İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Salı günü kky mi alıcaz. Kar mı? mgm kky gösteriyor modeller öyle söylemiyor.

havanın ısınmaya başlamasıyla birlikte yağışlar kıyı kesimlerden itibaren zamanla kky dönecek ve ardından zamanla yağmur tabi yüksekler kar almaya devam eder sanırım.. Çarşamba günü hakkında bilgisi olan varmı ?

• havanın ısınmaya başlamasıyla birlikte yağışlar kıyı kesimlerden itibaren zamanla kky dönecek ve ardından zamanla yağmur tabi yüksekler kar almaya devam eder sanırım.. Çarşamba günü hakkında bilgisi olan varmı ?

Yağmur ihtimali - li derecelerde biraz zor gözüküyor benim tahminim akşama doğru saat 18:30 civarında kky dönecek. Çarşamba kar a devam

• Yağmur ihtimali - li derecelerde biraz zor gözüküyor benim tahminim akşama doğru saat 18:30 civarında kky dönecek. Çarşamba kar a devam

inşallah dediğin gibi olur ama örtünün büyük bi kısmını eritebilir şayet erimez ise donarsa yağan sulu kar veya kky çok güzel de olabilir kar örtüsü uzun süre yerde durur.

• müthiş bir kar yağmış. örtü üzerine ciddi bir örtü oluşmuş. bu kar üzerine yağmur olmasa çarşambayı da tatil yapabilirlerdi, salı zaten tatil olur istanbul'da :hfyeni (29):

• CNN Türk Spor'un canlı yayın yaptığını gördüm ve bir bakayım dedim apıştım kaldım o nasıl bir kardır pardon kar değil çığ çığ asfalta çığ düşmüş mübarek. Böyle giderse 1 metreyi zorlar İstanbul'un bir çok bölgesi
    NOT: İlk defa Bünyamin Bey Karın ne zaman yoğun yağacağını doğru tahmin etmiştir.
    Bu Akşam Kar yoğunluğunu arttıracak mı ?

• Pendiğe ciddi.bir kar yağışı olacak.mı.Bitti desemde kafamda bitmiyor bu kar Aşkı..

Yağmaz kardeş yağmaz pendik-tuzla gudubet yer bu sistemin en kötü yerleri açık ve net kapıda 5 sm kar yok

• Radarda da gözüküyor kütleler bütün İstanbul'a yayılıyor.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Yukarıda sistemin 87 kışını yakalayabileceği koşulları fakat bunun nasıl mümkün olamayacağını da açıkladım.cümlesiyle sende bir 87 kışı olamayacağını kabul etmiş oldun :thumbup:

Gördüğünüz ve itiraz ettiğiniz girdide karşılaştırdığım sistemler olarak 2004-2012'yi gösterdim (yazıyla yazdım) ve 87 kışıyla ilgili yaşı yetenlerin gözlemlerini aktardım. 87 kışıyla ilgili de hem veriler hem görseller internet ortamında mevcuttur. Tüneller kazma aktarımlarını çok duyduk ettik, herkesin gençlik anılarına saygı duyduğumu da ifade ettim. Ama forumunda "ayetler var ayetler" minvalindeki söylemleri kollamak yerine verilere göre yanıt vermesi gerektiği kanaatindeyim.

• CNN Türk Spor'un canlı yayın yaptığını gördüm ve bir bakayım dedim apıştım kaldım o nasıl bir kardır pardon kar değil çığ çığ asfalta çığ düşmüş mübarek. Böyle giderse 1 metreyi zorlar İstanbul'un bir çok bölgesi
    NOT: İlk defa Bünyamin Bey Karın ne zaman yoğun yağacağını doğru tahmin etmiştir.
    Bu Akşam Kar yoğunluğunu arttıracak mı ?

bu arttırmamış hali herhalde, akşama yoğunlaşacağını duymuştum 8)