

Gerçi -16 bile metropollerde hayatı felç etmeye yetiyor , iç kesimlere gündüz maks -10/-12 demek öyle bir 850 sonrasının ayazı

Gece de -30/-40’lar

Çok fazlasını istemeyelim , gelir mi gelir :hfyeni (18):

• Bu gece gfs yi paylaşmak isteyenler arasında kan cikar diyorum bakalım kaç kişi rezerve edecek. :P :hfyeni (18):

Şartları zorlaştıralım 😊

Paylaşım yapacak arkadaş ;

Ural Bölgesinde Master yapmış olsun.

En az 7 ülke gezmiş olsun.

Asor Adalarını, Sibiryayı görmüş olsun

İzlanda'ya uzaktan el sallamış, Basra Körfezine dokunmuş olsun 😊

Ayrıca Sabıka kaydı, biyometrik fotoğraf vb isteyelim 😊

• hocam gece gece yarıldım gülmekten allahta sizi güldürsün inşallah :D2 :D2 :D2

• Rezerve eden yoksa ve bir sıkıntı çıkmazsa izninizle GFS gece güncellemesini alıyorum.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Yarın öğle güncellemesini izin verirseniz reserve ediyorum çünkü 2 kere paylşatım 1 kere daha paylaşmam lazım . 3 Vakte getireceksin dediler bana 8o

• Rezerve eden yoksa ve bir sıkıntı çıkmazsa izninizle GFS gece güncellemesini alıyorum.

hadi bakalım reis benim şansım sana geçer inşallah. umarım ecmwf gibi çıkar gfs 😊

• Enes Mirza hocam heyecanla bekliyoruz. Hem forumda artık hızlandığına göre buralar karışır :hfyeni (29): rk23_kgigf-123

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Elimizde ecm sabah güncellemesi kaldı var mı almak isteyen bak biter ha bulamazsiniz :P

uyumasam bendeydi 😂😂

• Bakalım akşam güncellemesinde son 3 güncellemedir yaptığı gibi ana ve control senaryosu paralel giderse süreklilik büyüktür modele göre ve aynı zamanda control ana senaryoyu inatla aşşağı çekiyor bakalım bu sefer kontrol senaryosu kritik.

• Eps Azor İskandinav Kutup yb birleşimini yaptı. Şubat 10-14 arası çok güzel şeyler var. Isınmada coupling (birleşme) olmasa dahi zonal rüzgar zayıflamalarının bu sinoptikte bir getirisi olacağını daha önce de söylemiştik. İşte bu görüntüleri şuan epsde görmek güzel. Muhtemelen ecmwf yarın faz6 ya geçişi gerçekleştirecek ve uzun süre de orada fırıldak gibi döneceğe benziyor. Ülkemize hayırlı bir atak olur inşallah

• Eps Azor İskandinav Kutup yb birleşimini yaptı. Şubat 10-14 arası çok güzel şeyler var. Isınmada coupling (birleşme) olmasa dahi zonal rüzgar zayıflamalarının bu sinoptikte bir getirisi olacağını daha önce de söylemiştik. İşte bu görüntüleri şuan epsde görmek güzel. Muhtemelen ecmwf yarın faz6 ya geçişi gerçekleştirecek ve uzun süre de orada fırıldak gibi döneceğe benziyor. Ülkemize hayırlı bir atak olur inşallah

sibirya destekli iskandinav atağı favorim zaten konum olarak bu sistemler yağış ve soğuk olarak ülkeyi mutlu eden bir dengede geliyor.