Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hay ben bu modelleri hazırlayanın da, günlerdir ısrarla, her güncelleme de arka arkaya efsaneleri üzerimize gönderen modeller şimdi ise ay sonuna doğru resmen baharı getirmiş meditetim ki bu modeller insanı maymun etmekten canı sıkmakta başka hiç bir işe yarar bir şey değil en iyisi bunlara hiç bakmamak, cuma gün kiü sistem bile günlerdir -15 sokarken artık son 48 saate girerken ne soğuk bıraktı ne de yağış gerçi böyle sistem girip de hiç yağış olmaması bana pek mantıklı gelmiyor, çocukluğuödan beri bu işlerle ilgiliyim, o zaman ne model vardı ne bir şey her şeyi trt den takip eder dik mesela şöyle bir uyarı hiç duymadım türkiye sibirya üzerinde gelen soğuk ama yağışsız hava kütlesinin etkisi altına giriyor sıcaklıklar gündüzleri bile 0 a yakın olacak ama hava günlük güneşlik olacak ne saçma

• hay ben bu modelleri hazırlayanın da, günlerdir ısrarla, her güncelleme de arka arkaya efsaneleri üzerimize gönderen modeller şimdi ise ay sonuna doğru resmen baharı getirmiş meditetim ki bu modeller insanı maymun etmekten canı sıkmakta başka hiç bir işe yarar bir şey değil en iyisi bunlara hiç bakmamak, cuma gün kiü sistem bile günlerdir -15 sokarken artık son 48 saate girerken ne soğuk bıraktı ne de yağış gerçi böyle sistem girip de hiç yağış olmaması bana pek mantıklı gelmiyor, çocukluğuödan beri bu işlerle ilgiliyim, o zaman ne model vardı ne bir şey her şeyi trt den takip eder dik mesela şöyle bir uyarı hiç duymadım türkiye sibirya üzerinde gelen soğuk ama yağışsız hava kütlesinin etkisi altına giriyor sıcaklıklar gündüzleri bile 0 a yakın olacak ama hava günlük güneşlik olacak ne saçma

Normalde sıcaklıkları yüksek veren mgm bile gündüz sıcaklıklarını dahil eksi vermis.böyle bi hava gelip de marmarada gibi
    Bir bölgede(trakya çanakkaleyi saymazsak) kuru soguk yapması aklım almıyor

• arkadaşım bu adamlar hep modelerin gerisinden geliyor bakma eksilerde gösterdiğine 1 gğn öncesinde ecm sistemi -15 sokarken bugün daha da kırdı yani yarın mgm e bkarsan sıcaklıkların eksilerden yukarı çekildiğini göreceksin

• Boş yere sıkıyorsunuz canınızı. Geçen sistemden daha iyi bir sistem olacaktır. Bu sistemde sıcaklık sorunu yok yağan yerde kalacaktır. 5 de olsa 10 da olsa üstüne bastığınızda kar hissi verecektir.

• Kardan cok soguk etkili olur . Belkide istanbulda kar yagisi bile goremeyiz.

"Troll" şeklinde çok sayıda şikayet geliyor, lütfen bilimsel dayanaktan yoksun şekilde sürekli aynı tür mesajları atmayınız. Şayet söylediklerinizin arkasında bilimsel dayanak varsa zaten saygı duyarız.

• "Troll" şeklinde çok sayıda şikayet geliyor, lütfen bilimsel dayanaktan yoksun şekilde sürekli aynı tür mesajları atmayınız. Şayet söylediklerinizin arkasında bilimsel dayanak varsa zaten saygı duyarız.

Bir kere yağışlı hava nerden geliyor akdeniz nasıl kar olmuycakmıs iki bu yağışlı havaya dek oluşumları da eklenince sen izle burda abartmadan tahmin yazıyorum