Önce Avrupa'ya Sonra Türkiye Soğuk Hava Dalgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bazi yerlerde,Istanbul icin sistemin kestane cikmasi hatta hic etkilemiyecegi soyleniyor.Sizce durum nedir?

• Einmal editiert, zuletzt von Hazanoski ()

• İyi akşamlar arkadaşlar bu işin ehli arkadaşlar gibi yorum ve öngöru yapamam ama benim modellerden anladığım kadarı ile ayın 20. si gibi batımızda oluşacak y.b cın bizim ülkemize değilde biraz daha yukarı doğru çıkmasımı gerekiyor sistemden faydalanabilmemiz için?

• İl bazinda öngörülerim iyidir ELHAMDULİLLAH....favorilerim başta balikesir bursa afyon ve kütahya dir...canakkale bir garip memleket kuvvetli ruzgarlarin yağißi ciddi anlamda etkilediği il bisey diyemem....gunu gelince konusuruz ic ege ve değişime bağlı olarak göller yoresi ..çok iyi....

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()

• tek bir soru soracağım izninizle
    sistemin gelip gelmemesini değil de gelirse ne zaman geleceğini merak ediyorum
    17-18 ocak çanakkalede olacağım.
    dönüş yolu sıkıntı olur mu?
    sistemin girişi ne zaman?

• dönüşün saat kaçta olacağı bile önemli desem :) sistemin tam saat kaçta yurda gireceği şuan belli olmaz saat olarak bilgi almak isterseniz cevap verilemez (bence) ama şuan görülen modellere göre 18i geç saatlere kalırsanız kar yağışına denk gelme ihtimaliniz yüksek :)

• Sevgili semih bu sabah cnn türk e telefonla bağlanan bünyamin sürmeli hafta sonu gelecek olan sistemin yılbașı sistemine gőre daha yumușak geçeceğini yağmurla bașlayıp kky ve ara sıra kar yağacağı őngőrüsünde bulundu gelecek olan sistemde șu am itibari ile sizin gőrüșlerinizde bir değișiklik oldumu

• Sevgili semih bu sabah cnn türk e telefonla bağlanan bünyamin sürmeli hafta sonu gelecek olan sistemin yılbașı sistemine gőre daha yumușak geçeceğini yağmurla bașlayıp kky ve ara sıra kar yağacağı őngőrüsünde bulundu gelecek olan sistemde șu am itibari ile sizin gőrüșlerinizde bir değișiklik oldumu

Aksini söyleseydi o zaman bir sorun olduğunu düşünürdüm.Doğru yoldayız.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• sistem 18 akşam saatlerinde etkili kar yağışı ile istanbula çöreklenir perşembe kesilir fakat uzun sürmez ikinci sitme 23 ocak geç saatlerde daha etkili olarkak gelicek sıkıntı yok sabah güncellemeri çok iyi atmosfer bir iyilik yaparsa bize sistmeler birleşebilir ama fazla hayalci olmamak lazım.

• bünyamin gfs ci, o yüzden öyle konuşuyor... noktayı herzaman ecmwf koyar... bütün avrupa ecmwf çidir.. birtek ingiltere ukmo cudur.. onun sebebide 96 saatte ukmo çok başarılıdır.. mesela bbc weather ukmoya göre tahmin verir..

Acaba o kky karayelde yer sicakliginin 0 derece ve alti sirasinda nasil yagacak cok merak ediyorum !