Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar merhaba ECWMF çıktısına da baktıktan sonra gün içerisinde bir değerlendirme paylaşacağım. Konunun sahibi yoksa biz kendimiz varız. Hazır yoksa yorumlaya yorumlaya kendimiz de çıkarımlarda bulunabiliriz.

Seviliyorsunuz değerli dostlarım.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Arkadaşlar merhaba ECWMF çıktısına da baktıktan sonra gün içerisinde bir değerlendirme paylaşacağım. Konunun sahibi yoksa biz kendimiz varız. Hazır yoksa yorumlaya yorumlaya kendimiz de çıkarımlarda bulunabiliriz.

Seviliyorsunuz değerli dostlarım.

Çok teşekkürler.Emeğinize sağlık hocam :)

• AYBAR KAR FIRTINASI

Öncelikle herkese selamlar ve sevgiler arkadaşlar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir takip ettiğimiz sistemin artık yavaş yavaş içine sokuluyoruz.

Yağışlar bugün öğle saatlerinden itibaren bölgemizin tamamında lokal olarak etkisini arttırmaya başlayacak ve akşam saatlerinden itibaren tüm bölgeye yayılmış olacak.

Son verilere göre ;

Akçakoca - Ereğli arası sahil kısmında 10-15 cm

Kilimli - Cide arası sahil kısmında 15-20 cm

Cide - Ayancık arası sahil kısmında 25 cm üzeri örtü görmek mümkün gibi gözüküyor.

Bölgemizin iç kesimlerinde Bolu-Düzce-Kastamonunun iç kesimlerinde yer yer 50 cm kar görmek pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Düzce - Zonguldak arası 600+ rakımlı yerlerde örtü miktarı yer yer 1 metreye yaklaşabilir.

Veriler güzel fakat cumartesi günü oluşması münkün olan bir vorteks var ve nereyi vuracağı henüz belli değil. Bazı modeller İstanbul Avrupa Yakasını işaret ederken bazı modeller Sakarya-İzmit arası daha şanslı gösteriyor.

Yarın akşam vorteks ile ilgili de daha net verilere ulaşmış oluruz. Ve sizinle de paylaşmış olurum.

Sizinle bir çok veri paylaşımı yapacaktım fakat şirket internetimde sorun olduğundan veri akış hızı çok düştü ve görselleri çekemiyorum.

Sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz . Elimden geldiğince yine yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu gece 02:00 ile cumartesi günü sabahın ilk saatlerine kadar lokal olarak yoğun kar yağışları alacağız.

Yola çıkacak arkadaşlar lütfen çok ama çok dikkatli olun.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Dostum ellerine sağlık m bu bölgenin böyle yorumlara ihtiyacı var sağol :)

• Uğurcan Makaroğlu hocam sizden Bartın ve Karabük için de bi yorum alabilir miyim

Bartın sahil bandı 10 cm üzeri birikim bekliyorum kozcağız - kumluca tarafları 30 cm üzerini görebilir. Karabük merkeze dek bantlarının ulaşması biraz daha düşük seviyede 5-10 cm örtü oluşması muhtemel . Burada da cihanbey - gökbel tarafları 30 cm civarı kar alacaktır.

Priestley

• Ne zaman etkili olmaya başlıcak

Önümüzdeki satlerden itibaren yavaş yavaş hızını arttıracak . Çıktılara göre akşam saatlerinde sakinleşip gece saatlerinden sonra tekrar kuvvetlenmesi bekleniyor. Radar görüntüleri takip etmek daha doğru olacaktır bu süreçte.

futbol tayfaya hizmet on Twitter
    “Aykut Kocaman Haftalardır hep içimize atıyoruz her şeyi içimize atıyoruz hep eziliyoruz”
    twitter.com

Priestley

• Karabük/Eskipazar için düşünceleriz nelerdir

En son verilere göre dek bantları çok ulaşamıyor eskipazara kadar görüntüler değişebilir fakat son veriler ışığında 5-10 cm aralığında kalır gibi duruyor.

Priestley

• Dostum ellerine sağlık m bu bölgenin böyle yorumlara ihtiyacı var sağol :)

Ben teşekkür ederim üstadım vakit buldukça paylaşımlar yapmaya devam edeceğim inşallah.

Priestley

• Batı Karadeniz Kıyı Kesimlerinde Yoğun Kar Yağışlarına Dikkat!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzeyi, Sinop) görülecek olan kar yağışlarının, bugün öğleden sonra etkisini artırarak kuvvetli (10-20 cm), Kastamonu’nun kuzeyi ile Sinop’un batısında yer yer yoğun (20 cm üzer) olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

• En sonunda mgm uyarı yaptı nihayet hava-kars323 8) hava-kars323