İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava sıcaklığı nin sıfır olduğu yer yüksek yer Ler ayrıca 0 derece olunca üst seviyelerde ki faktörler de uygun sıcaklık olmaz ise donan yağmur görülür sadece 2m sıcaklığı ile olmuyor

• Merhaba kıyı Egeli dostlarım bu sene aynı kaderi yaşıyoruz Çanakkale de sizden unutmayın ha bir siklonlu sistem göremedik doğru düzgün hadi biz yine Marmara Denizi sayesinde 2 3cm bir şeyler gördük ama siz çok beklediniz umarım bir gün sizde mutlu olacaksınız :) hava-kars323

• Bu tabloda önümüzdeki sistemde umut var gibi değil mi hocam ?

850 hPaya 0 bile girmiyor. Mart ayının sonunda sıcaklığın sorun olmaması için soğukların kuvvetli olması lazım. Boşverin zaten yağmur alalım o bile yok baksanıza.

• 850 hpa sıcaklığının mutlaka 0 derecenin altında olması gerekir yer seviyesi 0 derecenin altında olması birşey fark ettirmez yağış kar olarak değil donan yağmur olarak düşer o yüzden şimdilik kar ihtimali yok o sistem daha değişir zaten..

• Mart ortası geldi biz hala karlı sistem kovalıyoruz valla yeter kuru soğuktan bıktım hatta komple soğuktan bıktım ^^ şuan Güntekin Onay modundayım "Bitti demediniz mi lan?!"

• Söke bembeyaz olmuş sanırım. Doğru mudur?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• İ zmir,kar yağacak dedin yagmadın

Z erre umudum yok zaten anladım

M ersin bile kara gömüldü ağladım

İ nsanlara dunyanin gazını yaktırdın

R ahmetini esirgeme yüce Allahım

• İ zmir,kar yağacak dedin yagmadın

Z erre umudum yok zaten anladım

M ersin bile kara gömüldü ağladım

İ nsanlara dunyanin gazını yaktırdın

R ahmetini esirgeme yüce Allahım

Şiir yazdırır bu iklim bir kar severe. İlk defa yeter diyorum kabul diyorum yağmasın kar ısınsın hava oraj alalım tövbe yarabbim neredeyse Nisan'da kar alacağız.

• Bu sene net ve tartışmasız İstanbul efsanesi olmuştur. İzmir ise en şansız bölge olarak meteoroloji kayıtlarına geçmiştir. Muğla 3 kere örtülü kar aldı. Örtü almayan 2 yer Türkiyede İzmir ve Aydındır bu kış

• Bu sene net ve tartışmasız İstanbul efsanesi olmuştur. İzmir ise en şansız bölge olarak meteoroloji kayıtlarına geçmiştir. Muğla 3 kere örtülü kar aldı. Örtü almayan 2 yer Türkiyede İzmir ve Aydındır bu kış

Manisa ?

• Bencede bu sene gelen sistemler tam efsane değildi evet bazı bölgeler için efsaneydi ama bir sistem gerçek anlamda efsane olcaksa Batısından doğusuna çok az da olsa kar bırakmalı doğru düzgün yağış göremedik bu yaza yansımaz umarım. :boat:

• Bencede bu sene gelen sistemler tam efsane değildi evet bazı bölgeler için efsaneydi ama bir sistem gerçek anlamda efsane olcaksa Batısından doğusuna çok az da olsa kar bırakmalı doğru düzgün yağış göremedik bu yaza yansımaz umarım. :boat:

İzmir'deki barajların durumunu bilmiyorum ama kendi konumumdaki en yakın 2 baraj %90 doluluk oranına ulaştı tahliye ediliyor arada bahar ayında kurak bir sezon geçirmezsek yazın bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bu yıl.Geçen seneye nazaran çok daha iyi yağışlar oldu sadece kar açısından istediğimizi alamadık diye düşünüyorum.

• İzmir'deki barajların durumunu bilmiyorum ama kendi konumumdaki en yakın 2 baraj %90 doluluk oranına ulaştı tahliye ediliyor arada bahar ayında kurak bir sezon geçirmezsek yazın bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bu yıl.Geçen seneye nazaran çok daha iyi yağışlar oldu sadece kar açısından istediğimizi alamadık diye düşünüyorum.

Aydın için doğrudur ama İzmir için geçen seneki yağışlar çok daha iyiydi neredeyse her hafta Ege denizinden kuvvetli squall line alıyorduk 2 Şubat'ta da 24 saatlik yağış rekoru gelmişti MGMnin ölçüm saat aralığı yüzünden kayda geçmese de.

• ayın 20 si civarındaki sistem ne durumda İzmir olarak bizde nasiplenirmiyiz acaba

Belli değil hocam soğuk hava ülkemizin üzerinde olacak ama alabilir miyiz yoksa Avrupa'ya mı gider orası belli değil şu anlık. Alabilirsek nasiplenme şansımız var birkaç güne modelller mutabık olsun sistem konusunda o zaman bakarız.

İzmirdende çeşmeyi falan çıkar yarım ada birden fazla kez kar aldı üstelik bu sefer örtülük kar aldı