Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu anda hiç birşey bitmiş değil halen
    Süreç devam ediyor
    Devasa bir sistemin karakterini hiçbir babayiğit model yada insan kesin olarak bilemez , sadece 1994BB27-7BC4-47E3-9E70-7B242460C751.pngforum.havaforum.com/attachment/18209/tahmin yapar ve bekler
    26-27 dönemi için oldukça değişik seçenekler var ve takip etmek bile heyecan verici
    Umudunu kesenler lütfen bu sayfada sinerji bozmasınlar
    Kendi başlıklarını açsınlar yada karalamada yazsınlar
    Biz umudumuzu kaybetmedik
    Allah ne verirse kabulümüzdür

• Bu kadar mı beyin fırtınası?

hocam çok boyutlu bir süreç var ve iki farklı modelin yaklaşımından neyi kastettiğinizi açıklarsanız sevinirim
    Bu arada leş modellerden NASA egede bir sinyal yakmış ufak da olsa hem de iyi zamanlama ile
    Avrupa Wrf ise daha 25 i ilk saatlerde İstanbul’a iyice yaklaştırmış kar yağışını 56392821-A344-4D8B-A142-621B1722D3D3.pngBF6DE413-5111-47E2-B93E-AD846DA7C60C.png

• İşin ucunda sibirya olunca yer seviyesi pek sıkıntı yaratmıyacak o yüzden -8 -10 arası olması yeter beklenenden daha soğuk olabilir yer seviyesi değil mi ?.EfSo hocam.

evet , dediğiniz gibi olur şahsi fikrime göre
    Bundan sonra ayrıntıları daha çok bölge sorumluları ve üstatlardan takip edelim lütfen

• Sistem bazı itirazlara rağmen ısrarla ifade ettiğimiz gibi SİBİRYA kökenli bir sistemdir ve bu Sibirya kaplanının ne yapacağı son ana kadar belli olmaz
    Süreç , değişim ve tercih ettiğimiz yol olan gelişim muhtemelen devam edecek görünüyor
    168 saat ötesi her şey olabilir bu sistemde
    120 saat ötesi birçok şey olabilir hala
    72 saat ötesi bazı değişimler etkiyi arttırabilir
    Ancak son ana kadar da belirsiz kalabilme ihtimali mevcut , tam Bir heyecan fırtınası , gelse de gitse de bu böyle takibi zevkli olacak demiştik bazı üstatlarımızla
    Sisteme Sibirya Dalı demeyi öneriyorum
    Güçlenirse Sibirya Balyozu olmayı hak eder

• ustat konunu acildigi gunden bu yana takip ediyorum. konunun gelisimine destek veren diger arkadaslar dahil butun yorum ve degerlendirmeleri arastirip anlayip ogrenmeye calisiyorum. herseyden once emeginiz hakkiniz var uzerimizde helal edin bizlere. ciddi bir calisma var burada..! tekrar tekrar donulup okunulmasi gereken bilimsel veriler var inanc var istek var ve en onemlisi bunlar zerre kadar kiskanilmadan paylasilmis ya :) helal olsun sizlere. o sistemleri getiricez abi bugun olmassan yarin yarin olmassa daha sonra... :boat:

edit:olumlu gelismeleri gordukce duygusala bagladim ^^

• ne veri ne de sistem analizi..hiç birinden anlamam...sadece kalbimden ve gönlümden geçen : pazar gecesi kar giriş yapıyor. çarşamba öğlen çıkış yapıyor. ALLAH(C.C.) ın izni ile. :)

• Orta Avrupa şu günlerde dahi donuyor. Soğuk hava karasal bölgelerde yüksek basınç oluşumunu kolaylaştırır, bu da sistemin doğulayarak bize yaklaşması demek.

• Bu forumda başta üstatlar ve görevli arkadaşlar önemli hizmetler veriyorlar
    Acizane ben de bir süre dış işleri masasında görev yaptım
    Konu sinerji ise kimse @4 Şubat a yetişemez bence :)
    Çeşitli sebeplerimden dolayı görevimi devrettim ve daha az aktiftim ama sistem heyecanı ve öngördüğümüz gibi gelişen kuzeyli soğukların sinerjisi tekrar aktifleştirdi
    Bu kış Geç bile olsa sağlam final olacağına inancım hiç azalmadı
    1- hava ile kavga yapılmaz
    2- atmosferle tripleşilmez
    3- büyük konuşulmaz
    4-kesin hiç konuşulmaz
    5- değişime açık olunur ve sinerji bırakılmaz , küçük olasılığın büyümesi için umut hiç kaybedilmez
    6- herkesten birşeyler öğrenilebilir
    7- en gıcık kaptığın kişi bile güzel yorum yapabilir
    8- kompleks, küsme , ağlama , kahraman olma , star olma hedefleri bu işte olmaz
    9- star olsa olsa Atmosferdir ve onu severiz
    10-Allah ne dilerse o olur ve tahmin işini özellikle modelleri gereğinden fazla abartmak , herşeyi bildiklerini sanmak bilime ve inançlarımıza uymaz