İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kilanli hocam 13-14 Ocak sistemi Ecmwf hariç diğerlerinde güzel görünüyor. Ecmwf yükseği çok yakın tutuyor ve bastırıyor kuzeyden o sistem hakkındaki beklentiniz nedir şimdilik Gfs Gem Ukmo batılı indiriyor güzel sistem olabilirmi acaba bölge geneli adına sıcaklıkta uygun Ankara için nasıl olur hem ilk sistem hemde 13-14 Ocak.

• kilanli hocam 13-14 Ocak sistemi Ecmwf hariç diğerlerinde güzel görünüyor. Ecmwf yükseği çok yakın tutuyor ve bastırıyor kuzeyden o sistem hakkındaki beklentiniz nedir şimdilik Gfs Gem Ukmo batılı indiriyor güzel sistem olabilirmi acaba bölge geneli adına sıcaklıkta uygun Ankara için nasıl olur hem ilk sistem hemde 13-14 Ocak.

Ankara kar alir bence. Sistem icin hâlâ umudum var ama cok guzel bir sistem olamayacak anlasildi. Zaten bizr cok guzeller nadir gelir suan icin bu onlardan degil

• forumdaşlar iyi akşamlar :) 13 14 ünde nasipse Hasdağına na çıkma planım var cıkarsam fotoraf yollarım metoroljik koşullar da simdilik kötü degil

İyi akşamlar hocam, 13`ünde Hasandağı iyi kar alacak gibi. Gfs Bölgenin güney ve doğusuna iyi yağış veriyor 3 güncellemedir

• yarin batidan baslayarak yagisla gelecek yagislar cok yuksekler haric kar olmayacak. Yagislar gece kesilecek pazar gunu sabhtan itibaren guney keismlerden baslayarak daha soguk bir sistem gelecek. Yagislar guneyde karaman konya güney kesimlerde kar olacak kar persembe günü aksam kuvvetli olabilir cuma günü yagis kesilecek. Kuvvtli soguk var. Cumartesi hava isinsada aksama dogru kuvvetli yagis gelecek ve yagis hizla kara dönecek.( yagisin durumu değişebilir) yagis pazara da sarkacak gibi duruyor

• İyi akşamlar hocam, 13`ünde Hasandağı iyi kar alacak gibi. Gfs Bölgenin güney ve doğusuna iyi yağış veriyor 3 güncellemedir

Evet hocam 13 ü tehlikeli 13 ünde ankaradan gelinmesi planlanıyor 14 ü hava acıyor öğlene doğru sakinlik gördum o ara rüzgarlarin da iyi olmasını bekliyorum sistem geçmiş oluyor ama yeni güncellemede ne olur bilinmez

• kilanli hocam bidaki sert sistem ne zaman Allah nasip ederse bundan ümidi kestik artık kuru soğuk görünüyor bölgenin batısı ve kuzeyi için

Kesmeyin yarin yuksekler kar alabilir. Cumartesi pazar bi ihtimal alabilir a.b bu kadar baskili beklemiyorum. Ozman işler degisebilir. Bidahaki sert sistem ayın 21 22 sini bulabilecek gibi.

• Evet hocam 13 ü tehlikeli 13 ünde ankaradan gelinmesi planlanıyor 14 ü hava acıyor öğlene doğru sakinlik gördum o ara rüzgarlarin da iyi olmasını bekliyorum sistem geçmiş oluyor ama yeni güncellemede ne olur bilinmez

O havada hasandagina mi cilacaksiniz. O havada oraya cikacak kişinin aklina şaşarım. =O 14 ude hava tam acmayabilir hatta biraz yagis olabilir