Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar ikili polemiğe girmeyelim lütfen, acımız çok büyük, birrimizi kırmaya hiç gerek yok

• Şu an resmen 17 ağustos sabahının kopyasını yaşıyor her yer. Her yerde yıkılmış binalar. Başlarında bir tane bile devlet görevlisi yok. İnsanlar kendi imkanlarıyla ailelerini kurtarmaya çalışıyor. Ulan 25 senede hiç birşey mi değişmez Allah kahretsin.

• Arkadaşlar şu an sıfır eşya gerekli bilgisi kesin mi yeni bir açıklama var mı ben göremedim. Hazırladım bir sürü şey ama sıfır değiller çocukluktan kalma tertemiz bir sürü kıyafet, mont battaniye var. Veremiyor muyum ben bunları ?

• Arkadaş kötü bir şey dememiş ama üslup yüzünden yanlış anlaşılmış. Akla hemen İstanbul'da deprem olacak anlamı çıkıyor maalesef ama kimse bunu bilemez. O yüzden büyütmeye gerek yok.

• Bugün kavga edilecek gün değil millet zaten gergin insanın canını sıkmayın şuan binlerce kişi canıyla uğraşıyor herkes haddini bilsin insanların yasına saygınız olsun

• Ben kimseye kötü birşey demiyorum gelen bilgi de yanlış birşey yok çantam yok hazırlığım yok çanta hazır olsun demek ne kadar kötü birşey hangimiz hazirlikliyiz. Beni linç etmek için uğraşmayin herkesin acısı kendine büyük biz de kayıplar verdik bende depremden korkan hatta bu yüzden psikolojik olarak sıkıntı yaşayan biriyim. Linç etmek için yer aramayın. Umarım bugünden hepimiz ders alırız Allah'ım herkesin yardımcısı olsun.

• Şükür beni anlayan çıktı ben kimseye panik yaptırıyorum ben kendim panik atagim zaten hazırlıkli olmak adına bilgi diyorum arkadaş

Hocam, bilgi geldi derseniz, haliyle herkes panik olur. Ilk önce akla gelen beklenen İstanbul depremi zaten. Biraz daha sakince yaklaşalım.

• İkili polemiğe girip konudaki bilgi akışını bozanlar konudan uzaklaştırılacaktir raporlayın size cevap vereni lütfen arkadaşlar ülke tarihinde olağanüstü bir dönemden geçiyoruz fotoğraf ve haber paylaşımı şeklinde ilerlemeli konu.

• Bir çok belediye ürünleri sıfır olarak istiyor açıkcası bugünün ekonomik şartlarında bir çok insan bu konuda yardım edemez bu şartın değiştirilmesi evlerinde temiz olan ürünler kabul edilmeli

• Arkadaşlar şu an sıfır eşya gerekli bilgisi kesin mi yeni bir açıklama var mı ben göremedim. Hazırladım bir sürü şey ama sıfır değiller çocukluktan kalma tertemiz bir sürü kıyafet, mont battaniye var. Veremiyor muyum ben bunları ?

Bu çok önemli bir konu, bunun aydınlığa kavuşturulması gerekiyor. İmkanı olanlar yardım yapmak için haber bekliyor.

Aradık biz belediyeyi temiz kıyafet giyilebilir olabilr dendi temiz olucakmış bizde anlamadık ikilemde kaldık 😳

• Selamun Aleyküm,
    Deprem Bölgesin'de evsiz kalan ve dışarıda kalmak zorunda olan kim var ise tanıdığınız telefon numaram 0546 144 15 01 verin arkadaşlar.

Evimiz 3+1 Annemle yaşıyoruz ve evimizin 2 odasını zor zamanlar geçene kadar yardıma ihtiyac insanlara açıyoruz.Hava oralarda çok soğuk arabası olan arabasında kalıyor olmayanı sokakta asla bırakmayız. Başımızın üstünde yerleri var. Biz Türk milletiyiz herşeyin üstesinden geldik bunun üstesinden'de Allah'ın izini ile geleceğiz.
    Deprem bölgesinden istanbul'a geliş yardımını ben yapacağım.

Allaha emanet olun, Başımız Sağolsun...

• Ben kimseye kötü birşey demiyorum gelen bilgi de yanlış birşey yok çantam yok hazırlığım yok çanta hazır olsun demek ne kadar kötü birşey hangimiz hazirlikliyiz. Beni linç etmek için uğraşmayin herkesin acısı kendine büyük biz de kayıplar verdik bende depremden korkan hatta bu yüzden psikolojik olarak sıkıntı yaşayan biriyim. Linç etmek için yer aramayın. Umarım bugünden hepimiz ders alırız Allah'ım herkesin yardımcısı olsun.

Hocam genel anlamda çantanız hazır olsun demek farklı, herkes hazırlıklı olsun bana gelen bilgi çantanızı hazırlayın demek farklı. O yüzden yanlış anlaşılmaya müsait. Siz de büyütmeyin kötü niyetli olmadığınızı biliyoruz.

• Bu sıfır ürün olayı çok saçma değil mi? Ülkenin durumu zaten belli durumu olmayıpta yardım yapmak isteyen binlerce insan varken sıfır eşya zorunluluğu nedir ya