Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yine basladiniz hayelcilige 2010 aynisi 2012 de aynisi 2015 de aynisi siz daha cok bekleyim o soguklarin gelse gelse kiriltisi gelir demedi demeyin :) izlanda cok aktif ken sistem gelmez gelirsede sipriz olur benim icin ...

6 ocak sistemiyle ilgilidediklerini hatirliyomusun.

• bence hemen heyecan yapmam
    ak iyi olur sonra üzülüyoruz sistem çok kuzeyli k.bati balkan gelse daha iyi olurdu bence .direkt kuzeyli sistemler istanbul adına hayırlı olmuyor beklemek lazım son
    48 saati

• Bütün forumlarda sistem bitiren arkadaşları okudukça bu yazıyı yazdım. Biz buna sistem foslatma hastalığı diyoruz bu hastalığa tutulan kişilerde en belirgin özellikler şunlardır:
    1- Sistem fosladı vehmine kapılmak.

2- Hangi model sistem gösterirse o modeli kral ilan etme diğerini tu kaka yapma.

3- İlerlemiş vakalarda ise en çok görülen semptom kış bitti duygusuna kapılmak.

4- Sistemin fosladığına kendisi inandığı gibi buna inanan bir kitle oluşturup peşinden sürüklemek.

5-Günde 4 gfs 2 ecmwf ve 2 gem modellerinin güncellemelerinden hareketle en az 8 kere modelden modele dönmek.

6- Sistem gelecek diyen bu işte ehil olan uzmanlara çamur atmak onları
    modellerdeki en ufak bir olumsuzlukta başarısız ilan etmek.

7- Sistem gelir gelmez ilk yağan kardan sonra işte bu kadar sistem bitti lafları etmek.

8- Sistem güçlü şekilde gelirse bu sefer de ben demiştim zaten yalanına sığınmak.

9- Her model güncellemesinden sonra moral bozucu laflar etmek.

10- Aslında bu arkadaşların hepsi karsever olmalarına rağmen bunu
    gizleyerek bu alanda uzman arkadaşların tahminlerine karşı çıkarak
    popüler olmaya çalışmak.

İŞTE ÖZETLE BU KADAR YAZABİLDİM YILLARDIR GÖZLEMLEDİĞİM YAŞADIĞIM TECRÜBELERİMİN ÖZETİ BUDUR.

Made by тaяaηтυℓa

• Bu, sistem fosçu dediğiniz kişilerde gördüğüm çok bariz ve net bir şey var ki o da hiç bilimsel bir kafaya ya da yaklaşıma sahip olamamaları.

Semih hocam inşallah bu da nokta atışı olur. Heyecanla takip ediyorum. Yorumlar harika : )

• Gelmesi beklenen sistem doğu Avrupa'daki büyük yb merkezinin etkisiyle gelecek gibi - duruyor- gfs ve ecm ikisi de bunda mutabık ve bu da demek oluyor ki muhtemelen yine doğu karadeniz girişli bi sistem olacak bu da ülke sistemi olasılığını arttırıyor, umarım 6 ocaktan daha büyük sistemi tüm ülke olarak görürüz.

• Semih hocam veriler ve bilgisinin dogrultusunda bizlere bilgi veriyor .emek harciyor..çalişmalarindan dolayi.tebrik eder..her zaman yaninda ve takipteyiz iyi geceler..

• Zaten biz üyelerin buralardan gördüklerini üstatlar hayli fazlası ile görüyor.... Unutmayalım ki Bir kar sever ;görünen ile......Tahminci ise, görünmeyenin peşindedir....saygılar. O sebeple sonuç ne olursa olsun; üstatların arkasındayız.... ;)

• @Efsane-Semih

Hocam tahminde gördüğünüz sistem için çoğu kişinin merak ettiği sorular şunlar

1) bu sistem 6 Ocak sisteminden daha mı küvetli mi olacak yoksa daha mı zayıf

2 ) etkisi sadece İstanbul ve çevresini mi etkileyecek yoksa tüm Türkiye'nin

3
    ) sistem ne kadar sürecek örnek (6 Ocak sistemi kar yağışı olarak 3 gün mü sürecek yoksa daha uzun mu )

4
    ) sistem hakkında net açıklamayı ne zaman yapacaksınız

Şimdiden teşekkür ederim

İyi Çalışmalar

• 12 Şubatta İstanbuldan Antepe uçacağım. Sistem uçuşuma engel olur mu bu tarihte? Umarım 6 Şubat gibi başlar da hazır İstanbuldayken faydalanırım bende. 6 Ocak sistemini kaçırmıştım.

• Gelmesi beklenen sistem doğu Avrupa'daki büyük yb merkezinin etkisiyle gelecek gibi - duruyor- gfs ve ecm ikisi de bunda mutabık ve bu da demek oluyor ki muhtemelen yine doğu karadeniz girişli bi sistem olacak bu da ülke sistemi olasılığını arttırıyor, umarım 6 ocaktan daha büyük sistemi tüm ülke olarak görürüz.

orta karadeniDen gelen sistemler doguda etkili olur ben karadeniDen giriş yapacagını sanmıyom