GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar bu sıcak havaların elbet bir sonu olacak ve atmosfer kendini dengelemek zorunda buyukler bugunleri daha tehlikeli görürler ;)

Einmal editiert, zuletzt von Can Tönge ()

• Şubat 22 gibi sibirya uyanacak. Atlantik okyanusu etkisini birakacak. Sibirya İstanbulu sever. Şu hep olumsuz olanlarda modellerde -12 -16 görünce sus pus olucak.

Sibirya'nın uyanacağı atlantiğin etkisini bırakcağına dair veriler paylaşır mısınız;)

• Bünyamin surmeli de gördü sistemi tekrar söylüyorum bir sabah uyandiginizda -12 ler indiğini görürseniz şaşırmayın

Gördüğün gibi meçhul diyorum.%50 50 suan benim gözümde çünkü istikrar yok kararsızlık cok.otelenen sistemler tehlikelidir.evet herzaman o -12 belirtisi var ama tarih yaklastikca ya görünüp çekiliyor yada gökkuşağı gibi kaçıyor

• Gördüğün gibi meçhul diyorum.%50 50 suan benim gözümde çünkü istikrar yok kararsızlık cok.otelenen sistemler tehlikelidir.evet herzaman o -12 belirtisi var ama tarih yaklastikca ya görünüp çekiliyor yada gökkuşağı gibi kaçıyor

Tek istediğim arkaniza yaslanip izlemeniz

• İyi bir tahminci sadece kar sevgisi yüzünden diğer hava olaylarını görmezden gelir herşeye pembe gözlükle bakar her olayı kar'a endekslerse kişisel kompleksleri olduğunu gösterir bu gibi kişilerin asla inandırıcılığı kalmaz sürekli hayali kar ve soğuk senaryoları üretenlerin Atmosferin tokatlarıyla afallaşıp kaldığını çok gördüm 2016 şubat ayında gene bu tür silkelemeler olması sürpriz sayılmamalı sukut-u hayal kırıklıkları bu kişiler için her zaman müstehaktır'Şimdi önümüzdeki günlere bakarsak kuzeyden gelmesi gereken o kar yapıcı iz bırakıcı soğukların niye gelmediğini tahmin etmeye gerek yok abdedki blokıngle 2 haftadır absorve olan soğuklar blokıngın çözülmesi ile ana vatanı kutuplara çekiliyor kutuplardaki soğğuk çekirdekli örümcekler kendi etrafında bir mıknatısı gibi dönüp dolanıyor atlantik ise izlandayla beslenerek kıya avrupasının soğuk almasını engelliyor azorun konumunda olmamasını sağlıyot iskandinav yükseği adeta yok oldu bu şartlarda ahım şahım bir soğuk kaçamağı bizler için zor kişisel görüşüm mart 10 a kadar gel geç cinsinden bir karlı hava olabilmesi mevsimsel olarak muhtemel ancak çanlarda kar severlerin aleyhine çalmaya devam ediyor günler günleri takip edip hala soğuk oluşumu gözlemlenemiyor şubat ayıda kademe kademe eriyor mart ilk haftasıda boş geçerse hoş geldin bahar diyebilirsiniz esen kalın

• Trolleri kaale almaya gerek yok.

20 si sonrası soğuklar Abd den çekilmiş olacak. Uygun sinoptiği kovalayacağız. Nasip kısmet. Unutmayın Mart da var.

Kişinin konumuna, beklentilerine göre değişir. Bazılarına Mart da yağan kar hayır getirmeyebilir ama şahsen bana getiriyor. 30 Mart da 5 cm kar gördüm Trabzon sahilde 2014 kışında. O yüzden Troller bana Mart da yağan kardan ne hayır gelir diye saldırmasın.

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Bunyamin sürmeli sistem hakkında ne dedi arkadaşım

23-24 u gibi sistem gelme ihtimali çok yüksek kuvveti henüz belli değil gelirse en az şubat sonuna kadar sürecektir dedi ayrıca şuan sohbetteyim üniversitenin herkes fikir sunuyor gfs çıktıklarıyla ilgili her güncelleme neden bu kadar farklı onu konuşuyoruz öğretmenlerimiz lodosun bunda büyük etkisi olduğunu dusunuyor ogretmenlerim o yüzden lodos geçene kadar bekleyin diyorum :)