İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her modelin tutacagi olsaydi aralikta ocakta yaz gunleri yasardik. Modeller Ecm ve sayılı modeller disinda hepsi taraf tutuyor vakit gelsin hepsi sistemlere mutabik olacak biraz sabir

• Bazı yorumlara bakıyorum da kendimi mart ayında sandım :) Başlamamış şeyi bitirenler filan :) Her sene klasiktir bu durum zaten.Bitti bitti filan bir bakmışsın sistem gelmiş kışı bitirenlerden ya eser yoktur yada hiçbir şey olmamış gibi kar fotoğrafı paylaşırlar :)

• Bu kış asıl ocakta başlıyacak doğu illerimizde bile kışa tam girilmedi önceki sene erzurum,kars bu zamanlarda haberlerde"Doğu kara kış yaşıyor"görülmüştü ama bu kış yok malesef ama asıl ocağı bekleyin bu benim sallamam değil modellerden anlayan arkadaşlar bilirler

• Şubat ortasına gelince yapin bu yorumları. Tabi o zamana kadar sizin tabirinizle kurak geçerse. Verende Allah vermeyende. Siz Allah'ın işine karışmayın. O hakkımızda ne hayırlı ise onu verir. Sonuçta burası imtihan dünyası. Olaki hiç kar yağmadı. Ne yani yeisemi düşeceğiz. Müslümana yakışmaz bu.

• Şubat ortasına gelince yapin bu yorumları. Tabi o zamana kadar sizin tabirinizle kurak geçerse. Verende Allah vermeyende. Siz Allah'ın işine karışmayın. O hakkımızda ne hayırlı ise onu verir. Sonuçta burası imtihan dünyası. Olaki hiç kar yağmadı. Ne yani yeisemi düşeceğiz. Müslümana yakışmaz bu.

2014 Kışı örneğin.

• Her sene kışı bitirenleri görüyoruz yine bu aylarda geçen sene kış bitti gibi cümleler sarfeden kullanıcılar vardı, bu lodosların dili bize söylüyor bence herşeyi :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana:

• Tamam bekleyelim,sabredelim tabii de Şubat sonuna gelip de hala örtü alamamış olursak neyle avutucaz kendimizi onu bilmiyorum.Sinoptiğe şöyle bir bakın,bütün adamakıllı soğuklar Kuzey Amerika'da toplanmış durumda.Bize soğuk indirecek koridorda adamakıllı soğuk yok.-12'ler bile ta Rusya steplerinde.Geçen sene -16'lar -20'ler vardı o bölgede.Semih Üstad da bu durumu belirtti.Biz de boşa laf konuşmuyoruz burda.

• ben zaten her zaman temkinliyim..yasadıgım konuma, bugunlerde görünen sinoptiklerle adam akıllı kar yağmaz..bununda farkındayım..polyannacılık konusunda,sadece daha temkinli olunmalı..

• Konu bir süre kapatılmıştır. Arkadaşlar siz bazı şeyleri istediğiniz gibi anlıyorsunuz sanırım. Size kimse 15 gün sonra 1 metre kar yağacak demiyor. Başka yerlere çekmeyelim. Ayrıca yine diyorum modele göre konuşuyorsunuz ve 2 modelle aralığı hatta ocağı hatta ve hatta şubatı kapatıyorsunuz.Sistem gelir gelmez bunlar bizim elimizde olmayan şeyler. Rabbim ne isterse o olur. Kimse burada poliyannacılıkta yapmıyor ayrıca.

Şubata kadar kar görmezsek ne mi olur? hiçbirşey olmaz, daha önce yaşamadık mı? yaşadık. Karalar mı bağlayalım? hayır. Hepsi rabbimden der seneye bakarız. Bize tek sıkıntısı barajlar olur.

Akşam güncellemesi esnasında konuyu açarım. Biraz sakinleşin.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kisi bitirenlere sunu soyleyeyim. Bu gelen 21 sistemi ile 24 u gibi gelecek olan sistemde gecen seneki paternin aynisi. Avrupa diyagramlarina bakin bakalim asagi yonlu birsey goruyo musunuz ?

Hem balkanlardan 6 ocak sistemi gibi hemdekaradeniz uzerinden gecen seneki Ocak sonu yada Subat sistemi gibi sistemler gelecek. Kendinizi buna gore hazirlayin benden demesi.

Kış bitmis olsa once burda ben soylerim. 10 yildir tahmin yapmaktan, forum işlerinden zaten sıkılmışım. Ayda 1 2 kez girer benimde isime gelirdi. 1 sene sabreden biraz daha sabreder.

• Kisi bitirenlere sunu soyleyeyim. Bu gelen 21 sistemi ile 24 u gibi gelecek olan sistemde gecen seneki paternin aynisi. Avrupa diyagramlarina bakin bakalim asagi yonlu birsey goruyo musunuz ?

Hem balkanlardan 6 ocak sistemi gibi hemdekaradeniz uzerinden gecen seneki Ocak sonu yada Subat sistemi gibi sistemler gelecek. Kendinizi buna gore hazirlayin benden demesi.

Kış bitmis olsa once burda ben soylerim. 10 yildir tahmin yapmaktan, forum işlerinden zaten sıkılmışım. Ayda 1 2 kez girer benimde isime gelirdi. 1 sene sabreden biraz daha sabreder.

:gun_bandana: :gun_bandana: